Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ebolát a madarak is el...

Az ebolát a madarak is el tudják kapni?

Figyelt kérdés
Csak mert akkor a költöző madarak nem veszélyesek ránk,ha megfogjuk őket?

2015. ápr. 11. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy bármi is veszélyes ránk nézve?


És ezt a gondolatot mesterségesen táplálták vajon a fejedbe, vagy így születhettél?


Ezek szerintem fontos kérdések, azért teszem fel őket, ha offnak gondolod, hát nem válaszolsz :)

2015. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem off,és tudom,hogy hülye kérdés.

Csak mert lőttem egy seregélyt,és megfogtam,csak hogy nem az e.

Amúgy a seregélyek egyáltalán elmennek Afrikáig vonuláskor?

2015. ápr. 11. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem hiszem de most ezért speciel én nem nyitok egy keresést a seregélyről.


Azonban az ebolában nemigen hiszek. Félni akkor sem félnék ha valódi betegség lenne, aztán mivel erősen fennáll a gyanúja annak, hogy ott lettek megbetegedések ahova a WHO vagy ki tudja milyen csoport orvosai ellátogattak immunizálni, segíteni.. én eléggé biztonságban érzem magam addig, amíg itthon vagyok és orvosoktól távol tartom magam :D


Amúgy az ebola nem egy vándormadaras betegség. Influenzák között van madaras, az ebola max. denevéres. Akkor emlősök talán hordozhatják, afrikai denevérek.. seregély, annyi a gond vala hogy túl kicsi sütni :D

2015. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy olvastam,hogy emberekre és emlősökre veszélyes,de azért inkább megkérdeztem.
2015. ápr. 12. 09:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak ugye biológiailag a mi testünk is emlős test, a denevér emlős (szerintem ez lehet, esetleg a vírus természetes vektora.. esetleg) de a madár, az szerintem még csak nem is hordozó.


De amúgy érdekes, ha valódi, természetes betegség az ebola, akkor pl. a hordozó emlősre, mondjuk denevérekre pl. nem is veszélyes.


Hagyományosan érdekes módon pl. az influenza vírusoknak is megvannak azok a madárfajaik, akikben szimplán csak szaporodnak, de nem igazán betegítik meg őket (végképp nem pusztítják ki őket), a vírusok egyébként érdekesek. Egyik emlősre veszélyes lehet egy vírus, másikra meg egyáltalán nem.


És akkor még a képbe jön az immunrendszer, miért veszélyes egy vírus az egyik emberre, a másikra meg nem.. mire lenne képes az emberi védekezőrendszer ha nem mérgeznénk szét magunkat, teljes potenciállal működne? Na de ez már tényleg off rész :)


Te csak nyugi, nem kell félni fertőzésektől, ilyen ebola típustól Magyarországon meg pláne nem.

2015. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok,köszi,megnyugtattál,ment a zöld.
2015. ápr. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!