Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van ennyi beteg ember...

Miért van ennyi beteg ember manapság?

Figyelt kérdés

Minden 2. ismerősöm beteg szinte. Laktóz, gluténérzékenység, autista gyereke született, allergiás, mindenféle betegségük van. Mi ennek az oka?

Életmód, genetika vagy mi okozza?


2018. febr. 18. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. De főleg az, hogy ma már minden vizsgálat bárki számára elérhető. Régen átléptek a himmihummi problémán: ha nem fáj, nem érdekes. Csöpögött a gyerek orra, rászáradt a takony, akkor sem ment be a szobába, játszott odakint. Ma? "Olyan náthás vagyok, majdnem megdöglök" panasszal munkaképtelenek vagyunk.
2018. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A műanyagok, tartósitó szerek, adalék anyagok, szinezékek,

iz fokozók, szintetikus anyagok, drog, gyógyszer, stb.

Meg az egészségtelen életmód. Szinte semmi sport , mozgás.

Ki se mozdul senki a gép elől sehová.

Fel se lehet sorolni mennyi káros anyag jut ma az embereknek.

Nem igaz ám az hogy a természetes élelmiszerek azok károsak lennének. Mint a cukor , liszt, zsir, tej.

Csak hát ez senkinek nem érdeke, az a lényeg hogy minél több pénzt költsenek el az emberek a reklámokban felsorolt dolgokra.

Nyugodtan lehet mondani hogy meghülyült a világ teljesen.

Hogy lehet az, honnan veszi egy 12-14 éves kislány hogy fogyókúrázni kell, meg szőrteleniteni mert ez a trendi.

Borzasztó ami van vagy lesz.

Egy fejlődő szervezet minek fogyózik?

Aztán meg szedi egyik gyógyszert a másik után, mert depressziós, rossz alvó lesz.

2018. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai háttere is lehet ezeknek.

Pl. az autizmust "a tudomány jelenlegi állása szerint" génhiba okozza. Viszont pár évvel ezelőtt még étkezéssel kapcsolatos okokat sejtettek mögötte.


Én két hónapja ismerkedem a funkcionális orvoslással. - Ezek a szakemberek most is azt állítják, hogy az autizmus kialakulásában jelentős szerepe lehet a táplálkozásnak is.

Szerintem ez vagy igaz, vagy minimum lehet benne valami, mert egyre több az autista vagy aspergeres gyerek az utóbbi évtizedekben (jelenleg az USA-ban minden 86. gyerek érintett, ami iszonyatosan magas arány; magyarországi számokat nem tudok, de itt is jelentősen emelkedett a számuk, és a közhiedelemmel ellentétben nem pusztán arról van szó, hogy jobbak a diagnosztizálási lehetőségek.


A funkcionális orvoslásban úgy általában egy csomó betegséget a táplálkozásra vezetnek vissza a genetika és a fertőzések mellett: a bélrendszer szerintük kb. "egy második agy", és a hormonok egy része is itt termelődik, ill. itt történik a táplálékok felszívódása is.

Az ugyebár egyértelmű, hogy a jó táplálék jó hatással van az egészségre. A rossz táplálék pedig rosszal (pl. a mesterséges cuccok, adalékanyagok), és az előregyártott élelmiszerek révén rengeteg ilyen vackot eszünk sajnos.

Viszont ha a gyomor "elromlik" pl. egy fertőzés miatt, azaz elszaporodnak a káros bacik (pl. a Helicobacter pylori), vagy ha "csak" felborul a bélflóra egyensúlya, túlsúlyba kerülnek a rossz bacik a jókkal szemben, akkor további betegségeket okozhatnak a gyomorban, pl. kialakul az ún. "lyukas bél szindróma", ami miatt pedig az egyes táplálékrészecskék emésztetlenül is bekerülhetnek a véráramba, ahol is a szervezet idegen anyagként azonosítja őket, és az immunrendszer máris támadásba lendül... Így alakulnak ki a különböző ételallergiák és ételintoleranciák, ill. az autoimmun betegségek. (A kutatások szerint az autoimmun betegek minimum egyharmadának lyukas bél szindrómája is van, ezért tanítják ezt az összefüggést.)


A hagyományos orvoslásban is ismert egyébként ez a szindróma, tehát nem kitaláció; csak a kezelése más, mint ahogy jellemzően az összes betegség esetén. A funkcionális orvoslás ugyanis mindig a betegség gyökerét kutatja, és a kiváltó okot igyekszik megszüntetni, nem csak a tüneteket kezeli.


