Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a házi orvosom a strepsils-...

Barbi1995 kérdése:

Ha a házi orvosom a strepsils-t és a panadolt javasolta az nem árt a babának? 15. hetes kismama.

Figyelt kérdés

2016. máj. 18. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
a háziorvosod orvos, ezt tanulta. ha én mást mondok, akkor inkább nekem hiszel?
2016. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Panadolt szedhetsz terhesség alatt, persze csak ha nagyon muszáj. A Strepsils-t nem tudom, hogy ajánlott-e. Én akkor szedtem, amikor még nem tudtam, hogy babám lesz, de iszonyat rosszul voltam tőle. Kérdezz rá a gyógyszertárban.
2016. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,de a házi orvosom meg sem vizsgált,úgy javasolta ezt..A strepsils-bol pedig a mézeset lehet csak szedni,meg kérdeztem a gyógyszertárban.
2016. máj. 18. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a gyógyszertárban,hogy csak Tantum verdét szabad,Strepsilst nem.Panadolt szabad.
2016. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy látszik mindenhol mást mondanak..
2016. máj. 18. 18:03
 6/8 anonim válasza:

En is allapotos vagyok es strepsilst nem ajanlottak. Egyaltalan nem lehet es mezet se . Panadolt lehet de en azt se szedtem be. Vartam h menjen at rajtam. Gyerekem fobtosabb. De hal isten kiderult allergias tunetek voltak rajtam ( kohoges, natha, torokfajas) . 3 hetbe telett mire atment rajtam. A natha megmaradt csak kis mennyisegben. De semmit se szedtem be. Teat ittam torokfajasra.

Kegyetlen 3 het volt.

2016. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is fontos a babám,csak nyilván neki se jó,ha lázam van folyamatosan,ami meg magától nem megy le..
2016. máj. 19. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

"Igen,de a házi orvosom meg sem vizsgált,úgy javasolta ezt" Ahhoz miért kellene megvizsgálni, hogy tudja, hogy egy kismama mit szedhet és mit nem? :D Ez nem egyénenként változik. Megtanulta az egyetemen, hogy melyik hatóanyagú gyógyszereket lehet és melyeket nem. És miért: melyik milyen hatással van a szervezetedre, és okoz-e olyan változást, ami káros a magzatra vagy sem. Ezen mit kell vizsgálni? Azért orvos (többek között), hogy egyből tudja, hogy a kismamák miket szedhetnek és miket nem. (Ez kb olyan színtű kérdés -már ne haragudj-, mint, hogy "a bőrgyógyász csak ránézett a kiütésemre/anyajegyemre/stb-re" Akkor miért nem a szomszéd Joli nénit kéred meg, hogy nézzen rá? Ja, mert ő nem végzett orvosi egyetemet?) Na, ez ugyanaz csak pepitában. Amúgy meg ha nem bízol a háziorvosodban, akkor menj másikhoz, de ne no-name anonim emberektől fogadj el tanácsot, hanem olyan embertől, aki ezt tanulta és a kezeléshez, adott gyógyszerekhez a nevét adja, hogy ő javasolta.

Jó egészséget és sok boldogságot a babához!

2016. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!