Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15-22 éves fiúk, ti miért...

15-22 éves fiúk, ti miért dohányoztok?

Figyelt kérdés

Eddig még csak pár szálat szívtam el, de eléggé tetszik és mivel általában már kívánom, ezért úgy gondolom, hogy sikerült rá is szoknom...


Milyen régóta dohányoztok? Napi hány szálat szívtok és milyen erőset? Az az igazság, hogy a 0,1-esből semmit sem éreztem, most hosszú arany marlborot szívok, az pedig erősnek tűnik az előzőekhez képest...


Ti fontolgatjátok a leszokást? Állandóan csak azt hallani, hogy hajj, így rossz, úgy rossz, de eddig még semmi negatívumot nem tapasztaltam, mikor szívom elég furán érzem tőle magam (hevesebben ver a szívem, furább minden), aztán egyfajta teljes nyugalom lesz urrá rajtam... De napi 1 szál fogy, úgyhogy egyáltalán nem tartom vészesnek.


Egyébként ti az erősebbet, vagy a gyengébbet preferáljátok inkább? :D Meg az, hogy ha már jobban rászokik az ember, nyugodtan ki tud bírni mondjuk 2-3 órát nélküle, vagy ha eljut arra a szintre, akkor már tényleg nem tud mással foglalkozni, csak hogy gyújtani akar... Szerintem egyébként jó dolognak tűnik, egyáltalán nem gáz, nem kell szerintem emiatt senkit lenézni (mondjuk sohasem tettem)...


Szerintetek? :D


Köszi a választ! :D


2011. ápr. 11. 13:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Jó dolognak tűnik??? Nem jó dolog! Nagyon káros!

Egyszer majd eljutsz arra szintre, hogy igen, nem számít semmi, csak rágyújthass. Nem fogsz tudni felmenni a harmadik emeletre lihegés nélkül, nem tudsz majd rendesen sportolni.

Aztán idősebb korodban szívbeteg leszel, magas vérnyomásod lesz és érszűkületed, ezzel hetente jársz majd értágító infúziós kezelésre egy ideig, de nem ér semmit, mert úgyis le kell majd vágni a lábad, aztán a másikat és a kezeid is.

Amúgy tényleg jó dolog!

2011. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%

Amíg nemszoktam rá teljesen, teccet, és jó érzés volt, megnyugtatott, és még izlett is az aroma.

Most hogy rászoktam, kívánom, de mikor rágyujtok undorodok tőle, nemizlik, és elegemvan belőle.... :"-/


tanulság: ne szokj rá!

2011. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 a1b2c3 válasza:
Az előttem szólónak igaza van. Én is dohányoztam 5 évet, most 20 vagyok és túl vagyok egy PTX-en, amit vélhetőleg a cigaretta okozott. Nem volt kellemes, mikor ébren műtöttek (kétszer is) és 2 hétig csövek álltak ki a mellkasomból. Ez a betegség amúgy is elég gyakori a fiatalok körében, pláne, ha dohányoznak. Mióta leszoktam jobban érzem magam, több pénzem is marad, nem vagyok büdös a bagótól stb. Én a helyedben most hagynám abba, amíg nem fél/egész dobozok mennek el naponta.
2011. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%
hogy miért szívják? mert azt hiszik menő... de én pl szóba sem állok olyannal aki cigizik... l
2011. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Hali!



A gyengébbek kedvéért...

A PTX = PneumoThoraX (magyarul: légmell, a tüdő összeesésével járó súlyos kórkép)


INFÓ:

A pneumothorax lényege, hogy vagy a tüdő felől, vagy a külvilág felől a mellhártyalemez átszakad, így szabadon feltöltődhet a mellüreg levegővel.

A tünetek súlyossága a minimális zavartól a súlyos nehézlégzésig, shockig, az életet veszélyeztető légzési elégtelenségig, és a keringés összeomlásáig terjedhet.


A betegség kezdetekor hirtelen kezdődő éles, késszúrásszerű mellkasi fájdalom, nehézlégzés és száraz fájdalmas köhögés lép fel. A fájdalom általában a mellkasra lokalizálódik, de ki is sugározhat az azonos oldali vállba, karba, vagy a hasba.


A légmell oka lehet baleset, a mellkas áthatoló sérülések, ilyenkor nyílt pneumothoraxról beszélünk. A tbc és egyéb fertőzések is okozhatnak légmellet: ***A LÉGHÓLYAGOK, ÉS A HÖRGŐK beszűrésével, FALÁNAK MEGGYENGÍTÉSÉVEL*** szakadáshoz vezethetnek. Törött borda is átszúrhatja a mellhártyát. Búvárkodás vagy nagy magasságban történő repülés esetén spontán pneumothorax is előfordulhat a légnyomásváltozás miatt.



Az általam ***KIEMELT RÉSZ *** azért megszívlelendő, mert a dohányfüst letüdőzésével a tüdő léghólyagjaiba KÖZVETLENÜL bekerülő korom, és kátrány kiürülése nem biztosított, a kapilárisok (hajszálerek) amelyek az oxigén véráramba kerüléséért felelnek, "fulladni" kezdenek, és ha ez az állapot sokáig fennáll, akkor elhal6nak. A vérellátás nem erősíti a hólyagocskák falát, így annak rugalmassága egészséges rózsaszín színe megszűnik, ropogóssá, és feketévé válik. Ez megint egy olyan folyamat, mint az immunrendszer, vagy a csajban a szexuális élet kezdetekor a fogamzásgátlás (védekezés) felépítése. Ha vmi ebbe a működésbe beleszól, a védelem meggyengül.


