Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki hogyan szokott le a cigiröl...

Ki hogyan szokott le a cigiröl, mennyire volt nehéz, és mennyit hiztatok?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék leszokni,de félek a hizástol
2011. márc. 1. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszer csak azt mondtam, hogy lóf@szt, nem szívok többet. A doboz felénél azt mondtam, kész, nem bírom. Köhögtetett nagyon, alig jöttem ki a náthás megbetegedésekből, nagyon elegem volt. Aztán sajnos közelről megéreztem a halál lehelletét. Na jó nem, csak a rák gyanúja merült fel, nem tüdőben, nem cigivel kapcsolatban, de ez jelentette a megvilágosodást, hogy ez a valóság, a cigi tényleg halálos, és ezalól én se vagyok kivétel, ha folytatom, egyszer simán visszajöhet a pozitív biopsziás eredmény. És egyidejűleg rádöbbentem, mennyire akarok élni és egészséges lenni. Lehet, ömlengősen hangzik, de ez hatalmas erőt adott. A cigimet kidobtam, és azóta nem szívom. Mindössze másfél évig szívtam, és már hónapok óta letettem. Nem híztam, mert elkezdtem sportolni.


26/N

2011. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és elvonási tünetek voltak?Amugy gratulálok hogy ekkora akaratod volt és sikerült
2011. márc. 1. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyereket akartam,letettem,nem szívtam többet.Nem volt nehéz,mert volt célom,és nem is híztam.
2011. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*****

ennek a könyvnek segítségével szoktam le.

tudom, én sem hittem el mikor hallottam hogy így is lehet. de mivel mással nem sikerült, elolvastam vagy 2 hét alatt. közbe végig szívtam a cigit. ezt a könyv szerint is lehet, szóval végképp nem hittem hogy sikerülhet csak úgy letenni mire a végére érek. de pont úgy időzítettem hogy a akkorra elfogyjon. és ez már 2 éve volt, azóta nem cigizek, mert egyszerűen nem kell.

ezzel a módszerrel nincsenek elvonási tünetek sem. csak furcsa érzés eleinte hogy nyúlnál a cigiért reflex szerűen, és rájössz hogy jaaa, már leszoktál.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én semmit nem híztam mióta nem cigizek, csak akkor hízol meg ha zabálni kezdesz helyette csoki cukorka csipsz meg minden.
2011. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Köszi :) Elvonási tüneteim nem voltak, mert kizártam az életemből a cigit. Nem tudom elmagyarázni. Annyira megijedtem emiatt az orvosi élmény miatt, hogy zsigerből utasítottam el.

2011. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én spórolás miatt szoktam le. Vagyis szoktunk le a párommal.

Egyszer csak nem vettem cigit. Nem mondom, 3 hét borzadalom volt, volt hogy nem is tudtam másra gondolni, csak a cigire.

De most minden hónap elején félre tudok tenni 20.000 Ft-ot amit elfüstöltünk. Az azért már valami, nem? Belegondolni is szörnyű, hogy mennyi pénzt elcigiztünk 5 év alatt!!

Már 3 hónapja nem gyújtottunk rá. De az a kritikus 2-3 hét után már egyáltalán nem is kívántam még ha cigis társaságban voltam se.

Hízni híztam 2-3 kg-ot az elején mert kellett valami pótcselekvés a cigi helyett, de azt gyorsan le is dobtam, mert elkezdtem sportolni. (Nem viszem túlzásba az mondjuk igaz:) )


Én csak biztatni tudlak, hogy szokjál le. Gondolj csak bele, (nem tudom mennyit cigizel) de egy csomó pénzed megmarad.

Meg most jönnek ezek a szigorítások...lassan már csak a saját lakásodban gyújthatsz rá.. :S


HAJRÁ KEZDD EL! DRUKKOLOK!!!

2011. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Simán leszoktam. Nem kell helyettesíteni semmivel pl: evés, ivás bármi. Igaz időközben rákbeteg lettem bár nem a cigitől. Elvonási tünetek ami kicsit rossz, az első 5 napon volt. És kérlek ne írjatok olyan baromságokat, hogy a cigitől kaptam meg ilyenek, ugyanis az orvosom azt mondta, hogy nincs közvetlen összefüggésben és végig nem firtatta senki, hogy dohányzom-e. Ja és 20 évig cigiztem.
2011. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

7honapos terhes vagyok,amikor megtudtam,hogy kisbabám lesz,letettem a cigit.Azota kaparom a falat,mert ugy hiányzik.Igaz,hogy terhes vagyok,de már 12kilo fennt van rajtam,és a cigizés csokkentette az étvágyam,most meg,eszek mindent.

Nem mondom,hogy a legegészségesebb dolog a világon,de lassan megszulok,leszoptatom az idot,míg letudom,és visszaszokom ehhez a rossz szokásomhoz.Pedig sokan mondták,hogy hulye leszek meg hasonlok,de nekem nagyon hiányzik és imádtam cigizni plusz meg is nyugatott.

2011. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És amikor 4 hónaposan megmozdult mit gondoltál? A gyomrod korog vagy emésztési probléma?
2011. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!