Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a legkárosabb?

Melyik a legkárosabb?

Figyelt kérdés

cigi - vizipipa - szivar - fű - pipa


sorba hogy vannak?


2011. aug. 15. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem kb. így van csökkenő sorrendben, csak a vízipipa van a sor végén. Bár megoszlanak róla a vélemények, van aki azt mondja károsabb.

Meg pipa sok féle van, van olyan, amelyiknek nagyon hosszú szára van, több kátrány csapódik ki belőle, mire a szádba ér. Meg persze a dohány minőségétől, a cigi füstszűrőjétől is rengeteg függ. Van aki azt mondja, hogy a kevésbé szűrt cigi jobb, mert könnyebben kicsapódik a kátrány, míg a nagyon szűrt füstben a bentmaradt kicsi részecskék immár akadálytalanul jutnak a tüdőbe.

A szivarnál (ha nem tüdőzöd le), akkor is kialakulhat szájrák, gégerák, mert relatíve erős a füstje és általában sokáig szívják, mivel tovább tart, van aki egész nap.

A fű meg ugye az agyat is leépíti, nem csak a füstje rombol.

2011. aug. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Hello!

Lolz... Annyira tetszik ez a Fű leépíti az agyat szöveg=))

Az előző tényleg elmondott pár hasznos dolgot (szűrő, minőség...)

Bár nem feltétlen kapcsolódik, de azt tanultam, hogy amikor osztályozzák a dohányt, akkor az I. osztályú kerül a szivarba, a II. a pipa dohány, a III. a cigi... Lehet, hogy a legjobb minőségi a legkárosabb, vagy fordítva, ezt már nem mondták...

A vizipipáról szokták mondani, hogy 100x rosszabb, mint egy cigi, de a fűre is azt mondják, hogy terrorista leszel tőle =))... Amíg nem megbízható forrásból hallom addig nem nagyon hiszem...

SZERINTEM: cigi, pipa, szivar kb. egy szinten, aztán a vizipipa...

A Fű meg jó kérdés, mert nem muszály a füstjét szívni, hanem eheted, azmeg legjobb tudásom szerint semmit nem károsít hosszú távon...

Remélem tudtam segíteni =))

2011. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

érdekes téma..

pipa, szivar füstje szájüregben marad (meg kevés a torok felső részében) így a tüdődet nem károsítja, ergó sportolók, harcművészek aerob kapacitása nem, vagy kevésbé csökken.

vízipipa - :::D na ezt nem tudom.

fű- pszichoaktív hatóanyagok, plusz a füst karcinogén hatása.. nem mondanám károsabbnak a "sima" ciginél, csak nagyobb bódulatot okoz (valaki a sima cigit meg sem érzi, ezért is szívnak doboz számra) és végülis nagyobb függőséget ugye. de ettől még nem feltétlen károsabb.

itt még számba lehetne venni azt is, hogy erős füvezéstől 10-20 év alatt lehet tényleg nagyon le lehet épülni, míg egy 40 éves dohányos aki 20 éve cigizik, még szellemileg friss lehet, ahogy én tapasztalom. (füvest nem ismerek, nincs konkrét összehasonlításom :D)

2011. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A cigaretta füstjében bizonyítottan több,mint 4000 vegyi anyag és méreg van,ebből 59 bizonyítottan rákkeltő.

A legveszélyesebbek:

DDT-rovar irtószer

ARZÉN-halálos méreg

SZÉNMONOXID

AMMÓNIÁK-tisztítószer

METANOL-üzemanyag

Polónium 210-radioaktív izotóp

Illetve található még benne kátrány,ami akár a végtagok amputáláshoz is vezethet.

A nikotin pedig,fizikai függőséget okozó idegméreg.

(Méghozzá drága is!)

Illetve a tüdőzésnél a füst a szájon,torokon keresztül jut le,és emiatt,nem csak a tüdő,hanem száj,és torok rákot,sőt,még gégerákot is okoz!

