Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy viszed el a 6 éves...

Hogy viszed el a 6 éves gyereket az iskolábaha a 2 éves kistestvére bárányhimlős és gyalog kell menje, tek?

Figyelt kérdés

Illetve a kérdés az, hogy én megfelelően csinálom e. Az iskola kábé 6 perc gyalog, a 6.5 éves kislányomat még nem engedtem el soha egyedül az utcán, tehát az kizárt, hogy egyedül menjen iskolába. Az is sajnos kizárt, hogy valakivel összebeszéljek, mert a környékünkön nem lakik kis osztálytársa.

A kicsit így beleültettem a babakocsiba és ráraktam az esővédőt...miközben láthatóan százágra sütött a nap. Gondoltam, ha bárki meglátja, hogy pöttyös mondhatom, hogy megtettem minden óvintézkedést. A gyereket az iskola kapujánál küldtem be egyedül (végignézve, ahogy beszalad az épületbe, mert ebédpénzt is küldtem be vele, meg őrizetlenül nem szabad még az iskola udvarán se hagyni gyereket becsengetés előtt)

Félek, hogy a szülők kiszúrnak és megszólnak, hogy minek hozom ki a bárányhimlős gyereket az utcára, de most azért nem akarom, hogy a másik hiányozzon, mert a tesója beteg.

1 hete ment vissza suliba, mert előzőleg ő volt bárányhimlős.


2017. márc. 6. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Azok a szülők, akik emiatt megszólnak, ostobák, mert himlő pont a kipöttyösödés előtti 2-3 hétben fertőz, a kiütések már a végét jelentik, szóval nyugodtan.
2017. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából 1-2 nappal a kiütések megjelenése előtt kezd fertőzni az utolsó kiütés sebesedéséig. De cseppfertőzéssel terjed elméletileg. De én is remélem, hogy nem gondolnak rosszat rólam.
2017. márc. 6. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!