Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akut alkoholistával, aki...

Akut alkoholistával, aki teljesen elhanyagolja magát, környezetét, családját lehet valamit "hivatalosan" tenni?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. 60éves. Egyedül él. Teljesen tönkretette magát. Nem enged be senkit. Lakásba egy csapáson keresztül lehet járni, akkora a szemét. Több alkalommal elmentem, kitakarítottam, közben ő végig feküdt, akkor is totálkár volt. Tehetetlen vagyok, nem hallgat rám, nem érti meg, hogy ez így nem jó. Mindig van valami kifogása, hogy miért nem csinál rendet. Munkahelye még megvan, de egészen biztos, hogy hamarosan ki fogják rúgni, mert látszik rajta hogy alkoholista. Van egy kis unokája is, mindig ígérget neki telefonba, hogy eljön hozzánk, egész nap játszanak, kisfiam meg várja, mama nem jön. Sír. Ma úgy jutottam be hozzá, hogy átmásztam a kerítésen, a szúnyoghálóját meg kiszakítottam, hogy belülről ki tudjam nyitni. Ordított, hogy menjünk el.

Felbontatlan csekkek szana szét, fazekakba belepenészedve minden, egy centi hely nincs sehol, ahova valamit le lehetne tenni. Teljesen tanácstalan vagyok, és kétségbeesett. Nem tudom mit tegyek. Nagyon bánt, hogy tönkre teszi magát, és nem tudok rajta segíteni.


2016. ápr. 5. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Várd meg míg kijózanódik, s beszélgess el vele. Amúgy még bejár dolgozni? Akkor nem annyira "akut alkoholista".
2016. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Természetesen beszélgettem vele józanul is. Mindig megígér mindent. Most táppénzen van más eü ok miatt.

Reggel iszik pár kortyot, úgy megy dolgozni (kocsiba találtam már pici dekás üvegeket is) hazaér, kidől.......és....folytatja.

2016. ápr. 5. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a súlyos alkoholistáknál nem lehet hivatalosan kényszergyógykezelést kezdeményezni, bár ha rajtam múlna, bevezetném. Arra kéne rávenni, hogy elmenjen valami ezzel foglalkozó emberrel beszélgetni, minden kötöttség nélkül.
2016. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rávettem-szóban, megígérte, szereztem telefonszámot, a legjobb addiktológus-pszichiátert akit csak találtam. Mindent megígér, vagy hárít, és támad, nem hajlandó beszélni a problémájáról.
2016. ápr. 5. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!