Nemtom, hány éves vagy most, fiú-e vagy lány, de szívesen elvinnélek a közeljövőben egy patológiára. Le7, hogy összeokádnád magadat, és kihánynád a beledet a látványtól meg a szagtól, de az tuti, hogy akkor majd felébredsz, mint Csipkerózsa a 100 éves álmából, uis AZ A VALÓSÁG! A buli onnantól válik élet-halál kérdésévé, hogy 1xcsak valami történik. Addig az ember csak kísérti a saját sorsát, és mondogatja... "-- Ugyaan, velem nem történ7 ilyesmi! Mindig mással történik meg!" DEHOGYNEM! ((:-o


Nemisolyan régen volt a tévében egy Allianz reklám, mikor a kerékpáros férfi megy brinyóval az utcán, mindenfelé baleseteket lát koccanást meg miegyebet... és egy ilyen szövegbuborékban ezek a póruljárt emberekről azt gondolja: "MÁSVALAKI". Aztán nagy sebességgel bekanyarodik jobbra egy utcába, hallatszik egy nagy csattanás, majd az ő irányából is feltűnik egy szövegbuborék, benne, hogy... "MÁSVALAKI".


========

TE IS LE7SZ MÁSVALAKI! De te döntesz: lerakod, vagy kísérted a sorsod, ha meg majd te is lyukas tüdővel vagy szívrohammal kórházba kerülsz, akkor magadhoz térsz valójában, és rinyálsz?


!!! A CIGI IS DROG, csak ERRŐL SENKI NEM BESZÉL! :-o

>>> (nikotinfüggőség)

========

ADDIG TEDD LE, AMÍG NEM FÜGGSZ TŐLE, HA JÓT AKARSZ MAGADNAK!

========



Még vmi: ismerek pár gyereket, akik a korukhoz képest sokkal érettebbek, felelősségteljesebbek. Nekik vmilyen súúúlyos kezelés, kórházi ápolás elvette a gyerekkoruk egy részét. Jelenleg a kérdésed kifejtése szerint TE IS GYEREK VAGY MÉG, ÉS A GYEREK NEM ÉRZI MÉG A SAJÁT FELELŐSSÉGÉT, NEM VESZI KOMOLYAN! De miután megtörtént a baj, utána meg siránkozik kétségbeesetten, megijedve a Sorsától, amin vagy tud változtatni, VAGY MÁR NEM! És akkor őrá is mások, akik egészségesek, nézik a kórházi szoba üvegajtaján túlról, hogy "Ő IS MÁSVALAKI!" PEDIG Ő TE VAGY! :-o



Üdv: EE



~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

A fenti kórkép leírásához FELHASZNÁLT FORRÁS-SZAKIRODALOM:

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

>> [link]

2011. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

>... Ja igen...

A West-Balkánban történt tragédia az egyik legjobb bizonyíték arra, hogy az emberek szórakozni vágyó gyerekként ment oda bulizni, aztán történt vmi, meghalt 3 csaj és az éjszaka egy pillanat alatt rémálommá vált az egész ország számára...

"Pedig mi csak bulizni akartunk...! >;"-(

2011. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos cigizgetek hébe hóba, de nem olyan vidám dolog az, meg nem is olyan menő, mint azt sokan gondolják, de le akarom rakni. 15/F
2011. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat, megpróbálom őket megszívlelni! :D


Egyébként 19/F.


Elhiszem, meg megértem azokat, amiket mondotok, csak néha ha úgy van, akkor valamiért vesz az ember és elfogy. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy káros, csak szerintem van benne valami olyan anyag, ami igazán meg tudja változtatni az embernek a véleményét, a hozzáállását. Hiába határozza az ember, hogy ez márpedig így lesz, hogyha ez befolyásolja az embereket. :(


Nem tudom, hogy nektek erről mi a véleményetek... Egyébként az az igazság, hogy csak akkor esik jól az embernek, ha kívánja, ha nem úgy szív, akkor nem esik jól. Meg azt is hallottam, hogy csak egy ideig esik jól, ameddig szükségszerűvé nem válik... :S

2011. ápr. 11. 20:45
 9/28 anonim ***** válasza:

én azért cigizek, mert egyszerüen nem tudok mit tenni nincsenek barátok v vki akivel megbeszélhetném a dolgokat, vagy aki éreztetné velem h fontos vagyok neki. ezért a cigi az kicsit elvonja ettől a figyelmem és én ezért.

15

2011. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az az igazság, hogy most csak a cigi jár a fejemben és úgy elszívnék egyet... valahogy irigylem azokat, akik a szünetben csak kimennek és szívnak egy-egy szálat... Nem tudom, mit kellene tenni, próbálok ellenállni, de nincs túl nagy esély rá...


Az kellene, hogy valahogyan megútáljam, például egymás után nagyon sokat elszívni és a rosszul lét után hátha nem kívánnám, de nem tudom... :S


Ötletek? Fontos lenne! :)

2011. ápr. 13. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!