Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a lányom bárányhimlős és...

Ha a lányom bárányhimlős és ettem utána lehetek övsömörös?

Figyelt kérdés
Bárányhimlős már tuti nem leszek, mert oviban és 26 éves koromban is voltam. Csak nem leszek harmadszorra...:)

2017. febr. 4. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Törvényszerű, hogy valamilyen formában megjelenik rajtam vagy megúszhatom?

Egész nap figyeltem rá, de vacsikor tök automatikusan megettem a maradék szalámis zsemlét.


( anyuka betegség a maradékok felzabálása )

2017. febr. 4. 17:46
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Biztos nem leszel màr.Övsömör időseknél jön ki,mikor a szervezet elfelejti hoigy volt bàrànyhimlős.Nàllunk apunàl jött ki,73 évesen tavaly.
2017. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A bárányhimlő és az övsömör két nagyon különböző betegség,kérlek nyugodj meg!
2017. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. febr. 4. 18:44
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor tuti pszichés, hogy már érzem, hogy mindenhol viszket.

Szegeny gyerek, mi?

Különben normális vagyok :)

2017. febr. 4. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

A bárányhimlő és az övsömör sajnos nem nagyon különböző betegség, mivel ugyanaz a vírus okozza mindkettőt.


Alapból nem azért leszel övsömörös, ha bárányhimlős gyerekkel vagy, hanem, mert a bárányhimlő vírusa (VZV-nek hívják egyébként) örökre bennt marad a szervezetedben, és amikor elgyengül az immunrendszered, övsömört okoz. Tehát, ha jól vagy, egészségileg, lelkileg, immunrendszerileg, akkor nem fogsz most övsömört kapni.

2017. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer. Én is úgy tudtam, hogy azonos vírustörzs okozza, csak azt nem tudtam, hogy....mégis milyen módon jön össze a kettő.

Nem lettem az. :)

2017. febr. 23. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!