Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tovább: krónikus at....

Hogyan tovább: krónikus at. Oszteomielitisz? Abból a fajtából ami nem reagál semmilyen kezelésre.

Figyelt kérdés

Az egész egy kb. 5 éve kezdődőtt a bal kezemben csuklónál. Azóta a ball kezem mindegyik ujja, a kézközépcsontjaim és az alkarom is fáj erősen. Rengeteg kezelésen vagyok már túl, gyulladáscsökkentők, gyógytorna, fizikóterápia, szteroid kezelés, akupunktura, mágnesterápia, homoepátia, sárga lámpa, fájdalom klinka stb. Augusztus körül jutottunk el odáig, hogy a felsorolt kezelések hatástalanná váltak és inkább lassú romlás következik be mintsem javulás. Azóta csak fájdalomcsillapítót kapok, most ott tartunk h. tramdolt kapok maximális dózisban, ennél tovább már azt nem tudják emelni. De ezzel, sem vagyok képes egy éjszakát végig aludni, és a munkaképességem is nagymértékben csökkent. Szerencsére EV vagyok, így elég rugalmasan oszthatom be az időmet.


Nem régen találtam a neten egy anyagot amibe azt írták, hogy ilyen esetekben szóba jöhet az amputáció is. Beszéltem a Doktor Úrral erről. Aki közölte, hogy ez nem olyan, hogy ezt amputálni kéne mert: "Ez a kar nem annyira rossz, hogy amputáljuk és szokja meg, hogy fáj."


Valamint közölte, hogy "Nem baj ha fáj, ez olyan betegség aminek fájnia kell, örüljön neki, hogy fáj".


Részletesebben utána olvasva úgy látom h. nem sok esély van arra, hogy ez javuljon, állandóan fájdalomcsillapítót sem lehet szedni (főleg nem ezeket, mert ez után ha jól láttam már csak morfin származékok, vagy a kanaboidok jöhetnek szóba, és ezekhez hozzá lehet szokni és nem is olcsók). Jelenleg 40 éves vagyok. Komolyan gondolják-e, hogy a további legalább 35-40 évemben állandóan fájdalomcsillapítót kell szedjek? Vagy van valami mód arra, hogy amputálják a karomat? Én úgy gondolom egy darab agyam, egy májam és két vesém van (de azok lyenkor egyszerre mennek tönkre), miért nem lehet az egyik kezemet levenni? Miért kell tönkretenni mindent bennem?


Van-e ezzel valakinek tapasztalata? Látott-e már valaki iylet?



2016. febr. 9. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemben sajnos nem igazán tudok segíteni, de meg osztok veled pár dolgot amiket olvastam. Az agyról és annak működéről sokat olvasok és mindenhol meg van említve, hogy akinek amputálják a kezét vagy a lábát az sokszor egész életén át fantom fájdalmat érez. Tehát a nem létező karja ugyan úgy fáj továbbra is. Mivel az agynak ezt a reakcióját sem értik, így gyógykezelés sincs rá. Tehát mi a jobb? Ha fáj de legalább korlátozottan használhatod vagy ha fáj de nincs is ott?
2016. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit megtudjál? Engem is érdekelne.
2016. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira elkeseredett vagy, h elszántad magad az amputációra, és az orvosod nem hajlandó megcsinálni, szerintem keress egy másik orvost, aki megcsinálja...nem megoldás hosszú távon az állandó fájdalom, az állandó ópiát szedés. Ráadásul az egészségnek, a többi szervednek kifejezetten rosszat tesz, ha krónikus gyulladás van a szervezetedben, mint pl az osteomyelitis.

A fantomfájdalom létezik, de a legtöbb amputáltnál nem súlyos és idővel csökken, elmúlik. Egyébként a fantomfájdalom ma már sokkal barátságosabb szerekkel csökkenthető, mint az ópiát szedés.

2016. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mennyire szántam rá magam. Néha nagyon rossz, de van amikor kicsit jobb. És azt se tudom, hogy pl. odamegyek az orvoshoz, hogy vágja le a kezem mit mond.
2016. okt. 11. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
mire jutottäl vegül?
2023. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs ritkán járok ide. Sajnos csak külfölön lenne lehetőség ezt amputáltatni. Magyarországon kínozzák ezzel a betegeket. Azóta szenvedek vele. És egyre rosszabb.
2023. dec. 9. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolkoztäl meg külföldre költözesen, mert egy vällalkozäs nem biztos hogy lakohelyhez lenne kötve, es a halodo nyugaton lehet hogy amputälnänak sajät keresre is... amugy meg keresnek egy egy együtterzöbb dokit akinek nem csak a szäm vagyok a kartonon, hanem tenyleg megtesz mindent a javuläsomert...
2023. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!