Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A stroke-on 3 hete átesett 19...

A stroke-on 3 hete átesett 19 éves gyermekemnek mit mondhatok el a betegségéről? Köszönettel: édesanyja

Figyelt kérdés
Pár napja teljesen magánál van, de sem beszélni, sem a jobb oldalát mozgatni nem tudja. Intenzív osztályon van. Úgy érzem, hogy valamit mondanom kell Neki, hogy mi történt Vele? Csak azt mondtam, hogyha nem lesz lázas, utána hazajöhet. Már tudja, hogy levágták a hosszú haját és nem mozog a jobb oldala. Az agyvérzést nem merem neki elmondani.
2015. jún. 6. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én elmondanám. Inkább tőled hallja, mint egy orvostól.
2015. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát 19 évesen lebénult a fél oldala, intenzíven van és eszébe sem jut, hogy agyvérzése volt?


Szerintem akkor semmit se mondj neki...

2015. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jobbulást kívánok neki!!!!!!!!!!!!!!

Nem mondták az orvosok, hogy 19 évesen mitől kapott agyvérzést?


Egyébként szerintem finoman elmondhatnád neki, egy 19 éves ember, már fel kell hogy fogjon ilyesmit.

2015. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Agyvérzése volt a bal agyféltekében, ezért bénult le, és ezért nem tud beszélni. De ez nem feltétlenül végleges, fiatal még, könnyen megtanulhat mindent.
2015. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szomorúan olvastam, amit írtál. Sok erőt, kitartást kívánok és jobbulást kívánok!


Ha még kórházban van, akkor kérném egy pszichológus segítségét. Elmondhatnátok neki együtt, amit tudnia kell esetleg. A pszichológust azért javaslom, mert ha pl. én a tudatomnál lennék egy ilyen esetben, tuti kifordulnék magamból nagyon...

A pszichológus a metakommunikációból is sokat érthet, hogy a Gyermeked hogyan fogadja, stb.


Remélem, jó helyen van, és fel tud épülni, amennyire csak lehet!!!

2015. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!