Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy stroke-ja volt?

Lehet, hogy stroke-ja volt?

Figyelt kérdés

3 hete tortent. Parom ult a szamitogep elott. Egyszercsak elkezdett zsibbadni a laba, keze, szaja. Nagyon megijedtunk. Elmentunk a szuleihez. Edesanyja noverke. Megmertek a vernyomasat. Akkor már jobban volt. Nem mentunk surgossegire. Akkor mondta, hogy amikor otthon voltunk es halotta a tv-ben azt a nevet, hogy Keresztes Ildiko, akkor nem tudta ki az, meg hasonlok. Hetfon elment orvoshoz, levettek a vérét, volt idegorvosnal. Azt tudni kell, hogy a munkaja miatt nagyon-nagyon sokat idegeskedik. Volt mar egy ket eve, hogy rosszul szokott lenni, de akkor nem zsibbadt. Elkuldtek MRI-re 2 het mulvara kapott idopontot. Az eredmeny jo lett azt mondtak nem volt agyi infarktusa. De akkor mi a fene, csak az idegek jatszanak vele? Nagyon felek, mert most varjuk az elso kisbabankat, nem akarom,hogy valami baja legyen, meg csak 27 eves.

Bocsanat, hogy ilyen hosszura sikeredett!



2014. nov. 10. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, h elfáradt idegileg és mindenhogy. Az orvosok láttak volna valamit. Nekem a migrén járt hasonló tünetekkel, egyik pillanatról a másikra lezsibbadtam, ha fogtam valamit, nem éreztem, h a kezemben van, az orvos kérdezte, szedek-e fogamzásgátlót, megkérdeztem, az mi? A lakcímem se tudtam megmondani, és néha zagyváltam beszéd helyett. Ezt csak azért írtam le, h lásd nemcsak agyvérzés okozhatja. Próbáljon pihenni, kikapcsolódni, de bármi van, vissza dokihoz! A tüneteket látva talán kiderítik, mi okozza. Mielőbbi jobbulást neki!
2014. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Az biztos, hogy ha barmi baja lesz megint (kopogjam le, ne legyen), akkor rogton megyunk az orvoshoz. Igen sajnos van ugy, hogy reggel 6tol este 6ig munkaban van es 60-70 ember eszi az agyat, meg a nagymamaja miatt is sokat idegeskedik, mert nagyon beteg. Utana meg a fociban probalja meg levezetni a feszultseget, de akkor meg tulhajtja magat.
2014. nov. 10. 08:43
 3/3 xeniah ***** válasza:

Szia, megkérdeztem a férjemet, akinek ez a szakterülete (orvos), és egyből mondta, hogy TIA-ról van szó, amit nagyon komolyan kell venni. Itt találtam egy oldalt róla, de ha szétnézel, biztos lehet róla máshol is olvasni:

[link]

(egyébként migrén is okozhatja ezt a tünetet, ahogy az előttem szóló írta, de mivel nem írtad, hogy fejfájása volt a párodnak, feltehetően itt nem arról van szó)


A lényeg, hogy párod hajlamos az agyvérzésre, ezért nagyon oda kell figyelni rá. Ha bármi más területen gond van: cukorbetegség, magas vérnyomás stb., azt a területet kezelni kell. Emellett férjem az aszpirin szedésének azonnali elkezdését javasolja (alacsony dózisban).


Szóval ne vegyétek lazán, vizsgáltasd ki a párod!

2014. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!