Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetséges, hogy a cigitől...

Lehetséges, hogy a cigitől változott meg az alakom?

Figyelt kérdés

1 éve dohányzom, 19 éves vagyok, és azt vettem észre, hogy mintha el kezdett volna a hasamra rakódni a "zsír".

Súly tekintetében nem változtam semmit, az elmúlt 1 év alatt +-3 kg volt max az ingadozás (rendszertelen táplálkozás/sport).

Előtte soha nem voltam az a hasra-hízós típus, a hasam mindig lapos volt, általában karra, csípőre híztam.

Most meg azt veszem észre, mintha a karomról/csípőmről "átvándorolna" a zsír a hasamra. Tudom, hogy hülyeség:) Lehet bebeszélem magamnak, de ezt olvastam nemrég, és eszembe jutott, hogy lehet-e összefüggésben a két dolog.

"Ártalmak nőknél


A dohányzó nőkben megváltozik a női és férfi hormonok aránya, következésképpen a dohányzó nők teste gyakrabban hasonlít a férfiakéhoz, amelyben a zsír csípők és a mellkas helyett a hasi tájékon raktározódik el. Ennek eredménye a kevésbé „feminin” testalkat"


Szerintetek lehet köze hozzá?


Esetleg volt valakinek még ehhez hasonló tapasztalata?



És még utoljára belinkelnék egy korábbi kérdést, mert én nagyon igaznak vélem, és jól megfogalmazottnak, és téged is kérlek, hogy mielőtt kommentárt írnál, olvasd el, és gondold át, írsz-e, és hogy a kérdésemre válaszoltál-e a kommentároddal.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__1463428-m..


2011. jan. 17. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ a cigitől. Én mindig is hajlamos voltam/vagyok a hízásra,s ha nem figyelek,akkor hamar felugrik 1-2 kiló. Dohányzom már legalább 5 éve,és ha hízok,az először a combomon és a fenekemen látszik meg. De az is lehet, hogy én vagyok a szabályt erősítő kivétel. :)
2011. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
MENJ ORVOSHOZ, MOST RÖGTÖN! :p Engem ez akaszt ki... Én is olvastam, hogy férfiasabbá válhatnak a nők, de én úgy gondolom, hogy ehhez min. 50 év dohányzás kell, szóval ráérünk, nem hiszem, hogy emiatt híznál a hasadra, inkább öregszünk. :) Jah, amúgy meg pl. a Parkinson-kórt nehezebben szerezzük meg, és a stressz biztos, hogy károsabb, mint a dohányzás, tudósok bizonyították. Én nem mondom, hogy a dohányzás egészséges, de biztos nem miatta alakulsz. SZERINTEM DOKIHOZ MOST AZONNAL!
2011. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hé, nyugodj le:D Én csak információgyűjtés céljából írtam ki a kérdést, magam sem gondolom komolyan, hogy a dohányzás valódi ok lehet erre:)

Amúgy köszi a válaszokat, most kicsit "nyugodtabb" vagyok, bár már egy ideje tervezgetem a leszokást, szóval, ha sikerül leraknom a cigit, akkor kiderül az igazság:)

2011. jan. 17. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne a cigitől? ezt csak azért mondod hogy nyugtasd maghad? Az amit balinkeltél olyan oldalról származik ahol igaz dolgokat írnak.

Hagyd abba a cigit.


És lehet hogy a stressz károsabb, mint a cigi, de amíg nem vagy rászokva, addig nem is nyugszol meg tőle. Ha rászoktál, akkor stresszelsz ha nem szívhatsz.

2011. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Engem, mikor nem voltam rászokva is mindig megnyugtatott a stresszhelyzetben. De ez most nem is a kérdéshez tartozik.

És csak azért nem feltételezem (de meg adom rá az esélyt, ezért is írtam ki kérdésben..), mert ha ennek komoly alapja lenne, valószínűleg az anti-dohányosok első számú fegyvere lenne, és valószínűbbnek tartom, hogy tényleg csak nagyon hosszú évek múltán lehet ennek hatása.

És nehogy azt hidd ám, hogy a Wikipédia szentírás... oda is csak az nem írogat, aki nem akar..

