Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A fűre rá lehet szokni vagy...

A fűre rá lehet szokni vagy csak az erősebb drogokra (pl. :heroin)?

Figyelt kérdés
vagy nem okoz elvonási tünetet?
2011. jún. 25. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bármire rá lehet szokni . legyen az jó vagy rossz.
2011. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Amikor füvezel, akkor a tested "ellenanyagot" termel, ami lebontja a thc-t és a többi káros anyagot. Ha rendszeresen használod, egyre több ellenanyag lesz a testedben, magyarul egyre kevésbé fogod érezni a hatását. Ilyenkor mész vissza a dílerhez, hogy mi ez a szar, meg hogy megvágott, nem is 1g volt hanem 0,7 stb. Aztán amikor nem lesz elég, rámész a herkára stb, mert már csak az tudja ugyanazt az érzést nyújtani. Nyilván ha félévente, negyedévente elfüstöltök páran egy dzsoját, nem valószínű, hogy rá fogsz szokni a keményebb drogokra, de ettől függetlenül nem lehetetlen.
2011. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Bizony rá lehet, úgyh ne kísérletezz! Ráadásul mivel a nikotin "nyújtja" a hatását, a legtöbben sima cigit szívnak mellé, úgyh egyszerre 2 cuccra is rászokik az ember.

És akkor még nem beszéltünk arról, h általában mindenféle sz@rral (többnyire LSD-vel) oltják a palántákat.

2011. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
én még mindig azt mondom , hogy inkább ez mint valami szintetikus fos
2011. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Bármire rá lehet szokni.

Fűre, heroinra, nikotinra, koffeinre, alkoholra, nógrádi sós pálcikára, hamburgerre.. Akármire!

És valóban, mivel az esetek túlnyomó részében a zöldet dohánnyal együtt szívják, vegyítik, ha sokat, gyakran szívsz, mindkettőhöz hozzászoksz.

Az alkalmi dolgok nem jelentenek rászokást, de ha gyakrabban csinálod, lehetséges.

2011. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Elméletben a fizikai dependencia (testi függőség) elhanyagolható, pszichésen lehet rászokni. Vannak rendkívül enyhe elvonási tünetei, ami idegességben, feszültségben enyhe agresszióban merülnek ki, de nem vészes. A pszichés függés más dolog. Nem mindegy, hogy valaki azért füvezik, mert elmenekül valami elől jellemzően magánéleti problémák elől, vagy azért mert mindenki kipróbálta már, vagy esetleg mert csak jó érzés. Ha az ember elhatározza magát, hogy nem füvezik többen le lehet róla állni nem olyan nagy erő kell hozzá, viszont nagyon durván befolyásolja a személyiséget.... Teljesen meg lehet tőle változni, és tapasztaltam ilyesmit..... És van amikor a füvezés nyit kaput a keményebb cuccok irányába. Tudod ha már füveztem akkor egy kis spé se árt meg, meg egy kis eki. Vigyázni kell vele, én próbáltam már tök jó meg el lehet tőle flesselni, de ha rajta maradsz a személyiséged egészen megváltozik, és nem éppen jó irányba, ráadásul számos pszichés betegséget előidézhet, mint pl. szorongás, depresszió skizophrénia stb... És nem tudod genetikailag mire lehetsz hajlamos. Ha volt pszichiátriai beteg a családban nem ajánlom a füvet. Egyébként meg egyszer kétszer talán jó szórakozás, de mint minden drog komoly kockázatot jelent. A te döntésed, hogy elkezded e vagy sem...
2011. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont azt tapasztaltam, hogy ismerősök, akik heti rendszerességgel tépnek, vagy akár naponta, nem változtak meg, pedig régóta nyomják. Ugyan azokért a tulajdonságaikért vagyok velük, amik akkor is megvoltak mikor még nem téptek. Egyik kedves ismerősöm, aki naponta használja a cuccot - már vagy 10 éve - volt hogy nem tudta megvenni a szokott áron, (10 euró helyett 16-ért adták Németországban) nem kattogott vagy lett ideges. Lerakta arra az időre, amíg újra elérhetővé nem vált olcsóbban, ez kb 1-2 hónapot jelentett. Kérdeztem szerinte miért nem volt vele gondja? Válasza egyszerű: Miért lett volna? Azzal hogy munka után, tévézés közben teker egy cigit és lazít, nincs semmi gond. Ennyi pénzért egyszerűen nem kell, drága mulatság lenne a lazítás. Ha 10 év tépés után valaki ezt mondja, nem hiszem hogy jelentkezett nála bármiféle elvonási tünet. (persze ez egyéni példa)

