Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikbetegség volna?...

Ez pánikbetegség volna? Mániámmá vált ezt figyelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom rövidre fogni a sztorit. Sosem szerettem sehova egyedül utazni. Távkapcsolatban élek immár 1 éve, tehát muszáj volt megemberelnem magam, amibe kezdtem is beleszokni. Igen ám, csak történt egyszer, hogy lett egy pánikrohamom a buszon. Tudtam hogy az milyen, de ezer éve nem volt már nekem főleg nem erős. Nem lett nagy baj, de épp elég hogy beijessze az embert..

Mire hazaértem minden elmúlt.

Azóta valamiért "nézegetem" a pulzusom. Amivel ha nem foglalkozom 75 körül van nyugalomban, de amint 80 felé megy valamennyivel (ami pedig normálisnak számít még) egyből beijedek. Van hogy 90-ig felspanolom magam és még azt is elhitetem hogy jaj szédülök. Van akinek pedig alapból annyi mégsincs baja.. Az imént leírt eset előtt nem igazán volt ilyen jellegű gondom. És lehet már tudat alatt erre parázom, vagy nem tudom, mert ha görcsösen is próbálom elterelni a gondolatom, ugyanúgy magasabb marad.

Dokim azt mondta a 80-88-as érték még teljesen átlagos, akkor kellene megijedni, ha huzamosan 95-100 felett volna. Persze tudni kell hogy fiatal és pici nő vagyok:D Szerintetek?


Volt már valaki így? Ezt valóban az agyam produkálná? Vagy mindenkinél előfordulnak ilyen értékek és én kapom csak túl?:D


Előre köszönöm Nektek!



2018. ápr. 3. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne ezzel foglalkoznod mert annál rosszabb lesz. Ha az ember ideges akkor nyugalmi állapotban is felmegy a pulzusa. Nekem a 24 órás mérésen végig 64-72 közötti értekek voltak, mikor bementem az orvoshoz meg felment 120ra. Ha folyton arra gondolsz hogy rosszul leszel akkor tényleg rosszul leszel. Ne akard elterelni görcsösen a gondolataid. Egyszerűen csak vigyél valamit az útra ami leköti a figyelmedet....a szédülést meg a magasabb pulzust te csinalod magadnak. Nem vagy beteg....de ha ezt csokáig csinálod 10 év alatt valóban beteggé teheted önmagad.
2018. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így termtődnek a hipochonderek
2018. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó ezt adom:D És sajnos jól tudom

Köszi a válaszokat!

2018. ápr. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!