Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15-22 éves fiúk, ti miért...

15-22 éves fiúk, ti miért dohányoztok?

Figyelt kérdés

Eddig még csak pár szálat szívtam el, de eléggé tetszik és mivel általában már kívánom, ezért úgy gondolom, hogy sikerült rá is szoknom...


Milyen régóta dohányoztok? Napi hány szálat szívtok és milyen erőset? Az az igazság, hogy a 0,1-esből semmit sem éreztem, most hosszú arany marlborot szívok, az pedig erősnek tűnik az előzőekhez képest...


Ti fontolgatjátok a leszokást? Állandóan csak azt hallani, hogy hajj, így rossz, úgy rossz, de eddig még semmi negatívumot nem tapasztaltam, mikor szívom elég furán érzem tőle magam (hevesebben ver a szívem, furább minden), aztán egyfajta teljes nyugalom lesz urrá rajtam... De napi 1 szál fogy, úgyhogy egyáltalán nem tartom vészesnek.


Egyébként ti az erősebbet, vagy a gyengébbet preferáljátok inkább? :D Meg az, hogy ha már jobban rászokik az ember, nyugodtan ki tud bírni mondjuk 2-3 órát nélküle, vagy ha eljut arra a szintre, akkor már tényleg nem tud mással foglalkozni, csak hogy gyújtani akar... Szerintem egyébként jó dolognak tűnik, egyáltalán nem gáz, nem kell szerintem emiatt senkit lenézni (mondjuk sohasem tettem)...


Szerintetek? :D


Köszi a választ! :D


2011. ápr. 11. 13:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

16éves korom óta heti 1-2 doboz, mert a csajok miatt stresszelek, nem tudok kiigazodni rajtuk és idegesít, hogy nem tudok barátnőt szerezni.

21f

2011. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok, bevallom, hogy sajnos 15 éves korom óta dohányzom. Eleinte csak azért szívtam el barátokkal egy-egy szálat, hogy vagánynak tűnjek, meg ilyesmi, de hidd el, nem éri meg, én is napi egy szállal kezdtem. Akkor még valamelyest tetszett is a dolog. De most, hogy napi fél doboz is elmegy, és egyre drágul a cigaretta-egyre több pénzem megy rá, szóval nem egy jó dolog. Én leszokóban vagyok, úgy érzem sikeresen, de visszagondolva ez sokba került nagyon, úgyh butaságot csináltam...
2011. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nekem például nincs sok barátom és nem igazán tudok kire támaszkodni. Az a pár ember is, akivel jóban vagyok, ők nem dohányoznak. Viszont érzem azt, hogy most egy esne jól, de ha elszívnám, akkor kb. 2-3 nap kellene ahhoz, míg újra kialakul ez, hogy kell (utoljára hétfőn szívtam), tehát már bele kerültem az ördögi körbe. Most még ilyen 1-2 napot kibírok nélküle, de igazából már a 3.-4. napon már semmi sem tetszik, szenvedés az egész és mindenben csak a problémát látom.


A probléma mégis az, hogy mikor szívja az ember, már nem is az a jó érzés fogja el, hanem az, hogy elmúlik az, hogy kívánja és szenved tőle. És nem feltétlen kell az egészet elszívni, csak egy keveset... De ez lehet azért is van, mert 100-as és 0,6 mg-osat vettem és eléggé hosszú és erős, de általában ha végig szívom, vagy kettőt szívok, akkor 2-3 napig elég. (azért van erre szükség, mert más nem tudja és valahogy át kell vészelni). De most kb. úgy érzem, hogyha szívnék, akkor egy idő után elindulnék a lejtőn (még jobban) és már nem 2-3 naponta kellene, hanem naponta és utána naponta többször... :( Valójában ha mindig reagálétam volna arra, hogy igen, kívánom és mindig szívtam volna, már naponta kb. 10-15-nél járnék... :( Az az egészben a legrosszabb, hogy például a kollégiumban is mindig mindenhol szívják, az utcán is, az egyetemre menet is mindenki, úgyhogy nem igazán egyszerű... Meg igazából most még minden gond olyan távlatinak tűnik, csak valahogy azt nem hallani a dohányosoktól, hogy azért mennek gyújtani, mert szenvednek, elvileg ők ezt élvezik... Valahogy kezdem belátni, hogy ez nem egy jó dolog, hanem teher, csak az a baj, hogy néha eluralkodik rajtam is, hogy ajj, most csak egy, de tudom, hogy idővel több lenne és ezt nem lehet megállni... :S

