Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki nem képes letenni a cigit...

Aki nem képes letenni a cigit miért?

Figyelt kérdés
Én letettem az alkoholt és a cigit úgy hogy szerettem, igazából max abszinens függő lehetnék, de egyszerűen undorodom pedig szeretném azt az érzést, most hogy is van ez?
2021. máj. 2. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

1. Nem akarja

2. Gyenge hozzá


Szerencsére én is letettem, egész könnyen.

2021. máj. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a függőségek ilyenek. A részletek nagyon jól le vannak írva itt: [link]
2021. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Jó de én konkréten 3-4 doboz cigit szívtam naponta és minden második, harmadik nap csatak részeg voltam, és mégis akaratomon kívül tettem le.
2021. máj. 2. 01:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet kiöregedtem a szakmából :c?
2021. máj. 2. 01:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Két féle ember van, aki le tudja tenni, és aki nem. Te le tudtad tenni. Van, aki nem.
2021. máj. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én szerettem azt az érzést és vágyom rá, de már nem kapom meg, ilyenkor mi van?
2021. máj. 2. 01:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a lelki függőség, sóvárgás.
2021. máj. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a cigi nem egyenlő alkohollal, a nikotinnál erősebb függőséget okozó kábszer nincs is. Az a gond, hogy lelkileg kötődik hozzá egy idő után az ember, ha még a borzalmas nikotinéhséget el is tudja viselni, a cigi mellőzését már nagyon nehezen. A dohányosoknál ez egy rituálé, szeretik a szüneteket, a merengést cigivel, kávét cigivel, stb.

Olvastam, hogy kísérletek bizonyítják, hogy egész pontosan 3 hét vagyis 21 nap egy új szokás betanulása. Ha 21 napig megeszel egy almát minden reggel, lefekvés előtt letusolsz, stb, akkor beprogramoztad azt a tevékenységet, a 22. napon már automatikusan megcsinálod, mintha természetes lenne. Vagyis ennyi idő elég is rászokni pl. a cigire. És ennyi idő is kellene hozzá, hogy valaki leszokjon, ha 21 napig nem dohányzik, helyette mást csinál. Lehetőleg nem csak feküdni 3 hetet önsajnálatba merülve édességet zabálva, mert akkor az programozódik be, és nehéz lesz utána azt elhagyni.

2021. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. Mint írtam cigiztem is, és szerettem, szinte azzal levegőztem és egyszerűen hányinger elkap ha megérzem. És van rosszabb a cigifüggőségnél, 1 évig e cigiztem kb, csak a nikotinosat nem lehetett kapni már a cigit meg nem bírtam elszívni így ez lett belőle, nikotinmentesnek meg nem volt értelme 1x vettem. De alkohol az így eltűnt vele kb párhuzamba ami érdekes.

Második részével nem értek egyet, voltak anno is periódusok hogy több hónapig nem szívtam, de most nem is tudom, mert elkap a hányinger egyből.

2021. máj. 3. 17:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!