Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ez? (bővebben lent)

Miért van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sokfelé lehet hallani, olvasni, hogy mennyire káros a dohányzás, meg hogy így nem jó, meg úgy nem, de akkor miért látunk olyan dohányos férfit az utcán, akinek a párja nem dohányzik például? Vagy mondják, hogy mennyire számít a sportban, sokan, akik csak hobbi szinten sportolnak ugyanúgy dohányoznak, ez hogy lehet? Vagy például mondják, hogy ez egyenes út az egészségtelen élet felé, de akkor miért látunk ereje teljében levő 20-as, 30-as dohányosokat? Tudom, hogy nem ekkor fejti ki főként a hatását, de mindenkinek megvan a véleménye, hogy nekem nem kell olyan pár, aki dohányzik, sportolás mellett sem szabad, egészségesnek kell lenni és mégis ez a trend. És gondolkoztam azon is, hogy például ha valaki sportol, akkor emellett, hogy tud cigizni? Nem rossz neki a pályán, vagy valami? Nektek mi a véleményetek?


Meg arról is nagyon sokat lehet itt fórumban olvasni, hogy jaj, hát csak azért nyugtatja meg az embereket, mert már rászoktak, addig nem az. Erről mi a véleményetek?


Valamint még azt szeretném megtudni, hogy ti megbántátok-e, hogy elkezdtétek és miért és mikor kezdtétek! Ha lehet kort, nemet és mennyiséget és fajtát is írjatok! Köszi! :D


2010. aug. 3. 01:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg csak elhatározás kérdése az egész. És szerintem nem akaraterő, hanem pusztán akarat. Aki megpróbál leszokni, de nem sikerül neki, az azért van mert igazából nem akar leszokni. Tudatalatt ott mocorog valami, hogy milyen jó is rágyújtani, látni a füstöt, érezni, ahogy felszabadulsz stb.


Én úgy komolyabban 15 évesen kezdtem el cigizni, most ott tartok, hogy napi kb 6-10 szál, szóval nem tartom vészesnek a dolgot. Eleinte csak kocadohányos voltam, aztán lebuktam anyám előtt, mert valaki meglátott, és szólt neki. Mondta, hogy őt nem zavarja, stresszes az új iskola, és nem gáz ha suli előtt vagy után elszívok egy cigit. Tök rendes volt, meg megértő, de sztem belejátszott a dologba, hogy ezek után már otthon is cigiztem ha csak ő volt otthon (apám még mindig nem tudja), és így szoktam rá.

Én azért nem szokok le, mert nem akarok. Egyszer eljön az az idő, amikor akarni fogom a dolgot. Mondjuk ha apa leszek. Akkor a terhesség első napján kiszórom a kukába minden cigarettával kapcsolatos dolgomat. Most még nem látom különösebb okát, hogy leszokjak.

19/F

2010. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, jól mondtad. Nálunk is voltak ilyenek utolsó évben, akik csak kijártak, hónapokig, de idővel nálunk aztán rávették a gyereket, hogy szívja, hogy szerezzen cigit, aztán ő is járkált velük mindig ki. A suli ahova jártam (közgáz) nem volt fiús suli, nálunk viszont sok fiú volt (30 főből 13), de abból 11 kijárt minden szünetben. Úgyhogy eléggé magas volt az arány és folyamatosan rántották bele egymást. Kezdetben alig cigizett valaki, utolsó évre szinte a fél osztály.


Egyébként tudom, hogy vannak akik megállják, de nagyon sokan nem, kínálgatnak, meg akarnak győzni és egy idő után csak sikerül nekik (nem magamra értem, hanem úgy általában).

