Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lázam van! Hogyan tudnám...

Lázam van! Hogyan tudnám enyhíteni? További lent!

Figyelt kérdés
39 fokos lázam van, vettem már be gyógyszert. Kb minden 3. Órában veszek be mert folyton újra lázas leszek. Alig bírok megállni a lábamon, orrom is be van dugulva, garatgyulladásom is van, szóval folyamatosan köhögök, amitől még hányingerem is van, emiatt meg enni nem tudok. Valaki tud valami módszert a gyógyszerek helyett (szedek vagy 6-ot) amitől legalább ne forogna velem a világ a láztól?

2018. febr. 13. 19:45
 1/9 A kérdező kommentje:
15 éves lány vagyok.
2018. febr. 13. 19:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Miket szedsz? Nekem a bogyók sosem válnak be úgy igazán. 2 napja én is lázas vagyok de akármit vettem be csak lehúzta utána megint ment vissza. Most coldrex maxot szedek és nem vagyok lázas.
2018. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Láz ellen Rubophent szedek.

A többi az lényegtelen idézőjelben, mert hagyományos hányáscsillapító meg fejfájáscsillapító.

2018. febr. 13. 21:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Stb...
2018. febr. 13. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a rubophen soha nem ért semmit, szerintem próbálkozz meg mással mondjuk aspirinnel. Valamint hideg borogatás és zuhany. Esetleg jól takarózz be úgy három takaróval ha kibírod, akkor kiver a víz. Más trükköt nem ismerek, de jobbulást!
2018. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tippeket!:)
2018. febr. 13. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
hideg zuhany
2018. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Célszerűbb lenne kicsit hagyni magad lázasnak lenni. Szakmai ajánlások szerint 39,3 fok alatt jobb kerülni a lázcsillapítást, mert csak lefékezed vele a gyógyulást. Abban az egy esetben lehet indokolt az ez alatti csillapítás, ha van valami hosszan fennálló, nehezen viselhető, láz okozta tüneted, pl. izomgörcs, hidegrázás, fejfájás.

De az orrdugulás, garatgyulladás, köhögés nem a láztól van, hanem vírus és esetleg bakteriális felülfertőződés az oka. Az teljesen normális, hogy az állapotod miatt állva maradni se bírsz, de igazából nem is értem, miért akarnál, hiszen ilyenkor a fekvés, pihenés vezet javuláshoz.

A folyadékbevitelre kellene gyúrni inkább, gyógyszereknek nem sok funkciójuk van ilyenkor.

- Pihenés (vízszintesen)

- Takaró alatti izzadás

- Folyadékbevitel folyamatosan (lehetőleg cukor nélküli, legjobb a gyógytea - bodza, hárs - izzasztás általi lázcsillapítás, kakukkfű, útifű - nyákoldás általi köhögéscsillapítás, csalán - méregtelenítés, orvosi zsálya, mályva - gyulladáscsökkentés)

- D-vitamin minimum 2000 NE/nap (max. 4000)

- C-vitamin 2-4000 mg/nap

- Sós vizes orrspray (tisztított víz és só - pontosan beállított koncentrátumban. Ilyet drogériákban, gyógyszertárakban lehet kapni, 500-900 Ft/20 ml)

- Torokfertőtlenítő tabletta, pl. Mucoangin, Septofort, Neo-angin, Angised, Faringopront - van ezerféle szopogatnivaló. Ez arra jó, hogy a többségében vírusos eredetű, influenza-jellegű megbetegedéseknél megelőzze a bakteriális felülfertőződést.

- Időnként szellőztetés a lakásban

Ennyi.

Magas lázra algopyrint szoktak tolni egyébként, de nekem volt már olyan 39,9 fokom, ami meg se mozdult rá, viszont a hideg zuhany úgy levitte, hogy többet nem emelkedett 39 fölé.

[link]

2018. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak teljesen igaza van habár nemntudom minek annyi mg c vitamin mikor fel sem szívódik hanem kipisili. Az meg hogy 3 takaróval takarózz meg ne próbáld. A lázas ember hőt ad le. Lényegében akkor magadat párolod alatta. Mint a csirke a sütőbe.
2018. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!