Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szivinfarktusom volt vagy van?

Szivinfarktusom volt vagy van?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt felidegesitettem magam és kiabáltam

Azóta hevesebben ver a szivem, amennyiben elindulok valahová kissé jobban ki vagyok fáradva


Sajnos pánikbeteg is vagyok emellett de benyugtatózva is érzem, hogy a szivem máshogy ver mint kellene, mint ahogy szokásosan szokott verni

Gyorsabbnak érzem a szivverést ami úgy tűmik a kiabálás óta állandósult minden nap igy ébredek és igy vagyok egész nap


Nem hiszem, hogy pánikroham lenne szerintem a nyugatató csak a tüneteket enyhiti de nem idegrendszeri problémáról lehet szó hanem szivproblémáról?



#stressz #kiabálás #infarktus #heves állandó szivdobogás
2015. ápr. 24. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána mik a szívinfarktus tünetei. Az borzasztóan fájna.
2015. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mellkasi szoritó érzésem nincs,de amennyiben sétálok huzamosabb ideig illettve felidegesitem magam újból akkor a gyengeség és az ájulás tünetei jelentkeznek, olyan mintha a szivem nem birná a terhelést, túlpörögne
2015. ápr. 25. 00:06
 3/9 A kérdező kommentje:
jelzem túl is pörög a szivem, eszméletlen erővel ver amikor rosszul leszek
2015. ápr. 25. 00:07
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ 1-es!
2015. ápr. 25. 00:16
 5/9 anonim ***** válasza:

a szívinfarktusnak vannak utaló jelei előtte pár nappal. Illetve kisebb infarktusok is lehetnek előtte. Ezeket ekg-n szépen lehet látni.

Nézz pulzust, ha nagyon magas, és feltűnik a szabálytalan ritmus, esetleg olyat érzel, hogy pl félpercenként rádjön egy 5másodperces impulzus (érteni fogod, ha érzed - amolyan légszomj), menj be a sürgősségire, lehet ritmuszavarod van. Ha pitvarfibrillációd van, 48órán belül meg kell szüntetni, különben nagy az esélye a rög kialakulásának!!!

2015. ápr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De, ez idegrendszeri probléma. Minden pánikos örökké a szívrohamával hozakodik elő, közben semmi bajuk. Nem itt írogatnál, ha az lett volna.
2015. ápr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szívrohamod van akkor bal kézbe és állkapocs fele nyilalló éles fájdalom illetve mellkasnál nagyon erős szorító érzés.Ilyenkor nem kell


Ha esetleg ilyen tapasztalt főleg, ha egyedül vagy. Vegyél nagyon mély levegőket még, ha fáj akkor is és köhögj erőseket. Evvel eléred, hogy a tüdőd a szívedet be és ki mozgassa ezzel elkerülve a halált és időt nyerhetsz avval, hogy segítséget kérj valakitől, de ha nem tudsz akkor legalább a mentőket tudod tárcsázni. Elég a nevedet címedet és azt elmondanod, hogy infartusod van. Nyisd ki az ajtót és utána folytasd a műveletet. Remélhetőleg a mentő hamar kiér. :)

2015. ápr. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszokat

Nincs mellkasi fájdalmam de napokon át tartó heves szivverésem volt és közben pánikrohamok is gyötörtek

2015. ápr. 25. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a pánikroham miatt érzed úgy, hogy a szíved nem olyan amilyen. De, ha nagyon aggódsz menj el egy kardiológushoz. :)
2015. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!