Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A reggeli OLAJRÁGCSÁLÁS...

A reggeli OLAJRÁGCSÁLÁS hogyan méregtelenít? Próbálta valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 06:52
1 2 3
 1/21 Andi80018 ***** válasza:
0%
Mi a franc az? Megint valami f..szság... :-)
2015. ápr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Egy folyadékot nem lehet rágcsálni.
2015. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A szájüreget tisztítja.
2015. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az "OLAJRÁGCSÁLÁS" állítólag egy salaktalanító eljárás, - egy természetgyógyásztól hallottam, (már 20 évvel ezelőtt is): - felkeléskor a szájba kell venni egy evőkanálnyi olíva olajat és 15 percen keresztül "rágcsálni" kell, zubogtatni a fogak között, nem lenyelni, csak mozgatni, aztán kiköpni.Megváltozik a színe, kioldja az éjszaka során a nyálkahártyán felgyülemlett méreganyagokat.Szeretném, ha olyan valaki válaszolna, aki próbálta már, és van tapasztalata.
2015. ápr. 12. 20:46
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Mert ilyet rengeteg ember próbál.. meg amúgy a nyálkahártyánk tipikusan az a szerv, ahol a méreganyagok felgyűlnek. Mert fuck biology.


Én ezt kókuszzsírral ismertem amúgy. Ne is a méreganyagok megevését kerüljük el, oldjuk ki a szájból (mekkora a szájüreg belső felülete?) olajjal.


Annyira logikus, hogy ez csak jó lehet :)

Ez este a szájüreg tisztítására elmehet, kókusszal mert annak van antimikróbás hatása..

2015. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
76%

Amikor reggel felkelünk, előfordulhat, hogy a nyelven fehér lepedék látható, rossz a lehelet, vagy kellemetlen a szájíz. Ezt a nyálkahártyán - éjjel a pihenés állapotában, a regeneráló folyamatok eredményeképp - kiválasztódó szervezetünk számára idegen anyagok okozzák. Ilyenek a nehézfémek, az élelmiszerek adalékanyagai, a gyógyszermaradványok, toxinok stb. EZEK LEGTÖBBJE ZSÍRBAN OLDÓDIK!

Az olajrágás - ha rendszeresen végzi az ember - valóban hasznos, méregtelenítő hatása kiváló.

Ha valakinek vérzik az ínye, tasakjai vannak, vagy fogágybeteg, az orvosi kezelés mellett - ami alatt a rendszeres szájhigiéniai kezelést, és plakkontrollt értem - jó eredményeket lehet elérni az olajrágással, pár hét után az íny állapota jelentősen javulhat, visszanyerheti rugalmasságát, visszatapadhat a fogakra és a meglazult fogak ismét fixálódhatnak.

További jótékony hatásairól rengeteget olvashatsz az interneten.

Lehet "fújolni", és lehet hülyeségnek kikiáltani, én próbáltam, tényleg hat. Reggel, amíg álmosan lézengünk, fő a kávé, forr a víz a teához stb. tíz percig öblögetünk vele, észre sem vesszük, eltelt a 10 perc, és nagyot léptünk az egészségünk megőrzése terén.

Kizárólag hidegen sajtolt extra szűz olajat használjunk, a milyensége mindegy. (én olívát használtam, de lehet szezám, kókusz, napraforgó, vagy bármi)

Ezeréves megfigyelés és tudomány áll mögötte, egy próbát megér, ha baj van.

2015. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Csak belemagyarázás nem kell. Sokszor a tudomány is hatalmas nagy kamu belemagyarázásokkal operál.


Minek ezt fokozni? :)


A nyálkahártyánkra éjjel kikerülnek méreganyagok (gyógyszermaradványok, toxinok, nehézfémek) s vajon valaha elemezték 1 vagy több ember szájlepedékét, és az összetételéből jutottak erre?


Lepedéket valóban megfigyelnek a természetgyógyászatban, de mint jelenséget nem mint nehézfém tartalmú kiválasztott méreganyagokat. Izzadás, széklet, vizelet, ezekkel távolítunk el alapvetően anyagokat :)


- ha a szánkban távolítanánk el, akkor jó eséllyel újra lenyelnénk.

- ha a nyálkahártyák külsején távolítjuk el, elég lenne ledörzsölni, vagy akkor már szerves oldószerrel (pl. alkohol? :D ) kell öblögetni, hátha :)


De pl. a kókuszzsír gyulladáscsökkentő, tényleg segíthet szájüregi problémákon, gyulladásokon, ebben szerintem semmi varázslat nincs

[link]


Lehet a cikk írja is melyik zsírsav van jó hatással, lényeg hogy bőrön is, nyálkahártyán is jó hatású lehet. De ennyi erővel a kamilla főzet is segíthet, akár (csak az szárítja a nyálkahártyákat, de csak egy példa volt) :)


Szerintem simán nem kell túlhájpolni semmit, illetve káros olajrágással méregteleníteni, mert eltereli a figyelmet arról, hogy eleve elfogyasztani nem kellene azokat a mérgező anyagokat, amiktől aztán megszabadulnánk. Szerintem tiszta étkezés, kozmetikumok kerülése vagy megválogatása többet ér, de ez csak magánvélemény.


Szájüregi problémákra pedig persze hogy segíthet ez a mód, de hát ezt tapasztalat is alátámasztja :)

2015. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Mandy1408 ***** válasza:
0%
Az olajat ne rágcsáld, mert lekopik a fogzománcod. :D
2015. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a hatosnak a választ. Megerősítette a tapasztalatomat, - nemrégen kezdtem csinálni, és úgy tűnik LEHET BENNE VALAMI !
2015. ápr. 13. 18:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Az nem is volt kétséges, hogy valami van benne.


Kérdés hogy mi?


Leírod Te mit tapasztaltál, hogy ennyivel is szélesebb látókörünk legyen?

2015. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!