A kérdésre válaszolva, ha élvezeti célú felhasználó vagy, akkor nem valószínű hogy rászoksz. Ha azért akarod mert szar az életed, ahogy korábban írták, akkor inkább ne, az alkoholisták is ezért kattannak rá a szeszre. Az ilyen emberek, bocs ha valakit bántok, de gyenge jellemek. Pont emiatt erősítik azt a statisztikát, hogy a fű kapudrog. Elmész a dílerhez, persze hogy megpróbál minden szart rád sózni. Van egy kis ez, van egy kis az, próbáld ki. Ha van eszed nemet mondasz és nincs ilyen gond. Ha nem bírnál ellenállni, keress olyan dílert aki csak füvet árul. Összegezve az egészet: Az hogy mennyire alakul ki függőség, embere válogatja. Természetesen számít hogy mégis mi visz rá arra hogy füvezz, mennyire vagy határozott, erős akarattal rendelkező jellem.

2011. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha csak füvet, ill. cannabist szívsz, akár napi rendszerességgel, az nem okoz függőséget.

Kérdés, hogy nem bátorít-e fel több minenféle szer használatára, mert aki szeretne függő lenni, az az lesz. A legkeményebb függőséget, még a heroinnál is komolyabbat a nikotin okoz.

2011. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

08:39 vagyok


08:45-nek:


első és utolsó mondatoddal egyetértek. Másodikkal félig.


Abban tényleg van valami hogy az ember felbátorodhat hogy mást is kipróbáljon, de sztem ez inkább fiatalabb korban, mikor az ember még hülye, és felelőtlen. Az hogy valaki tudatosan függő akarjon lenni, nem nagyon tudom elképzelni.


Kimaradt korábbról:


Személyes történet a kapudrog elmélettel kapcsolatban


16 évesen próbáltam ki először a füvet, akkor még ritkábban, 2-3 havonta megesett egy spangli. Akikkel kipróbáltam, a legjobb barátaim voltak, máig azok, és kívánom hogy legyenek még sokáig, később kiderül hogy miért. Akkori barátnőm baráti köre is tépett rendesen, így megesett hogy velük is eljártam egy kis lazításra. A probléma ott kezdődött mikor egyik srác felvetette, hogy nah akkor van ketamin. Mivel jeleztem hogy nem élek vele, kiröhögtek, hogy lehetek ilyen, stb-stb. Egyszer megesett. Másik társaság, tépés után közlöték, hogy van lsd, ki kellene próbálni. Mondtam hogy köszi nem. De hát ők vigyáznak rám, csak negyed lapot kapok, minden rendben lesz. Belementem, természetesen minden rendben volt. DE!

Ezt a két társaságot magam mögött hagytam, soha többé semmit nem akarok csinálni ami erősebb mint a fű. Azóta én egyetemen tanulok, az exem baráti köre vagy börtönben van vagy valami soron melózik, az lsd-s társaság letette, megkomolyodott.

Visszatérve a jelenlegi barátaimra. Soha nem próbálnának ki mást, soha senkinek nem mondják hogy "te figyelj, próbáltad már? most megteheted". Azért fogyasztják hogy szórakozzanak, mindenki felel saját magáért, és a társaságért.


Összefoglalva:

Ha érett, megbízható társasággal csinálja az ember, nem kell félni, hogy függő lesz, vagy baja esik. Sztem ennek így kellene működnie mások esetében is, remélem nem csak a saját példám ilyen. Felelősség, és józan gondolkodás. Jah és a barátaim igaz barátok, nem csak akkor érezzük jól magunkat egymás társaságában ha tépünk.

2011. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, lsd-vel oltott palánták?? mibe, hogy az internetről olvasta! ha nem próbáltátok, ne okoskodjatok! mellesleg, a díler nem olyan, hogy egyszer megvág máskor nem..

8:39 annyit mondanék hozzá, hogy már a 10 euró is elég sok, de 16-ért azért ott sincs szerintem sok hülye aki megveszi, nevetségesen sok, és gondolom nem minden díler emelte az árat, csak az ismid nem ismer több arcot :D de amúgy teljesen egyetértek, ahogy 8:45-tel is, hogy csak az lesz függő aki az akar lenni.

2011. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!