Mennyi az optimális PH-ja a vérnek? Veszélyben vagyok?
A vér ph-ja a referencia tartományban 4,5-7,8-ig jelölt.Találtam egy videót,melyben egy praktizáló orvos nagyon megdöbbentő kifejezést tett,miszerint 7,32-7,44-ig kell lennie a vér ph-nak,különben intenzív osztályra kerül az ember. https://www.youtube.com/watch?v=nhWKBiVHCd0#t=122
Mivel ezzel az adattal találkoztam már egy természetgyógyász honlapján,feléledt a gyanúm.
Mellékesen megjegyzem,azt is tudom,hogy a nátrium és a kálium referencia értéke hamis;mert a nátrium ha 142 alá esik kóros.Ha a kálium 5,0 veszélyes,rákra gyanús.
Azt is tudom,hogy az orvostanhallgatók kétféle könyvből,egyik részük a hamisítatlan,másikuk a hamis orvosi tankönyvből tanul.(nátriumra,káliumra vonatkozóan)
Tehát írtam ennek az orvosnak ph ügyben,de válaszképpen visszaküldte az e-mailemet és még a videójához írt kommentemet is kitörölte.
Nekem a vér ph-m 5,5 általában,de volt már 5 is.Intenzív osztályon s egyáltalán,kórházban még nem voltam,de van Hashimoto pajzsmirigy alul működésem.
Kedves lelkiismeretes orvosok,válaszoljatok őszintén!
Egyetértek a többiekkel, a vér pH 7,32-7,45 között normális, ARTÉRIÁS VÉRBŐL nézve. A vénás és kapilláris vérnél biztosan másak a ref.tartományok, de azokat ilyen célra nem is nagyon szokták használni.
Az 5 mmol/l feletti kálium pedig valóban veszélyes, de nem tumormarker, ezt a Kérdező rosszul tudja. (Az más dolog, hogy bizonyos esetekben daganatos betegeknél is megemelkedhet a K szint, de rengeteg rákosnak normális a K szintje, illetve sok más nem daganatos állapot is okozhat magas K szintet).
Az pedig nettó baromság, hogy kétféle könyvből tanulnak az orvostanhallgatók, és az egyik teljesen hibás. Jóval többféle könyv van, arról nem is szólva, hogy már mindenhol vannak külföldi hallgatók is, akiknek idegennyelvű könyveik vannak (melyek szintén eltérhetnek akár egyetemenként is), vagyis az szinte kizárt, hogy valaki úgy kerüljön ki az egyetemről, hogy valamit ennyire rosszul tudjon.
A lényegre válaszolva: az artériás vér pH a leginformatívabb a sav-bázis egyensúlyt illetően, neked pedig jó eséllyel vénás vagy kapilláris vérből mérték, ami a tágabb ref. határ miatt klinikailag nem releváns.
Megjegyzés: az artériás vérvétel extrém fájdalmas, ezért egy öntudatánál levő beteg biztos emlékezne rá, hogy artériából vettek vért...
A vizelet ph eredményemet írtam,nem a vérét!Vér ph-ja nem szerepel a laborleletemen! Mindenkitől bocsánatot kérek,amiért raboltam az időtöket!!!!!
A nátrium,kálium arányokról szóló téves tanítás megtalálható az alábbi linken,még a tankönyv oldalszámát is leírja. [link]
12-es válaszoló elismeri,hogy a Kálium 5,0-től veszélyes.Ugyanakkor a referencia tartomány max.értéknek 5,3-at jelöl!Vajon miért!
Még egyszer bocsánat a ph-ért,szégyellem,hogy elnéztem!
A #12-es válaszoló vagyok:
Kicsit félreértettél, Kérdező. Az 5 mmol/l értéket úgy értettem, hogy akörül a betegre jobban oda kell figyelni. Különösen akkor, ha pl. vesebeteg, akinek tegnap még 4,0 volt, ma 5,0, így jó eséllyel pár nap múlva beavatkozás nélkül már 8-as lenne. De a legtöbb laborban valóban 5,3 mmol/l a ref. tartomány felső határa. Ha valakinek annyi, akkor se kell kapkodni. Nem úgy megy az, hogy 5,3 még OK, de 5,5 már akut életveszély...
Amúgy is általános alapszabály az orvoslásban, hogy sose a beteg labor-, EKG- vagy egyéb leleteit kell kezelni, hanem magát a beteget összességében. Például ha egy teljesen panaszmentes ember, akinek semmilyen ismert betegsége nincs elmegy vérvételre (pl. munkaalkalmassági miatt) és ott minden normális, de lesz egy 5,4-es káliuma, akkor jó eséllyel u.úgy kezelik, mintha a normál tartományban lenne.
Hálásan köszönöm a válaszokat.
A linkbe belenéztetek,amit küldtem,ugyanis az tartalmazza a kálium,nátrium téves arányát.Megjelöli a tankönyv oldalszámát is,hol található.Gyilkos könyvnek nevezi.Orvosok,mit szóltok ehhez?
Ez már egy 1000 éves könyv, a legtöbb helyen a szakmai guidline-ok folyamatosan frissülnek, nemzetközi adatok/iránymutatások alapján. 1968 óta szerintem minimum 20-30x finomítottak a dolgon... Általában a legfrissebbet tanítják.
Arról nem is szólva, hogy az orvos se hülye, hogy sorra nyírja ki a betegeket, mert valahol talán olvasott valamit. A K-ot mindig lassan pótolják és mindig többször mérnek közben értéket, szóval nem valószínű, hogy túladagolják.
A betegek szokták maguknak néha túladagolni, amikor elhagyja az orvos a vízhajtót (és a hozzá rendelt káliumot), de a beteg csak a vízhajtót hagyja ki, a K-ot pedig szedi tovább.
Van orvos,aki nem csak gyógyít,itt a megdöbbentő bizonyíték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!