Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után múlik el a...

Mennyi idő után múlik el a dohányzás utáni vágy?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. A baráti körömbe sokan cigiznek rendszeresen ezáltal én is szívtam velük. Kb. 9 hónapja már dohányzok előtte soha. És nem napi szinten hanem ha összefutottunk a barátaimmal kb heti 2x találkoztunk. Cigit szinte alig vettem még a 9 hónap alatt (kb 10doboz és azt se egyedül szívtam el soha mindig elosztottuk.) Ha otthon volt nálam is cigi nem kívántam. De ha ki megyek a levegőre jól esne mindig cigizni. (nem szoktam rágyújtani egyedül mert spórolok enniyvel :D) Szóval nem vagyok nagy dohányos de igenis van hogy hiányzik és ha megkínálnak nem állok ellen.:D De csak mostantól. Nem akarok egyáltalán szívni a sport miatt. De kb mennyi ideig érzem a dohányzás iránit vágyat?
2010. aug. 13. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
3-4 hónap, hogy ha egy szálat sem szívsz el. ki kell örülnie a szervezetedből a nikotinnak. teljesen,
2010. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ilyen fiatalon általában csak cselekvéspótlás a dohányzás, még nem késő VÉGLEG abbahagyni, mig arra nem ébredsz, hogy éjjel 3-kor képes vagy rágyujtani, reggel légszomjjal kelsz, keserű a szád, nincs étvágyad, kapkodsz a levegő után, lefogysz, romlanak a fogaid...Soroljam még? Azért irom mindezt, mert én 36 vagyok, hála az Égnek januártol nem szivtam egyet sem, de a fent leirtakon kivétel nélkül keresztülmentem. A kisértés még ma is megvan, viszont nem szabad engedni a csábitásnak! SOHA TÖBBÉ! Saját egészségünk árán mások meggazdagodnak!Ha még segithetek, szivesen!
2010. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlen volt prevenció az iskolában kisfiam. Nem megmondta a doktornéni, hogy ha tukmálják is nem kell rágyújtani?

Az én baráti körömbe lassan 4 éve dohányzik mindenki és még egyetlen szálat sem szívtam el. Pontosan ezért. Akaraterő kérdése az egész, mellesleg károsítja a tüdőd, érhálózatod, bőröd, büdös lesz a pofád és anyád pénztárcájából lopod majd rá a pénzt.

Előbb kellett volna gondolkodni.


F/18

2010. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de nem szoktam rá annyira hogy hetente vegyek egy doboz cigit. Nem hiányzik annyira kibírom de baráti körömbe azért szar nem szívni egy szál cigit. És akkor is figyelnék rá hogy ne legyek függő ha nem érdekelne a sport. Van eszem nem vagyok hülye hogy sz@ros cigire költsem a pénzem. De hétvégenként szivesen elszívnék a barátaimmal de ellen tudok állni akkor is csak kiváncsi vagyok erre hogy még is kb mennyi ideig érzem a vágyat hogy rágyújtsak. És nem kell mindjárt itt beszóljál 3. válaszoló. Amúgy is te meg milyen stréber vagy már hogy egy szaros cigit nem mertél kipróbálni. Igaz hogy káros de én azt mondom mindent ki kell próbálni, egyszer élünk.
2010. aug. 13. 14:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem az a kemény aki még életébe egy szálat se szívott mert annak nem hiányzik hanem aki szívott de letud állni vele. Pl. a 2. válaszoló. Úgy hogy ne játszd itt az agyad. -.-
2010. aug. 13. 14:38
 6/8 TomRage válasza:
43%
Jogos. Egyébként a mozdulatsor meg a megszokás sokkal nagyobb szerepet játszik a függőségben, mint a nikotin... Rágózz vagy gyúrj helyette. Helyettesítsd be más függőséggel. Lásd Sir Alex Fergusson :D
2010. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Emberileg máris előrébb járok mint te ;)

Járj inkább kondiba el kissrác, mielőtt anoním oltogatsz másokat a neten, mert egy szenvedélybeteg csökevény vagy :D

Elhiszed lecsavarnám a dohányos "én kimertem probálni a cigit" pofád a nyakadról? :D

2010. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na jó ez azért sok már bocs...egyrészt szenvedélybeteg csökevény?? Igen? Akkor az is csökevény aki nem tud reggel felkelni anélkül zhogy megigyon egy kávét? Másrészt gondlokodj el azon hogy mit mondasz...lehet még valaki normális attól hogy cigizik!! Valakinek ez valakinek a kávé valakinek valami teljesen más de ezért nem kell elítélni a cigiseket! Én is cigizek már leszokóban vagyok de mindíg is ki fogok állni a cigisek mellett mert senkinek nincs joga beleszólni hogy mit csináljon az ember a saját egészségével...megértem hogy valakinek nem tetszik hogy épp mellette cigizik az illető de elvége csaknem olyan bunkó hogyha megkéred hogy egy kicsit mennyen arrébb akkor azt fogja mondani hogy: Nem b+ én akkor is ittmaradok és szívd a füstöt nemérdekel...

Cska ennyit akartam mondani:)

2010. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!