Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van lázam hónapok óta?

Miért van lázam hónapok óta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves srác vagyok. Egy ideje észrevettem, hogy mindig van lázam. Persze nem 38-39. Inkább 37 körül. 37,2 a max, szóval hőemelkedőnek mondható inkább. Szerintetek mi bajom?
2018. ápr. 14. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

37-37,2 még nem hőemelkedés, láz meg főleg nem.

Ennyi alapján semmi bajod. Nem vagyunk mind egyformák.

2018. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez engem is érdekelne mert nekem kb egy fél éve 37,2 az alaphőm.
2018. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol méred? Milyen lázmérővel?


Ha más tünettel nem párosul (éjszakai izzadás, fáradékonyság, indokolatlan pörgés, gyakori fertőzések, hasmenés, stb), akkor lehet nincs baj. Egy labor és pajzsmirigyfunkció nem árt.

2018. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hónom alatt. Régi higanyos lázmérővel. Ezzel szokott mutatni 37 körül. Van a “csipogós” is, bár az 2 tizeddel van, hogy rátesz. Voltam orvosnál, nem találtak semmit.
2018. ápr. 14. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

És nem is mondtak semmit? Ha csak egy ideje van, az valaminek a jele. Az orvosod helyében továbbküldtelek volna kivizsgálásra, mert az alap testhőmérséklet 36,7 körül van. Nem véletlenül van 37-nél a piros pont a régi hagyományos (higanyos) lázmérőknél.

Ha minden nap ennyi, akkor valami van.. Ne hagyd annyiban.

Apámban indulok ki, de nem akarlak megijeszteni, nem írok semmit. Csak azt, hogy vizsgáltasd magad tovább!

2018. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*Apámból*
2018. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem szinte mindig ennyi. Ez az alaphőmérsékletem. A páromnak meg 35,5 kb. Mindig olyan hideg a bőre. Ő sosem fázik én meg mindig. ☺ De magas lázam sem szokott lenni soha. Ritkábban vagyok beteg mint mások. Nem tudom ez össuefügg e.
2018. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt írta, hogy mindig ennyi körül volt, hanem azt, hogy egy ideje (gondolom, hetek óta). Higgyétek el, nagyon nem mindegy. Ha alapból ennyi volna, mióta él, nem írta volna ki a kérdést.

Sokféle oka lehet, ezért írtam, hogy vizsgáltasd tovább magad, a saját érdekedben.

Arra gondolok, ha nem találtak nálad semmit, akkor a folytonos stressz, idegeskedés is okozhatja. Írhatnál még, hogy milyen tüneteid vannak mellette.

2018. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek orvoshoz. Így igazából nem vettem mást észre, mármint problémát. Említetve volt a stressz, talán az. Sokat agyalok, gondolkodok dolgokon, ekkor általában feszült is vagyok.
2018. ápr. 14. 16:59
 10/10 KKatus válasza:
Ha a labor vizsgálaton a házi orvos sem talál semmit, akkor még a tüdőgondozóba jelentkezzél be kivizsgálásra. Mindenfajta tünet nélkül csak, a hőd lehet jele a TBC-nek. Mindenképpen jár utána,mert ok nélkül nem lázas az ember.
2018. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!