Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon kialakulhat Stroke?...

Fiatalon kialakulhat Stroke? mennyi a valószínűsége, hogy valami baj van a "fejemmel"?

Figyelt kérdés

Azt így előre el is mondanám: anyukámnak ugyan ezek a panaszai, ő már évtizedek óta szenved ettől, nála észrevettem elég durva dolgokat, mint a koncentráció zavar, kis elbutulás - már ha ezt nevezik annak??- (nem tud fogalmazni, rossz szavakat használ, legegyszerűbb szavakat se tudja néha kimondani).

Én 23 éves vagyok, Kb 3-4 éve kezdődött. A fejem egyre többször fájdult meg. Eleinte elmúlt, később már ha nem vettem be erős fájdalomcsillapítót: nem tudtam beszélni, nem mindig láttam rendesen, és koncentrálni abszolút semmire se tudtam. Volt olyan is, amikor semmi fejfájás nem volt, de nem tudtam fogalmazni, folyamatosan szédültem, majdnem leestem a lépcsőn stb, de ez elmúlt 1,5 hétig tartott ez... (nem folyamatosan, kb heti 2x).

Most már ott tartok, hogy baromi erős fejgörcseim vannak, legtöbbször egy helyen, de van amikor random helyeken, és akkor meg kell állnom, mert olyan érzés, mintha egy kést vágtam volna a fejembe.

Elmondtam háziorvosnak, ő csak legyint, hogy semmi bajom... nem tudom... szerintem ilyen fiatalon ezek nem normálisak.


kihez fordulhatnék? mert a házi orvos tényleg hülyének néz.


Anyukámnál csak nagyon meszes ereket találtak, mást nem. De ő pl már sokszor összeesik a fejgörcsöktől. Ez valami betegség??? fogalmam sincs :(


2015. ápr. 17. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egészségtelen só zsír és fehérje többlet és vízhiány közrejátszik . Több teát és vizet , rostos gyümölcsöt , mézet érdemes fogyasztani .A tabletta nem old meg semmit , a művitaminok se . Enzim dús nyers étrend , mesterséges dolgok cukrok kerülése a vért és a szerveket frissítik .
2015. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én helyesen táplálkozom, sokszor én adok tanácsot, hogy miket érdemes fogyasztani, mert rengetegen nem táplálkoznak megfelelően. Nyers zöldségek, gyümölcsök... ezt mondani se kéne senkinek.
2015. ápr. 17. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem stroke, hanem migrén így első hallásra. De mivel nagyon zavar téged a dolog, ezért célszerű lenne kérni egy beutalót neurológiára, manapság már tök jó gyógyszerek vannak rá, és lehet, hogy neked a tipikus fájdalomcsillapítós rohamterápia nem elég.


Egyébként fiatalon a stroke olyan érzés, mintha hirtelen fejbevágtak volna egy téglával, és az lesz életed legrosszabb fejfájása.

2015. ápr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vannak örökletes betegséghajlamok. Azért az kicsit furcsa, hogy egyező tüneteitek vannak. pl aneurysma is lehet ilyen családi kórkép. Itt még a meszesedés is bekapcsolódik. Akár... Drága képalkotó eljárás nélkül senki nem fog diagnosztizálni. Akár be kéne áldozni rá maszekban.
2015. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A migrénre is jellemző a családi halmozódás. Az édesanyának pedig van mellé némi vaszkuláris károsodás is. És igen lehet aneurysma is, de nem kellene egyből méregdrága maszek vizsgálatokra küldeni! Ez neurológiai probléma, tehát menjen neurológushoz.
2015. ápr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az édesanyának aneurysmája lenne, akkor azt pedig már régen kiderült volna.
2015. ápr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
neurológia kell, SOTE, Balassa u. 6. jobb ha viszel beutalót a háziorvosodtól
2015. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!