Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiány miatt hajhullás?

Vashiány miatt hajhullás?

Figyelt kérdés
Kb fél éve hullik és vékonyodik a hajam el. A szemem meg karikás. Mondták hogy vashiány, mert 10-es lett a vas szintem. Lehet a vashiány miatt?

2016. máj. 2. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de nekem pillanatnyilag 2,6 a vas szinten és nem hullik a hajam, sőt dús és még a szemem sem karikás, szóval más oka is lehet, általában nem olyan könnyű kideríteni a hajhullás okát.
2016. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is amiatt hullik.
2016. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem.. :/ köszi azert
2016. máj. 2. 12:30
 4/11 A kérdező kommentje:
neked is? :o es visszanő?
2016. máj. 2. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, még nem állt el a hullás.


Tavaly júniusban kezdett el hullani. Nekem azelőtt nem hullott, legalábbis fésűben, kezemben nem maradt hajszál, pedig állandóan tekertem, fontam, csavartam.


Először elmentem fogorvoshoz, valamiért biztosra vettem, hogy amiatt hullik, de minden rendben volt. Úgyhogy bőrgyógyászhoz mentem, aki azt mondta, hogy ez vérszegénység lesz.


Októberben kezdtem el vasat szedni, most áprilisban mentem kontrollra, és semmit nem változtak az értékek. Egy 0.1-et ment fel, de az semmi.


Úgyhogy most beutaltak gasztroenterológiára, mert lehet, hogy lisztérzékeny vagyok, és amiatt nem tud a vas felszívódni.


Meg most akarok visszamenni bőrgyógyászhoz pont azért, hogy megnézessem, nő-e vissza valami. Csak két órát végigvárni, hogy ránézzen egy kamerával...

2016. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem :/ akkor végülis te sem tudod mitől van?
2016. máj. 2. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
De, a vashiánytól. Csak azt nem tudni, miért nem szívódik fel a vas.
2016. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

TSH-t néztek?

Nekem volt vashiányom, szedtem a tablettát, helyrejött, de a szemem karikás maradt és hullott a hajam. Kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Amióta beállították a gyógyszert azóta jelentősen javult.

2016. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen? Milyen gyógyszert kapsz rá? Valamint a haj visszanő?
2016. máj. 2. 16:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Letroxot kell szednem. Pajzsmirigy hormonpótlás, mert nem termel elég hormont. Szubklinikus vagyok. Háziorvos kérheti a TSH-t a vérvételnél ha gond van vele akkor endokrinológus és ő beállítja a megfelelő adagot, szelén is szednem kell azóta és D-vitamint.

Azóta ismét dús a hajam, szóval visszanőtt mert tele vagyok babahajjal.

2016. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!