Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mindenki fiatalon szokik rá a...

Mindenki fiatalon szokik rá a dohányzásra?

Figyelt kérdés

Ismerőseim közül akikkel beszéltem mind egészen fiatalon kezdték, sokan 18 éves koruk előtt. Van aki esetleg 30-40-50 évesen, vagy akár később kezdte? És miért szoktatok rá? Családotok, ismerőseitek hogyan reagáltak?

Nemet és életkort is írjatok.

Csak kíváncsiságból kérdezem.

Én amugy 21éves lány vagyok, partydohányosnak tartom magam, de stresszesebb helyzetekben előfordul hogy elmegy egy-két szál.



júl. 25. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Szerintem a dohányzásra való rászokás nem fut egy síkon a fiatal korúsággal. Tehát, lehet az illető 15 éves, de lehet 51 éves is, ebben és abban a korban is sima úton rá lehet sajnos szokni. A mai fiatalok azonban, valóban nagyon korán kezdik és a statisztika szerint igen, többen szoknak rá 18 év alatt, mint felett. Én is cigizek néha, kipróbáltam egyszer és a harmadik, negyedik szál után már kívánta a szervezetem. Illetve a szórakozóhelyeken van az a nyomás, amiért az ember beleszív sajnos. Család és ismerősök nem kommentálták, hisz nem igen tudnak mit kezdeni a helyzettel, felesleges konfliktust, pedig nem érdemel a téma. Elmúltam 18 éves, felnőtt nő vagyok, azt teszek, amit szeretnék. Stresszes helyzetben pedig előfordulhat a több szál is. De azért túlzásba ne essél, próbálj meg szép lassan leszokni róla, mert jóhoz nem vezet.

júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem a “mai” fiatalok kezdik korán, 40-50 éve sokkal többen kezdték korán és sokkal több dohányos volt!
júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Jó a kérdés felvetése. Véleményem szerint azér nagyobb arányú a fiatalkori, mint az idősebbkori rászokás, mert fiatalon meg akar felelni a többieknek. Felnőttként meg leszarom az ilyen tirpák, primitív baromságot, hogy akkor fogadnak be, ha velük szívom. Mondjuk erős karakter voltam fiatalon is, aki ezzel próbált zsarolni, azt elküldtem a telebaszott kuurvaanyjába. Nem is lettem dohányos. De a kis szerencsétlen, a kis konformista, aki annyira esdekel az elfogadásért, annyira függ, hogy aláveti magát a mások akaratának, simán befolyásolható annyira, hogy rászokjon egy dologra, ami alapból nem ízletes, nem kellemes, maximum csak hozzá lehet szoktatni magát az embernek.
júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen kezdtem...:(
júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Álltalában mindenki de én ismerek olyat aki 44 évesen kezdte el. Sztem ennyi idősen már nagyon furcsa elkezdeni, fiatalon jobb kezdeni.
júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miért jobb fiatalon?


Egyébként aki később kezdi, miért kezdi el?

júl. 26. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szertartás miatt, van ismerős aki 19-25-között füstölt, van aki 20 évesen próbálta ki és 25 körül kezdte rendszeresen.
júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!