Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elestem korizas kozben a...

Pankuci2001 kérdése:

Elestem korizas kozben a jégen a térdemre es aztan alig birtam folállni es nem elol fáj hanem igy hátul mi történhetett ott ha nem is oda estem?

Figyelt kérdés
Eleg nagy a fájdalomküszöböm de ez azert elegge fáj se teljesen kinyujtani se ulopozba behajlitani nem tudom. Voltam orvosnál azt mondta hogy kenegessem sportkrémmel. Szerintetek most menjek madik orvoshoz el vagy mit csinaljak? Felek hogy komolyabb és ha most nem kezdenek vele valamit akkor mar keso lesz. És hát versenysportoló vagyok nem lenne most jo ez.

#baleset #térdfájás #hátsótérdhajlatfájás
2018. febr. 1. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen a területen inkább laikus vagyok mint szakértő, viszont mivel eddig nem írt seki megpróbálok segíteni.

Egy ilyen eleséskor, ütődéskor az érintett területen erek sérülhetnek (itt most kis erekre gondolok), ott véraláfutás keletkezik a belső térben. A térd összetett szerkezet, elég sok vér kiszivárghat az ízület belsejébe.

Mi a teendő?

Elősegíteni a véraláfutás felszívódását. A feketenadálytő krémen kívül más nem jut most eszembe. Én azt használom az ilyesmire. Vannak jó kenőcsök ezen kívül is. A patikában biztosan adnak tanácsot. Hideg (szobahőmérsékletű) vizes borogatást tenni rá, és fizikailag kímélni. Ne terheld sok járkálással. Lehet bioptron lámpázni is, akár naponta többször. Ha nincs benne ínszakadás akkor is eltarthat 2- 3 hétig. Ha elhanyagolod akkor be is gyulladhat az ízület. Ha nem múlik akkor feltétlen menj a traumatológiára. Szerencsétlen esetben megrepedhetett a térdkalácsod is. Meg szokták röntgenezni

2018. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom mert véraláfutás szinte nincs is rajta de a doki is irta a feketenadálytő krémet. Ma reggel viszont már bedagadt és rá se birok állni szoval mégyunk vissza egy másik orvoshoz aki mondta hogy most meg is röntgenezik.
2018. febr. 2. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!