A napi egy doboz cigarettát elszívók közt,háromszor gyakrabban alakul ki,mint a nemdohányzókon.

Férfiak esetében a nikotin érösszehúzó miatt gátolja a merevedést. Hosszú távon,pedig érelmeszesedés,és érszűkület mellett,impotenciát is okozhat.

Illetve az érszűkületek miatt,nem jut elég vér az agyba és a szívbe,s emiatt bekövetkezhet az agyvérzés,és a szívinfarktus.

A nikotin növeli a gyomorsav elválasztását,serkenti a bél mozgását. Főleg alkohollal,vagy kávéval együtt,gyomorfekély kialakulásához vezethet.



Vízipipa. Nos hát ez egy érdekes dolog,nagyon megoszlanak róla a vélemények. Én most leírom a tényeket.


A vízipipában gőzt szívnak az emberek,akár dohány van a tölcsérben,akár Shiazo.

A füst égéstermék,de ugye a vízipipában semmi sem ég,csak izzik,pontosabban a szén az,ami izzik,és ami felhevíti az aromákban szétáztatott glicerines dohányt/Shiazo-t.

A dohányon/Shiazo-n átáramoltatott forró levegő lejut a vízbe,ahol létrejön az ízes gőz,s az esetleges apróbb hamudarabok lerakódnak,illetve a "füst",(amit csak azért hívnak füstnek,mert kicsit furcsán hangzana,hogy gőzt szívnak a pipában,pedig ez az igazság!) lehűl,így a rákkeltő anyagok,azaz a karcinogén anyagok nem tudnak kiválni.

Illetve a nikotin a vízben remekül oldódik,így az a kevéske nikotin is,ami a dohánymosás során a dohányban maradt,most a víz megszűri,így nem jut el a dohányos szájáig,tüdejéig!

Továbbá a vízipipa "füstjét" a glicerin miatt lehet pöfékelni,mert az kellően besűríti,s attól lesz olyan szép fehér.


Szivar-pipa:


A szivar- és pipahasználók gyakran azzal érvelnek, hogy nem veszélyeztetik az egészségüket, mivel naponta csak egyszer-kétszer gyújtanak rá, és nem tüdőzik le a füstöt. Emellett szerintük a szivarozás és a pipázás nem okoz függőséget.

Ugyanakkor kutatások szerint a szivarozás és pipázás ugyanolyan veszélyes, mint a cigarettázás, sőt, talán még veszélyesebb is.

Egyetlen nagy szivar dohánytartalma ugyanis annyi, mint egy teljes doboz cigarettáé, emellett a nikotintartalma 100-200mg között változik, míg egy átlagos cigaretta csak 8mg-ot tartalmaz. Ez a túlzott nikotinmennyiség az oka annak, hogy heti néhány szál szivar elszívása mellett is jelentkezhet a nikotinéhség.

Még ha nem is tüdőzi le a füstöt, akkor is egy sor rákos megbetegedést kaphat a pipázástól és szivarozástól. A rendszeresen szivarozók esetében 4-10-szer nagyobb a száj-, gége-, nyelőcsőrákban való elhalálozás kockázata, mint a nemdohányzóknál. A szájüregi rák a füsttel közvetlenül érintkező területek közül bárhol kialakulhat, így az ajkakban, szájban, torokban, nyelvben is. Akik le is tüdőzik a füstöt, a tüdő-, hasnyálmirigy- és hólyagrák kialakulásának esélyét növelik ezzel.

A szivarozás és pipázás növeli a szívbetegségek és stroke kockázatát. A szivarozás 30 százalékkal növeli a szívkoszorúér betegségben való korai elhalálozás kockázatát.


A fűről igazából nem tudok sokat,úgyhogy annak utána kell érdeklődni.

...

Ezt találtam:


A marihuána (THC = tetra-hidrocannabinol) egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést.


