Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A kérdés azoknak a személyekne...

Feherandrascyber kérdése:

A kérdés azoknak a személyeknek szólna akik már olvasták Allen Carr Rövid úton leszokni a dohányzásról cimü könyvet. Mit is csinálok én rosszúl?

Figyelt kérdés

A legrosszabb az egészben, hogy nehezen, küszködve szokunk rá, fizetünk érte azért, hogy folyamatosan, kinok között rombóljuk szervezetünk. Miért? A nagy semmiért.

Megpróbálok rövid és tömör lenni, rendelkezem annyi agyi képességgel, hogy a könyvet megértsem, felnőtt 29 éves programozó és könyvelő vagyok. A könyvet kétszer olvastam el, dvd-t néztem, hangoskönyvet is hallgattam, de hiába, mindig erősnek érzem magam a könyv elolvasása után, mégis visszaesek a csapdába. Igaz a könyv ellenzi, de oda jutottam, hogy mindent kikellett próbáljak, hogy ezt a mérget száműzzem a szervezetemből, próbáltam nikotin rágógumit és tapaszt is, semmi. Merem állitani, hogy a könyvet megértettem, megértettem a nikotinfüggőség és az agymosást, a bestiát és az alvópartnert is. A könyvet nagy odafigyeléssel és koncentrációval olvastam el. Tulajdonképpen nem is a nikotinfüggőséggel van a baj, mert azt szinte nem is érzem, hanem az agymosással. Vakulásig hiszek a könyvnben, mikor "nem dohányzás" időszakban vagyok, olyan vagyok mint egy álszent, másokat kritizálok és bámulom őket, hogy mennyire is igaza van a könyvnek és szépen elmosolyodok. Munkából hazatérve nincs más tennivalóm mint egy két-három órás munkát befejezzek számitógépen és azutan szabad vagyok. Ekkor van a mélypont, hogy úgy tekintek a cigarettára mint egy jutalom. Az merül fel bennem, hogy "tessék, egész nap dolgoztam, mostmár megérdemelsz egy cigit." Interneten böngészve eggyesek azt állitják, hogy elolvasták a könyvet és nem kivánták a cigarettát. De én kivánom és leakarok szokni, de nem tudok! Amint már szóltam ez a kérdés vagy segitség azokra vonatkozik akik már olvasták a könyvet. Bármiféle kritikák és kommentek jöhetnek. Kérlek segitsetek.


2010. dec. 25. 04:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy azok válaszát várod, akik olvasták a könyvet, de lenne néhány meglátásom. Szerintem ott a baj, hogy túl görcsösen próbálsz leszokni és így a tiltott gyömölcs ugye édesebb. Minden amit ilyen erőnek erejével csinálunk, eleve halálra van ítélve. Az is lehet, hogy a lelked mélyén még nem akarsz leszokni róla, csak ésszel. És úgy bizony nehéz lehet. Én pl nem hittem benne, hogy sikerülhet. Kb 15 évig napi 20 szálat szívtam, persze buliban, hétvégente többet és nekem is a pihenés része volt a cigi. Aztán kaptam egyszer egy légcsőgyulladást lázzal, ami annyira ágyhoz kötött, hogy cigizni se mentem ki. Mellesleg meg is fulladtam volna így, de ugyebár egy rendes dohányost nem zavar ilyen apró mellékkörülmény.:) Párom munkából hazajövet alaposan megszemlélt, majd megkérdezte, hogy rágyújtottam e, mondtam nem. Erre csak annyit mondott, hogy akkor nem vagy függő. (ő annó akár négykézláb is elcsúszott az erkélyig ilyen esetben is) És elhittem, hogy nem vagyok az! Pedig úgy gondoltam, hogy egyszer nagy kínok közepedte fogok a cigitől megszabadulni. Egy jó helyen, időben elhangzott mondat segített nekem abban, hogy már 3 éve nem dohányzom. Kb 2 hét után meg olyan érzésem volt, mintha sosem dohányoztam volna. Igaz kb 1 hónapig nyalókákat "szívtam" de mindennemű szenvedés nélkül ért véget. Akkor és azóta se zavar ha más rágyújt, vagy a füst. Azért írtam, hátha egy-egy részlet segít továbblendülni és sikerülni fog! Higgy benne és ne add fel!
2010. dec. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz leszokni a dohányzásról? Mi a motivációd? Egészség? Valószínű nem lehet akkora gond az egészségeddel, hogy ezt motiváljon. Mert a szenvedéseket át kell élni, hogy érezni tudjuk. Anyagiak? Valószínű az sem lehet igazi motiváció számodra. Tehát, hogy megelőzzünk egy súlyos betegséget még nem elég motiváció és az sem, hogy napi pár száz forintot megspóroljunk. Valami olyan célt kellene kitűzni, amit nagyon el szeretnénk érni, de a dohányzás megakadályozhat benne.

Van valami ötleted?

2010. dec. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy nagy gondot okozok belőle, nem is akartam volna ezt a kérdést feltenni vagy segitséget kérni mivel annyira biztos voltam benne, hogy leteszem csak az a baj, hogy nállam ez elhangzott párszor. Pontosan erről beszélek, hogy a szervezetem folyamatosan kivánja a nikotint miután elsztivtam az utlsó cigarettát, nem mint az első kommentelőnek, hogy ő már nem kivánta. Most akkor várjak meg egy olyan időpontot, hogy fázzak meg, betegedjek meg?