A cukor még állítólag a másik "nagy ellenség", ami ráadásul függőséget is kialakít. És az a nagy probléma, hogy nagyon sok élelmiszert agyoncukroznak, pl. az üdítőket vagy a sütiket, kekszeket, csokikat, holott kevesebb cukorral is ízletesek lennének; ráadásul még az elvileg nem édes ételekbe is gyakran tesznek cukrot vagy egyéb édesítőszert.

A harmadik "rossz" állítólag a sokak szerint egészséges szója, erről nem tudok véleményt mondani, mert csak egyszer kóstoltam életemben, tehát nem érint.


Egyes orvosok szerint a tej is problémás, és sok a laktóz- és a tejfehérje-allergiás ember. Ennek az okát, magyarázatát még nem olvastam, mert szerencsére úgy tűnik, ezzel nincs problémám, és nagyon érzékenyen is érintene, ha búcsút kellene mondanom a tejtermékeknek.


Óriási hatása van még a stressznek, ami szintén korunk egyik jellemzője. Ennek sem tudom a pontos folyamatát, de valami olyasmi, hogy megemelkedik a kortizolszint, és emiatt felborul a többi hormon egyensúlya, így egy rakás betegség alakulhat ki.


Abszolút laikus vagyok egyébként, úgyhogy remélem, elég jól írtam le a folyamatot és az összefüggéseket, és nem írtam hülyeséget. :)

2018. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen utolsó elég laikus vagy. Te is az agyon reklámozott hülyeségeket nyomod.

Az üditőkben nem a cukor a legnagyobb probléma , hanem a szintetikus anyagok és az izfokozók, műanyagok. Mert ezekben alig van természetes anyag.

Az igazi házitejtől sincs laktóz érzékenység.

A műtejtől van. Az agyon tartósitott tej utánzattól.

Az az étolaj amit vegyszerrel nyernek ki, nem sajtolással na az nagyon káros.

A "barna " kenyérről is tudjuk hogy csak festékkel érik el hogy olyan legyen. A legtisztább a legjobb a fehérkenyér.

Csak az ipari hulladékot is meg kell valahogy etetni az emberekkel.

2018. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Igen utolsó elég laikus vagy. Te is az agyon reklámozott hülyeségeket nyomod."

1. A "laikus" szót evidensen abban az értelemben használtam, hogy nem vagyok orvos.

2. Fogalmam sincs, hogy miket "reklámoznak agyon", és nem is érdekel.

3. Ha reklámoznak is valamit, az nem okvetlenül jelenti azt, hogy hülyeség.

4. Én orvosi oldalakat olvasok, ezekről szedem az információkat.

De te biztos végzett orvos vagy, azért tudsz mindent jobban náluk.

5. "Az üditőkben nem a cukor a legnagyobb probléma"

Nem állítottam, hogy az lenne.

De mindenképp súlyos probléma, az biztos. Nem normális dolog, hogy egyetlen deciliter folyadékban 3,6 - 13 gramm cukor van, így már 2-7 dl elfogyasztásával "megvan" a napi ajánlott cukorbevitel. Magyarul pl. mindössze 2 dl Mirinda után már egész nap nem tanácsos semmilyen cukrosat fogyasztani.

A jó eséllyel kialakuló cukorbetegség pedig igen súlyos dolog.

6. "Az igazi házitejtől sincs laktóz érzékenység."

- Az emberek döntő többsége nem házi tejet fogyaszt.

- A házi tejben ugyanúgy van tejcukor és tejfehérje.

- Egyébként meg még a laktózérzékenység a "legszerencsésebb", mert a szervezetből hiányzó laktáz enzimet be lehet vinni kívülről, így megoldható a probléma.

2018. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még egy kérdés: miért nem lehet adni a babáknak tejet? Állítólag (anyukáktól hallottam) ha 1 éves kor alatt tejet kapnak zönkreteszi az emésztésüket és ezért lesznek laktóz érzékenyek. De ha házi tejet kapnának?

Jaj rengeteg ilyen kérdésem lenne még :D

2018. febr. 19. 06:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert az a tej bociknak való, a gyereknek pedig anyatej.
2018. febr. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most miért kell ilyen lenézően válaszolni? Ennyi erővel a kukorica meg disznóknak való aztán mégis az ételeink 90%-át abból csinálják. Meg akkor már fel lehetne hozni a vegánok álláspontjait.

