Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 és fél éves gyerek lehet-e...

6 és fél éves gyerek lehet-e depressziós?

Figyelt kérdés
Vannak rá utaló tünetek, de most nem sorolnám fel azokat. Ami lényeges: az utóbbi időben lényegesen megváltozott sok mindenben, de a legrosszabb az, hogy TIK mozgásai vannak, még hozzá elég durvák. Már voltunk ezekkel a mozgásokkal kapcsolatban neurológushoz, készítettek EEG-t, az nem mutatott ki semmit. Azt mondták szorong a gyerek, attól vannak ezek a tünetek, úgy hogy pszichiátert javasolt/írt elő. Azért hogy az EEG nem mutatott ki semmit, én még nagyon aggódom miatta. Egyszerűen nem tudom hogyan tovább, vagy mikorra lesz javulás a "beszélgetések" után. Ez a depresszió nekem jutott eszembe, mert kedvetlen lett az utóbbi 2 hétben, nem szeret óvodába menni, alig lehet valahova "elcsalni", szóval tipikus depressziós tüneteket veszek rajta észre.
2017. márc. 31. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Arany pici szíve. Biztosan az óvodában érte valami, ami miatt szorong. Kiközösítették? Nem beszél, nem mond semmit?
2017. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szegény :( szerintem is az óvodában történt valami. Szerintem bántják a többiek és elég durván tudják bántani egymást a kicsik is. Vagy az óvónő a ludas. Kérdezgess, hátha elmondja.

Esetleg a család többi tagja? Velük hogy jön ki?

2017. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra azért vigyázz, hogy ne pszichiáterhez vidd! Hanem gyermek szak pszichológushoz. Ne hogy elkezdjék tömni 6 évesen gyógyszerekkel!!! Mert ahhoz értenek, és mindezt mosolyogva, teljesen tönkre tudnak tenni életeket. Más módon kell megközelíteni a problémát. Egy barátnőm öccsét 6 éves kora óta gyógyszerezték, náluk otthon voltak problémák és nem hogy segítették volna megtanítani az indulatait kezelni, akár sporttal vagy indulatkezelő techikákkal, teletömték és azóta is, irdatlan mennyiségű gyógyszert szed, mára egy életképtelen roncs szegény 18 éves és intézetben él. Mindez úgy indult, hogy az otthoni légkör miatt, indulatosabb volt, kiabált és rászólt a társaira ( nem verekedett, bár még az is jobb lett volna, mert akkor kiadja magából a feszültséget)
2017. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy óvodába nagyon nem szeret járni, mert ott aludni kell. Azon kívül nem igazán van barátja/barátnője, mivel kicsit vezéralkat típus, és ezt nem díjazza senki. Egyik óvónénije elég hangos, sokat kiabál velük, és a zaj, a hangos beszéd mindig is zavarta. Ettől függetlenül lehet valami más, konkrét dolog is amiért nem szeret menni, de nem árulja el. Imádott balettra járni, most oda sem megy.. Te jó Ég, most "esett" le!! Egyszer nem oly régen megdicsértem a tánca miatt, és azt felelte: nem, mama, ilyen alakkal nem lehetek jó!! :( Nem orvoshoz kell vinni, hanem ahol beszélgetnek vele, mert gyógyszert 1 szemet se! Köszönöm hogy írtatok!!! :)
2017. ápr. 1. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!