Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lassan 1 hónapja viszketek,...

TomyB kérdése:

Lassan 1 hónapja viszketek, és a testem több részén csalánkiütés van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja volt egy balesetem melyben több csontom is eltört. El kezdtem inni calcium sandoz napi 2 tablettát. Aztán ahogy fent is írtam kb. 1 hónapja jött a viszketés és a csalánkiütés. A viszketés az olyan súlyos hogy esténként mér csak 4-5 körül tudok elaludni. Ágyi poloskát, illetve poratkát már kizártam. Allergia gyógyszert is szedtem 1 hétig de az sem hatott. Valamint antibiotikumot is szedtem a balesetem után, mivel bőrsérüléseim is voltam, tehet fertőzés is kizárva. Voltam vérvételen és csak 1 értékem volt magas az Alc. phosphatase (IFCC) mely értéke 40-130 között jó és nekem 140 volt. Feltételezem a kalcium szintem magas. De a vérvétel mikor készült már 2 hete nem ittam kalciumot. Ha kalcium sok a szervezetben akkor viszkethetek? És ha ez a probléma mennyi idő múlva ürül ki a szervezetből? Ha nem a kalcium okozza akkor mi lehet még? A válaszokat előre is köszönöm.

2015. aug. 1. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A rühatkát is kizártad ??
2015. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki. Minden nap rendszeresen tisztálkodom.
2015. aug. 1. 23:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Valamint hozzátenném még hogy olyan helyen is viszket a bőröm ahol nincs kiütésem.
2015. aug. 1. 23:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet valamilyen allergia is, de én nem zárnám ki az ágyi poloskát, rühatkát (tiszta ember is elkaphatja mindkettőt), és a bolhát sem. menj el bőrgyógyászhoz. Ha allergia, akkor ki kell deríteni, hogy mitől van.
2015. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. El is szándékoztam most már menni. Jelentkezem ha valami fejlemény lesz.
2015. aug. 2. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy egyszerűnek tűnő, de tökéletes megoldás: ÖKO golyót (zöld) tegyél a vízcsapra, amikor ereszted a fürdővizet, vagy akár a kádba is dobhatod.. Én előtte véresre vakartam mindig a bőröm fürdés után, meg éjjel is... EZ megoldotta a problémát.
2015. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!