Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyi idő után...

A dohányzás mennyi idő után okoz komolyabb betegségeket? (daganatokat) 1-2 év dohányzás még nem vagy teljesen egyénfüggő a helyzet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 16:11
 1/6 anonim válasza:

attól függ,kinek mire van hajlama......sok mindentől függ,de szerintem főleg ettől....

...de azért jó pár év kell szerintem

2010. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

A dohányzás NEM okoz daganatokat,csak okozhat! Sok 80-90 évest ismerek,akinek sem daganata,sem más betegsége nincs,pedig egész életében dohányzott. Viszont sok tüdőrákos,vagy egyéb daganatos betegségben meghalt ismerősöm van,aki soha nem dohányzott és a környezete sem.

A dohányzás nem egészséges,de nem is annyira káros,ahogy mondják! Mindenesetre okosabb nem rászokni.

2010. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 12. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, és az se biztos, hogy daganatot okoz vagy bármi más problémát, míg élsz. Az viszont biztos, hogy a tüdőrákosok túlnyomó többsége dohányos, és láttam már olyan embert, akinek a dohányzás folytán fellépő érszűkület miatt kellett levágni a lábát. Ezen túl számos egyéb kisebb-nagyobb betegség hozható összefüggésbe a dohányzással. Előbb vagy utóbb jelentkezni fog az ártalom, de előfordulhat, hogy valami más előbb jön, és meghalsz attól a nélkül, hogy a dohányzási ártalom kicsinált volna. Szerintem semmi értelme nincs amúgy, egy normális ember nem szorul rá erre a veszélyes és értelmetlen pótcselekvésre.
2010. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy akkor 1doboz is lehet.
2010. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít a hajlam is! Nem egy olyan esetről hallottam, hogy az illető soha nem dohányzott (még passzívan sem) és mégis tüdőrákot kapott. Aki hajlamos rá, annál a dohányzás felgyorsíthatja a folyamatot, vagy előhozhat olyan betegséget amire megvan a hajlam. Nem biztos, hogy mindenkinél megjelennek az egészségkárosító hatások, de ettől függetlenül jót biztosan nem tesz..
2010. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!