Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik nemrég szoktak rá a...

Akik nemrég szoktak rá a dohányzásra,miért tették,és hogy változott ,változik a naponta elszívott cigarettamennyiség illetve változott e a rászokáshoz képest az általatok szívott cigi erőssége?

Figyelt kérdés

okt. 2. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen gyújtottam rá, hogy vagánykodjak. Mikor megtudtam terhes vagyok, letettem 7 évre. Utána megint kezdtem, mostanában hagytam el megint, 48 éves vagyok.

Kb 1-2 csomagot szívtam hetente, attól függően mennyi stressz ért. Volt, hogy 3 at. Voltak napok mikor nem gyújtottam rá, mert nyugodt voltam!

Ahogy hivatalos ügyeim kellett intézzem, vagy ismerkedtem, rögtön kellett a cigi. Vagy ha pasi hívott, udvarolt stb megint ment a cigi.

Most már nincs stressz, egyedül vagyok és így is marad, nem ismerkedem.

Sokkal jobb így az élet, nem magyarázkodom ezer idegeneknek az életemről, amihez semmi közük. Es nekem sem az övékhez és nem is érdekel!

Fokozatosan szoktam le, 1 csomagra csökkentettem egy héten, utána lassan már nem kellett egyáltalán.

Sőt mar kezdtem rosszul lenni tőle.

Érdekes az volt, hogy ha nagyon ideges voltam, rá tudtam gyújtani egymás után 2 cigire is, de ha nyugodt állapotban tettem volna ilyet nagyon rosszul lettem volna!

Az ára is nagy, itt külföldön ahol lakom 7 euró egy csomag.

Ha stresszelt vagyok néha rámtör h gyújtsak rá, de elmúlik a vágy pár másodperc alatt.

Magam elé képzelem a büdös füstöt a hamutartó szagot es hogy rosszul leszek es nem kell.

Nem köhögök, sosem volt szárazköhögésem, dohányos szörcsögő köhögésem, nem jön slájm. Az exem egy csomagot szívott egy nap es reggel nagyon köhögött, vagy ha már eltelt 2 óra, hogy rágyújtott. Hörgött a tüdeje mint akinek sok a slájmja.

okt. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja es sose kellett egyre erősebb cigi, vegig kék pall mallt szívtam az utóbbi években.
okt. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szolovjov ***** válasza:
38%
Szerintem két okból szoknak rá az emberek. Vagy túl sok a pénzük, vagy úgy gondolják, hogy túl egészségesek és ez így nem mehet tovább, valamit tenni kell ellene.
okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Én március óta dohányzok napi rendszerességgel. Mindig is vonzott a dohányzás, általános iskolás korom óta, csak akkor sajnos nem volt lehetőségem rá hogy kipróbáljam, nem volt olyan ismerősöm aki adott volna egy 2.as gyereknek( jogosan). Igazából 16 évesen jutottam először cigihez, ki kellett erőszakolnom, hogy vegyenek. Rágyújtottam, rögtön tetszett, még jobb mint ahogy gondoltam. Mindig néztem, csodáltam a dohányosokat. Örülök, hogy végül én is az lettem. Igazából nagyon keveset szívok, csak a feeling miatt. Kismértékben nem káros ez sem, csak nem szabad túlzásba vinni. Viszont az ára kiakaszt. Kell egy jó fizető állást ez miatt majd keresnem, mert sajna drága a cigi. 20L
okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
És nem változik a mennyiség, tartom a napi 1 szálat. És a cigi erőssége nem érdekel, régen is elszívtam az erőset és most is. Nálam az a lényeg, hogy cigizhessek. Elöző voltam.
okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én júniusban próbáltam ki először, akkor tekertet szívtam, az nem igazán jött be. aztán nemrég vettem egy csomag austint, de nem dohányzom gyakran, múlt héten egyszer sem, de átlagosan 2 szál hetente. nem is szeretnék rászokni, csak ha olyan társaságban vagyok es megkínálnak, vagy csak épp kedvem van.

18l

okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!