2010. aug. 4. 14:19
 13/19 A kérdező kommentje:
Aha. Ebben van igazság, nekem szerintem nem szólnának érte itthon. Ez azért érdekes, hogy stresszes a suli, nekem a suli is az volt, magánéleti gondjaim is voltak, mégis kibírtam nélküle. Hidd el, nem csak ilyen dologhoz lehet nyúlni. Egyébként szerintem ne az utolsó percben dobd ki, mivel ha hamarabb hagyod abba és úgy fogtok neki (x idő eltelte után) a gyermekvállalásnak, sokkal nagyobb az esély, hogy egészséges legyen. Egyébként igen, ezen én is gondolkoztam, hogy fiatalság, ennyi idősen még úgymond "felelőtlen" az ember, de sokan egy életre megpecsételik vele magukat.
2010. aug. 4. 14:22
 14/19 anonim ***** válasza:

Nos az igazság az, hogy az iskolai stressz mellett olyan magánéleti körülményeim voltak (nem, nem szerelmi gondjaim, és nem is váltak a szüleim, hanem édesanyám 3 hónapon belül 3szor próbálkozott öngyilkossággal, és a zárt osztályra kellett menni látogatni), hogy tényleg csak akkor tudtam kikapcsolni, ha elmentem sétálni, fülemben a zenével, és elszívtam 2-3 szál cigit. Valahogy így kezdődött. Hozzáteszem, hogy abban az időben kezdődött a stresszes izzadásom is, magyarul még -20 fokban is izzadok, ha emberek között vagyok...

Tehát nem kell elítélni minden dohányost, nem mindenki menőségből gyújt rá...

2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Értem én, nem is úgy gondoltam. Egyébként sajnálom, ami történt, így már megértelek. :)


Többiek véleménye?

2010. aug. 4. 21:05
 16/19 Suhanc72 válasza:
Figyu! A cigi csak egy eszköz. Akármilyen lelki bánat sem éri meg, hogy rászokj. Ha már dohányzol, akkor valóban megnyugtat. Bocs, hogy még egyszer leírom: én, amikor nagyon rágyújthatnékom volt (a leszokás után), elmentem és lenyomtam egy 20-30 km-es edzést. Hidd el: 2 napig eszembe se jutott a cigi. Ha pedig már rágyújt valaki, akkor vegyen natúr dohányt és sodorja be magának. Bizonyított tény ugyanis, hogy minden dohánygyár "leszokást nehezítő" adalékokkal itatja át a termékét. Azok a haverjaim pl, akik e-cigivel akartak leszokni, mind eladták, vagy a legfelső polcra dugták az e-cigijüket, mert nem elégítette ki "dohányos vágyaikat". Az e mögött rejlő igazi ok: a dohányosnak nem nikotinéhsége van és nem is a megszokott mozdulatsorok hiánya miatt válik feszültté (hiszen az e- cigi mindezt megadja), hanem adalékanyag-hiány lép fel, ami miatt rövid időn belül visszatér a jól megszok(tat)ott márkához.
2010. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Érdekes volt ez, amit a sétáról leírtál.:D Néhány osztálytársam, mikor megpróbált leszokni majd beledöglött, nem hiszem, hogy ők 20-30 kilométert lefutkostak volna... :D Amúgy is majd felrobbantak, de gratula azoknak, akik ezt megteszik.


A végén, amit az adalékanyagokról írtál pedig elképesztő. Hogyha tényleg így történik, akkor nem értem, hogy ez ellen miért nem lép fel valaki?

2010. aug. 5. 12:37
 18/19 Suhanc72 válasza:
Mert a környezet- és egészségvédő védő mozgalmak csak annyi kormányzati pénzt kapnak cigarettaellenes kampányaikra, ami pont csak arra elég, hogy azt lásd, történik valami az ügyben, de arra már nem elég, hogy igazi lépéseket foganatosítsanak a dohánygyárakkal szemben. Az ok pedig kézenfekvő: minél több dohány fogy, annál több adó folyik be. (Egy-egy állam legnagyobb adófizetői közé (na, milyen érdekes) a dohány- és szeszipari vállalatok tartoznak- de csak addig, amíg nagy a forgalmuk.) Senki sem süti meg az aranytojást tojó tyúkot...
2010. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami - sajnos- . :(
2010. aug. 6. 11:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!