Én orvosi szempontból kérdeztem, hogy mit okoz a szervezetben amiért 1 éves kor alatt tilos.

2018. febr. 19. 07:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Dr. Szendi Gábor honlapján (Tények és tévhitek) van erről is egy cikk, keress rá, ha gondolod. Én még tavaly elborzadtam, amikor véletlenül belefutottam pár cikkébe, de most már nem tartom ezeket hülyeségnek.


Én úgy vélem, nem kötelezően lesz valaki érzékeny a tejre (vagy bármi egyébre), ez csak egy sajnálatos lehetőség. De az biztos, hogy a pici babák gyomra még nem alkalmas mindenféle táplálék megemésztésére, talán ezért lehet, hogy ha túl korán vezetnek be egy-egy ételt, akkor a későbbiekben problémás lesz az adott táplálék.


Saját tapasztalatom is van sajnos erről is, és nem "bebeszélés", mert ezekről az összefüggésekről csak az elmúlt pár hónapban olvastam, azelőtt soha.

Szóval nálunk a gyerekorvos szinte mindent túl korán engedett bevezetni, mert csak az első három hónapban volt elég tejem, és valamiért a tápszer szóba sem jött. Tehát a gyerekem a 4. hónapban már kapott gyümölcs- és zöldségpépeket, a 6. hónap után, amikor már egyáltalán nem volt anyatej, lisztes termékeket, sajtot és húst is kapott. Tíz éves kora körül emésztési problémái lettek, de szerencsére elmúltak. Pár évvel ezután viszont gluténérzékenységet diagnosztizáltak nála. :(


Nálam nem ennyire egyértelmű, mert nem tudom pontosan, hogy túl korán etettek-e velem mindenfélét, de valószínű, mert azt biztosan tudom, hogy anyukám csak 3 hónapig szoptatott. (Már nem tudom megkérdezni őt, viszonylag fiatalon meghalt.)

Tinikoromban rendszeresen volt egy ideig gyomorfájásom, aztán évekig semmi. Most pedig épp folyamatban van a kivizsgálás glutén- és tejérzékenységre, a héten vagy a jövő héten megyek laborba. A laktózérzékenység nem valószínű egyébként, mert nincsenek erős tüneteim, meg kísérleteztem is laktáz enzimmel. De tejfehérje még lehet problémás.

Hozzáteszem, kb. soha nem ettem normálisan: volt időszak, amikor tiniként hamburgeren és gofrin éltem, olyan időszak is, amikor alig-alig ettem valamit egész nap, és olyan is, amikor rengeteget, de szerencsére nem látszott rajtam. Az sem, hogy súlyos édességfüggő vagyok (napi egy tábla csoki pl., vagy két nap alatt egy egykilós torta, évek óta minden nap ettem édességet), és nem híztam tőle.

Ja, és 18 éves koromtól kezdve szinte soha nem ittam vizet, kizárólag szénsavas üdítőket, az utóbbi években pedig teát is. Most pár hete kezdtem el átállni az ásványvízre, bár jellemzően szörppel, de még mindig jobb, mint eddig. A reggeli kávét meg mézzel iszom. :D

Édességet is kevesebbet fogyasztok, már nem is kívánom annyira, és inkább étcsokikat, mint tejeset. És tök fura, de már kétszer megesett a múlt héten, hogy túl édesnek találtam egy-egy csokit (málnás Milka és Snickers).

Na, jól elkanyarodtam, bocsi. De hátha valaki tanul belőle. :)

2018. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. :)

Én is le szeretném írni, hogy én mit látok a kornyezetemben.

Szóval én mindent eszek, de a családom étkezési szokásaiból kifolyólag húst-hússal. De imádom a zöldségeket is. És soha nincs semmi bajom.

Egyik ismerősöm semmit nem evett meg kiskorában. Mindent túrkált, finnyás volt. Persze emiatt sokszor megbetegedett és minden apróságra teletömték a szülei/orvosai antibiotikummal. Most felnőtt és kiderült, hogy glutén érzékeny. Hát nem csoda, gondolom szétcseszték az emésztését az antibiotikumok.

Valakinek hasonló tapasztalata?

Tehát a gyerekkori étkezési szokásokhoz kötehetők ezek az étkezési problémák? Ti hisztek abban, hogy ennek lelki okai is lehetnek?

2018. febr. 19. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!