Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az optimális PH-ja a...

Mennyi az optimális PH-ja a vérnek? Veszélyben vagyok?

Figyelt kérdés

A vér ph-ja a referencia tartományban 4,5-7,8-ig jelölt.Találtam egy videót,melyben egy praktizáló orvos nagyon megdöbbentő kifejezést tett,miszerint 7,32-7,44-ig kell lennie a vér ph-nak,különben intenzív osztályra kerül az ember. https://www.youtube.com/watch?v=nhWKBiVHCd0#t=122

Mivel ezzel az adattal találkoztam már egy természetgyógyász honlapján,feléledt a gyanúm.


Mellékesen megjegyzem,azt is tudom,hogy a nátrium és a kálium referencia értéke hamis;mert a nátrium ha 142 alá esik kóros.Ha a kálium 5,0 veszélyes,rákra gyanús.

Azt is tudom,hogy az orvostanhallgatók kétféle könyvből,egyik részük a hamisítatlan,másikuk a hamis orvosi tankönyvből tanul.(nátriumra,káliumra vonatkozóan)


Tehát írtam ennek az orvosnak ph ügyben,de válaszképpen visszaküldte az e-mailemet és még a videójához írt kommentemet is kitörölte.


Nekem a vér ph-m 5,5 általában,de volt már 5 is.Intenzív osztályon s egyáltalán,kórházban még nem voltam,de van Hashimoto pajzsmirigy alul működésem.

Kedves lelkiismeretes orvosok,válaszoljatok őszintén!


2015. máj. 3. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
7,35-7,45 között. Nátrium: 136-146, kálium: 3,8-5,2, összkalcium: 2,0-2,5. A referenciaértékek forrástól függően minimálisan eltérhetnek ezektől, de nem nagyon. Az 5,5-öt én pl. már elég extrémnek tartom. Bár 7,00-s pH-val még láttam élő embert. Az 5,5-öt laborvizsgálaton mérték? Nem mondtak rá semmit?
2015. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Honnan veszed azt, hogy kétféle könyvből tanulnak? És akkor az előadásokat is kétféle tanár tartja? És ugye akkor vizsgára is kétféle elnökhöz mennek? Na meg a kórházakban is kétféle ember alá vannak beosztva?

Bocs, de orvos családban nőttem fel, eü-ben dolgozom, de ennyi baromságot amit itt összehordtál még nem hallottam (csak néha itt gyk-n teszi fel egy-két unatkozó hülye a nagy orvosi összeesküvéselméletet a káliumról meg a ph-ról...)

2015. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A natív vér pH-ja valóban 7,3-7,45 között van, ennek már a nagyon kisfokú eltérése is súlyos élettani következményekkel jár. Sajnos nagyon különleges eszközök kellenek a vér pH meghatározásához, mivel az alapvetően karbonát-bikarbonát pufferrendszer által biztosított érték szigorúan a zárt rendszerben érvényes. A levegővel érintkezve azonnal megváltozik a pH, emiatt nem is a vér pH értékét szokták meghatározni, hanem a vér oxigén telítettségét, ami a vér biológiai szerepét tekintve a alapvető szempont. Olyan, hogy 5,5-ös vér pH érték embernél nem fordul elő, ez csak mérési hiba lehet.
2015. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit jelent a natív szó a vér ph értelmében,ezért nem tudom értelmezni a választ.

2010 óta évenkénti laborvizsgálaton veszek részt a pajzsmirigy miatt,ezen időszak alatt 4x mértek nekem 5,5ös vér ph-t,a debreceni sztk laborjában. 2x mértek Zalaegerszegen,itt érdekes módon más referenciai adatokkal dolgoznak,itt a tartomány 5-7-ig van,itt 1x 6-ot,1x 5-öt mértek. Nem értem,ha a referencia tartományban van az 5,5,akkor miért nem jó! A nátrium-kálium,kálciumra adott választ köszönöm,de a kérdésemre nem értem a válaszokat.

Az,hogy 2félét tanulnak,az orvosok,azt úgy történt,hogy a régebbi tankönyvet már nem adták ki,s az újonnan kiadottban már más adat van.

2015. máj. 3. 12:51
 5/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszadó ha orvos,rossz könyvből tanult,a nátrium-kálium értékéről.
2015. máj. 3. 12:55
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszadó,hiba mindig lehet,s az lehet jóhiszemű,de lehet rosszhiszemű is,lásd a gyakori 5,5-ös ph-at,ami ezek szerint rossz mérés. Ezt jóhiszemű hibának gondolom)
2015. máj. 3. 13:01
 7/20 A kérdező kommentje:
A nátrium,kálium megváltoztatott referencia értékének úgy is utána lehet járni,hogy régi laborleletet kell megnézni,azokon merőben másak a referencia értékek. A Ringer-oldat arányát is megváltoztatták.
2015. máj. 3. 13:14
 8/20 A kérdező kommentje:
Akkor a vér ph referenciatartomány hibás,amiért 4,5-7,8-ig jelöl? Az 5,5 mért ph-m beleesik,akkor most mi van?
2015. máj. 3. 13:31
 9/20 anonim ***** válasza:

Akkor sincs értelme a kétféle könyv dolognak ha időben volt változás. Nálunk dolgozik 92 éves orvos és 26 éves is, egyik sem értelmezi különbözőképen az adatokat.

De irigylem a problémáidat. Látom rohadtul ráérsz.

2015. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#5: „Az első válaszadó ha orvos,rossz könyvből tanult,a nátrium-kálium értékéről.”


Minden szakmailag releváns könyvben ez van. Meg laikusoknak szóló oldalakon is:

[link]

[link]

Mostz az, hogy a kálium normálértéke 3,8-5,2 vagy 3,5-5,0 nem nagyon számít. De ha pl. ehelyett 2-3 lenne írva, az már baj lenne. Nátriumnál ugyanez van, 130-150 között nem fogunk kétségbe esni. 100 körül vagy az alatt már inkább.

Persze mértékegységtől is függ, én millimol/literben írtam, mivel általában úgy adják meg. Ha másban adják meg, merőben más lehet az érték, de nem szokás. Szerinted ha az orvosin "rossz könyvből" tanulnak az emberek, akkor melyik a jó könyv? És miért pont az?


Az 5-7-es referenciatartomány vizelet pH-nak még el is menne, nem lehet, hogy azt is néztek a vizsgálat során?

[link]

A vér pH nem igazán mehet 7 alá, úgy, hogy hosszan túlélhető legyen. Ha mégis az a referenciatartomány, akkor valami mást mér, valami más módszerrel. De ezt így látatlanban nem tudom. Azért egy képet linkelhetnél erről a laborpapírról (név nélkül persze), ahol látszik, hogy ez a vér pH referenciatartománya, illetve a többi mért paraméter.

[link]

2015. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!