2011. ápr. 13. 23:57
 14/28 anonim válasza:

Kb. fél éve kezdtem,kocadohányos vagyok. 1 dobozom kitart 1,5-2 hétig. Nem menő,nem is azért kezdtem el h ettől majd én leszek a "f*szagyerek". Egyszerűen jól tud esni,időnként pár szálat elszívni,pláne társaságban dohányzom. Egyébként Piros Multit szívok.


14/F.

2011. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
azért mert azthiszik h elmennek középsuliba kis 9.es ként és menők ha cigiznek, nah meg ha a nagyobbaknak adhat cigit. egy srácot ismertem rászokott a cigire, nem bírja naponta ha egy két szálat elszívott, de még is 1-2 doboz elfogyot. oda adta a nagyobbaknak meg a haverjainak h menőlegyen és jófiúnak tartsák^^.
2011. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Én fogadalmat tettem magamnak.

megpróbálok csak napi 1szálat szívni, vagy pedig akár napi egyet sem,

de 7végét persze mindig eleresztem magamat (péntek szombat vasárnap)

persze akkor mindig több megy stb..

De már megtanultam nagyjából kezelni, azt hogy ne gyújtsak rá állandóan és így csökkentem napi1 - vagy akár napi 0 szálra.

Például ha nagyon pangok inkább eszek helyette :) és segít.

De van hogy a 7végét vagyis a pénteket alig várom már!

Bár még a legtöbben ezt is lenézik, de úgy ,hogy napi féldoboz ment el ahhoz képet szerintem egész normális fejlődés.

2011. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, amúgy Fekete Marbit szívok ami nem annyira büdös mint egy átlagos cigaretta és jobb is mint a többi!

Persze a nagy cél az, hogy egyáltalán letegyem, de annak meg nem bírok ellenállni ha egy szórakozó helyen előttem szívják..

2011. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 dukai regina válasza:
én lány vok 15 éves és azért szoktam rá mert király
2011. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
ne beszéld már be magadnak a függőségwt, attól csak rosszabb, ha folyton sugallod magadba hogy azért sem szoksz rá, akkor nem is fogsz, higyj nekem c,sak erősnek kell lenni, tapasztalat.
2011. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

<kommenteket nem olvastam>


én 16/F vagyok, és erősen ajánlom neked, hogy hagyd abba míg lehet :// egy szál 8 perccel rövidíti az életed. képzeld el mennyi mindent csinálhatsz abban a 8 percben. főleg hogyha több szálat szívsz el, annyival kevesebb.


persze én ha megkínálnak elfogadom, mert tényleg jól esik, de ha dohányzol azt mindenképp CSAK party szinten tedd.

szal amíg társaságban próbáltok ezt-azt mondjuk kéthetente egyszer, akkor nincs semmibaj, de amint EGYEDÜL elkezdesz akármilyen dohányzási formát használni, akkor érdemes időben leállni, mert könnyen tönkreteheti az életed.


ha mindenképp dohányzásra vágysz, akkor menj vízipipázni. nincs benne annyi nikotin, nincs benne kátrány, és a rákok esélyei is jóval kevesebbek.


a cigi mottóját sose felejtsd el:


"Nem csak az életedet rövidíti meg, hanem a pénztárcádat is!" (vagy fordítva? mindegy, mindkettőt tönkreteszi :( )

2011. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!