A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között lévő mikroszkopikus szabad helyeken (szinapszisok). Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak. A marihuána-fogyasztónál gyakori tünet a megnövekvő éhség- és szomjúságérzet, vizelési inger. Ugyanakkor sérül az észlelési (percepciós) képesség is, ezért gyakran fellépnek többek között vizuális, audio természetű hallucinációk is.


Hosszú távú használata során a marihuána fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá.


"A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát. Füstje jelentős károsodást és pusztítást okoz a tüdőben, így csökken a tüdő oxigénhozó és szén-dioxid eltávolító képessége. Lerakódásai elősegítik a hörgők begyulladását, megvastagodását és a nagyobb mértékű nyálkaképződését, amelynek hatására keskenyebbé válnak a légutak. A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát.


Mára a kutatások igazolták, hogy növekedésben, fejlődésben, az energiaszint stabil fenntartásában és a szaporodásban szerepet játszó mirigyek, szervek és hormonok hálózatát is károsítja a marihuána (agyalapi mirigy, pajzsmirigy, gyomor, nyombél, hasnyálmirigy, mellékvese, here, petefészek). Ezek mellett rombolja az immunrendszer azon képességét, hogy megvédje magát és a testet a támadó baktériumok, vírusok, kémiai anyagok, idegen részecskék, paraziták, gombák, egyéb mikororganizmusok és fertőzések ellen, valamint csökkenti az immunrendszer azon képességét, hogy védje a testet és megakadályozza a burjánzó (rákos) sejtek növekedését. Közvetlenül károsítja a gerincvelőt és a belső elválasztású mirigyeket.


A marihuána használata csökkentheti és károsíthatja a spermákat, azok számát és sebességét, valamint a szexuális vágyat. A nőknél a petesejtet károsítja, negatívan befolyásolja a peteérést, megzavarja a menstruációs ciklust és megváltoztatja a hormonszintet. A terhesség alatti rendszeres fogyasztás csökkentheti a születéskori testsúlyt és a magzati alkoholfogyasztásos szindrómához hasonló fejlődési rendellenességeket eredményezhet (túl kicsi fej, elégtelen növekedés és fejlődés). A marihuána és származékai fogyasztásának pedig a legújabb ismereteink szerint károsíthatja a kromoszómákat, amelynek eredményeképpen a sejtek rendellenesen működnek, és torzul az örökítőanyag-állomány is."



ÉS,hogy a fent említett dohányzási formák,hogy vannak sorrendben?


Az én véleményem szerint:

Cigaretta- szivar-pipa-fű-vízipipa

Remélem kielégítő választ tudtam adni! :)

14/F

2011. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

amin csodálkoztam, hogy "14F". nem kicsit jó válasz!

érdekes idézett szövegek, bár a cigarettában található méreganyagokhoz megjegyezném, hogy bármilyen rosszak is, gyakorlatilag nap mint nap "szerencsénk" van találkozni velük. metanol a házi főzésű pálinkákban fordulhat elő, illetve borokban. rovarméreg, korom, CO gáz stb. a levegőbe kerül, cigiben legfeljebb töményebb, de a mindennapi városi élet alatt már-már hozzá is szokhatna az ember ezekhez.

2011. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2011. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11:13 nak üzenem olyanról ne irjon amiről fogalma sincs főleg 14 évesen. Amit pl a fűről bemásolt akkora kamu hogy már vicc.A thc mióta méreg? Maximum a rovaroknak :) Egyébként ez hogy téves érzékelést okoz az egyik hatóanyaga miatt van de ez csak az éhség központot vicceli meg... Nem véletlenül irják fel rákos betegeknek akik nem birnak enni semmit mert ettől megjön az étvágyuk.
2011. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Atya úr isten most olvastam teljesen végig hát bezz.. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Na az ilyen okostojások miatt van tiltva a világ leg ártatlanabb szere...

2011. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!