Hogy miért raknám le a cigarettát? Angyagilag nem állok rosszúl, szerenecsés embernek tartom magam, egy ambiciós tipus vagyok de mégis ennek a méregnek nem tudok nemet mondani, lassan megől. Nem szeretem a szagát, a hamutartó bűzét, az ujjak és a fogak sárgásodnak, a ruhák átitatott szaga a bagófüstől, a tükörkben az arcom, a bőröm szine napról napra szürkűl és fehéredik, a reggeli időszakok mikor a torokban a nyál és a flegma összegyűlik, érzem, hogy nem kapok levegőt és mind ez miért? Azért, hogy megöljem magam, mert egy illúzióban élek, sőt meg fizetek is érte.

Igazatok van, lehet ott hibázok, hogy nem motiváltam el magam eléggé, hogy kész nem akarok többet dohányozni. Az a baj, hogy úgy tekintek a cigarettára párszor mint egy jutalom, párszor mintha egy nagy áldozatot hoznék miatta. Erős dohányos vagyok, napi 3-4 dobozzal is elszivok, ennek lassan 18 éve. A cigaretta ott csüng a számban bármit is tennék, sőt még most is itt csüng, ahogyan irom ezt a kommentet.

Remélhetőleg elfogyik ez a doboz és másszemszögből fogok tekinteni a cigarettára és leteszem. Ha lenne valami hozzáfűzni valtótok kérlek irjatok, legalább igy is fog nőni a morál bennem.

2010. dec. 25. 11:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem vágysz valamire, amit eddig nem vettél meg magadnak? Vagy egy utazásra? Hátha megérné egy perselybe beledobni a cigi árát és ezzel jutalmaznád magad? Vagy vmi napi szintű jutalom? Esetleg a kezed elfoglalandó ciginként 10-10 fekvőtámasz, felülés?;)
2010. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rég nem volt részem egy kis vakációban, mindig rohannom kell és folytonosan dolgozom, valamikor még hétvégénként is. 7 évig kézilabdáztam, és jelenleg 3 éve pedig testépitő vagyok. Tudom milyen véleményetek van most rólam, testépités és cigaretta, a két legjobb kombináció. Nagyon szeretnék leszokni, akkor válik a cigaretta értékessé mikor megfosztanak tőle.
2010. dec. 25. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, beszélni kell róla! Hátha akkor egyszer csak beugrik "itt a megoldás számomra". Minél több véleményt meg kell hallgatni, kérdezni és hátha sikerül. Ha valamit el akarunk érni, kitartással előbb vagy utóbb sikerülni fog. Nekünk is menni fog!
2010. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az már jó, ha motiválható vagy! Tessék szépen kinézni egy úticélt és hajrá! A párom úgy szokott le 5 éve, hogy újra motort akart és annak a részlete csak a cigiből jött volna kielsőre, illetve ez volt a legésszerűbb. Aztán úgy alakult, hogy mégsem kellett a hitel, a motor is meglett, csak a lelkiismeretével nem bírt, hogy megígérte magának és aznap mikor a motort átvette pont ott fogyott el. Azt mondta, hogy hazudhat magának, de nincs értelme. Ő többet szenvedett mint én utána, de végülis megérte neki is. Több ismerősünk új autójának havi részlete a cigipénz, ez is egy megoldás. Hát a sport meg, te tudod. Szerintem a dohányzás sehogy se jó, de ne marcangold magad emiatt. Én túlsúllyal, dohányozva is az elsők között futottam edzésen, papolhatott az edző. Amíg benned meg nem érik, addig má megbocsáss, de cseszheted! A lényeg, h ne add fel, szembe fog jönni a megoldás!
2010. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még valami! Nagyon fontos, hogy éled meg! Ne csapás legyen a leszokás, hanem egy nagy öröm! Most jutott eszembe, ahogy olvastalak, hogy mi napra és órára számoltuk eleinte, hogy mióta nem gyújtottunk rá! Azt mondtam mindig magamnak, hogy bármikor rágyújthatok, de nem akarok, mert NINCS RÁ SZÜKSÉGEM! ENGEDD EL A RANDA BAGÓT!:-) Ne akadályozd saját magad!
2010. dec. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokaikat, megértettem, nagyon sokat nőtt bennem a morál és az elhatározás, hogy többen nem fogok rágyujtani és tudom, hogy semmi jóról nem mondok le, csak is jót várhatok és nem fogok félni, mert tudom, hogy nem lesznek elvonási tünetek, ha lesznek is annyira kicsik, hogy érzékelnisem fogom azokat, mégis mitől félnék, a cigarettától?... ugyanmár. Alig várom már, hogy ezt a mérget ne tegyem többet a számba és hogyha több mint 12 órát is fogok aludni nem fogok fáradtan felkelni mint eddig, nem lesznek büdös kátrány szagúak a ruháim, az ujjaim, mikor tükörbe nézek nem egy félholt ember fogok látni akinek az arcszine is szürke és fehér, a reggeli napokat mikor majdnem megfulladok a flegma lerakódástól a torkomban és a legjobb, hogy nem kell azért áltassam magam, hogy a cigaretta jó és, hogy egz élvezet, nem kell azért fizessek, hogy folyamatosan és lassan megfulladjak, megöljem magam a semmiért, az abszólút szintiszta semmiért. Igen ÉN EGY SZABAD EMBER AKAROK LENNI ÉS BOLDOG LESZEK, HOGY NEMSOKÁRA EGY NEM DOHÁNYOSSÁ FOGOK VÁLLNI! HÁT NEM CSODÁLATOS?
2010. dec. 27. 02:40
 10/10 anonim válasza:
Sikerült???
2011. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!