Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet autista a lányom?

Lehet autista a lányom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2,5 éves a lányom és még nem beszél,később fejlődött mindenben, 1 éves volt mikor egyedül felült, másféléves elmúlt mikor felállt és 2 mikor elindult. Az orvos szerint semmi gond csak lassabban fejlődik mint a társai. Voltunk isnét neurologusnál és azt mondta lehet autista. Igy a maga módján megérteti magát, ha éhes mondja, hogy nyamnyamnyam, ha szomjas hozza az üveget. Mosolyog grimaszol utánoz minket. Nagyon jo kislány szeret jatszani, mig kisebb volt eljatszott egyedül, most viszont már jön értem a konyhába és húz be a szobába, hogy játszunk. Meséket nagyon szereti nézni, viszont szokott angol mondókás meséket nézni, lehet az zavarta őt meg, vagy tényleg autista? Én már nem tudom :( köszönöm ha valaki tud segíteni
2017. jún. 21. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nem látok semmiféle autista jelet, de ha tényleg idegesít, akkor vizsgáltasd ki megfelelö szakintézetben.
2017. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, augusztusra van időpontunk vizsgálatra. Én se gondolom, hogy az lenne csak aggódok, nem tartom valószinűnek, hogy az az oka, születésétől lustácska, mig nem járt azzal ijesztgettek, hogy izomsorvadása van meg agykárosodása... Remélem ebben is csak lustább és ráérősebb
2017. jún. 21. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Az unokám Asperger-autista és neki egész más tünetei vannak.

Vidd el a kivizsgálásra, és majd kiderül, mi a baj vele - habár szerintem csak lassabban fejlödik, kirívó dolgot nem írtál.

2017. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképpen megyünk kivizsgálásra.
2017. jún. 21. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Autista vagyok. Nálam nem vették észre gyerekkoromban, anyukám szerint fizikailag normálisan fejlődtem, mint a többi gyerek, csak barátkozni nem nagyon tudtam, mikor közösségbe kerültem, mert a saját érdeklődési köreimen kívül semmi másra nem voltam nyitott (és ez a mai napig így van amúgy). Annyi fura dolog volt velem, hogy 2-3 évesen tudtam már olvasni és számolni sokkal magasabb szinten, mint más gyerekek, és a memóriám nagyon jó volt, első hallás után szó szerint vissza tudtam mondani hosszabb szövegeket is. Már sajnos ennyire nem jó, de még mindig sokkal jobb, mint másoknak a környezetemben. Nagyon zavar a zaj, annyira, hogy olyan hangok, amik másnak tök normálisak, nekem már túl hangosak és nem bírom őket, és a villogó fényeket se bírom, pl. vaku, sem az erős szagokat, pl. mikor bemegyek egy plázába és fújják mindenfelé a parfümmintákat az eladók.

Az autizmusnak kb. ilyen tünetei vannak, amiket fentebb leírtam.

2017. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Teljes életet tudaz ezen kívül élni? Az én kicsimmet nem zavarja a vaku, sőt grimaszol, memoriajaval szerintem semmi gond, megmutattuk, hogy kell villaval ennyi, amit lehet azota ugy eszik. Tenyleg nagyon mas gond szerintem nincs vele csak nem beszél, ha csak velünk van akkor probalkozik, amint jön valaki szégyenlős lesz. Nem nez sokaig a szemembe, de ha jatszunk vagy valami vicceset csinalunk akkor sokat nevet es nez a szemembe, viszont eszre vettem a paromon, ha beszelget valakivel nincs szemkontaktusa. 2 napja nem engedem hogy nezze a tv-t max 1 ora es jobban figyel azota ram. Ha jatszik es bele merül olyankor mintha falnak beszélnék.
2017. jún. 22. 14:56
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem merül bele egy jatekba orakba max 10 perc es vissza teszi a helyere es megy massal jatszani
2017. jún. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!