Nyugtatgassam magam? Most meg nehogy már azt mond, hogy még ismersz is.. csak ne írogass a nevemben.. főleg, hogy előtte írtam, hogy ígyis-úgyis leszokóban vagyok..

A prédikációidtól pedig kímélj meg... "hagyd abba a cigit" Akkor most először is olvasd vissza a kérdésem utolsó négy sorát..

Egyébként meg csak ismételni tudnám magam.. már előtte írtam, hogy leszokóban vagyok. És komolyan azt hiszed, hogy azért, mert egy akárki-suttyó-lehet idegen leír annyit, hogy "hagyd abba a cigit", akkor bárki le fogja rakni? Hát közlöm veled, hogy én, aki normálisan gondolkodó embernek tartom magam, tudom milyen következményekkel jár a cigi, és eltudom dönteni, hogy lerakom-e, vagy nem.

2011. jan. 18. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök hogy tetszett a kérdésem, én írtam.

Hát ezek a válaszok is kicsit engem igazolnak.


Nézd a cigizés bizonyosan kártékonyan befolyásolja a szervezeted működését. Immunrendszert gyengíti ez biztos, nem is cseszegetlek vele.

Ha ez igaz amit belinkeltél annak sem kellene túl nagy gondot okoznia, fiatal vagy még ahhoz szerintem. A szervezeted még képes ellenpontozni a cigaretta hatásait, bár nem biztos, miért?

19 éves vagy, gondolom most felvételizel, érettségizel lényeg hogy felnőtt leszel valamilyen formában, a cigin felül a stressz is odapakol egyet az immunrendszerednek, ami elősegíthet bizonyos folyamatokat amik egy esetleges hormoningadozáshoz vezetnek. Ebben én feltétlenül nem hiszek. Az hogy ki hova hízik az megint elsősorban alkati kérdés, nem tartom valószínűnek hogy ez összefüggésben lenne. Vannak segges férfiak és hasas nők is.

Egy biztos nőkben a hormonháztartás egy kicsit bonyolultabb és kifinomultabb mint nálunk férfiaknál, ezt sokkal könnyebb megzavarni, akár stresszel akár cigivel akár mindkettővel. Esetleg nem szedsz fogamzásgátlót? Annak lehetnek ilyen hatásai még amiket ismerek, ha régen szedtél akkor is kijöhet illetve ha folyamatosan szeded lehet most jelentkezik a mellékhatása ( hiába az alacsony hormontartalom meg a pontosan meghatározott dózis a természetbe nem lehet csak úgy beleugatni ..)

Amúgy a rendszertelen táplálkozás meg a sport hiánya /ülőmunka/tanulás engem speciel sajnos eléggé meg hasasított... :)

Szóval nyugi, ha aggódsz akkor menj el orvoshoz abból bajod nem lesz, de mindenesetre pihenj, ne stresszelj, mozogj és érezd jól magad, ha meg nem tudsz lemondani a cigizésről esetleg szokj át elektromos cigire ( normálisra! ) az élvezet megmarad, a káros hatásai meg a pénzköltés elszáll.

Üdv

2011. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a tartalmas választ.

Valóban most érettségizek, és sokkal-sokkal stresszesebb jelen pillanatban az életem, mint előtte volt, szóval valóban lehet emiatt van az egész (érdekes, ez eddig eszembe se jutott:)).

Az immunrendszeres dolog is bejött, jelenleg is otthon szenvedek tüdőgyulladással, ami kétség kívül borzasztó, de legalább segít a leszokásban.

2011. jan. 19. 20:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenki másként reagál a stresszre , én is éppen államvizsgára tanulok , mellette diplomamunka meg szakmabeli határidős melót, én nem tudok egy idült torokgyulladásból kikeveredni, mozgásszegénység semmi napfény.... tönkremegyek, de 3 hét és visszatérek, tuti neked is menni fog! Üdv
2011. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A cigi mellé nem szoktál fröccsözni is?
2011. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem:D

Bort és sört soha nem iszom. Töményet ritkán.

De már sok idő eltellett a kérés feltétele óra, és már úgy érzem visszavonultak az eddigi testi változásaim:)

2011. febr. 8. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!