Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kéthegyű billentyű rendellenes...

Kéthegyű billentyű rendellenességem van. Érdemes megműttetni?

Figyelt kérdés

98-ban mutatták ki, hogy veleszületett. eddig eléldegéltem vele, fáradékonyabb voltam mindig, de alapvetően elvoltam. mostanában kezdtem rosszabbul lenni, fáradt vagyok, kómás, és bedobog terhelésre. olvastam meg lehet műttetni billentyűplasztikával. érdemes belevágnom, ha az orvos is igy látja?


összefügghet ez a bradykardiával (lassú szivműködés)?olyanom is van. lehet ettől alacsony a vérnyomásom? vagy csak emiatt érzem úgy hogy alacsony a vérnyomásom?


kell valamitől tartanom?

vagy valamire figyelnem? eddig eléggé elhanyagoltam ezt a betegséget, ne foglalkoztam vele. most szedtem elő a papirokat, és szembesültem vele, hogy nekem ilyenem van.



#billentyű #sziv rendellenesség
2014. aug. 23. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem írtad a pontos rendellenességet (stenosis, insufficientia, egyéb), de egyiket sem illik elhanyagolni.


A billentyű-rendellenességeknek egyébként tipikus tünete lehet az általános gyengeség, alacsony vérnyomás, szédelgés, és igen, a ritmuszavarok is. A bradycardia szinuszcsomóból jön (sinus bradycardia) vagy valami más ritmuszavar mellé társul? (pitvarfibrilláció, pitvari flutter/lebegés lassú átvezetéssel) Billentyűbetegségnek lehet bármelyik a következménye.


Mindenképpen jó lenne, ha felkeresnél ezzel egy kardiológiai szakambulanciát minél hamarabb, mert a leírásod alapján szinte biztos, hogy súlyosbodott a billentyűd állapota.


A probléma az, hogy a helytelenül működő billentyű plusz terhet róhat a szívedre, ami miatt kitágulnak a szívüregek (leginkább a pitvarok). Ennek a következménye a ritmuszavar mellett lehet a szív teljesítményének romlása, enyhébb vagy súlyosabb szívelégtelenség.


Na, de a lényeg, hogy irány a szakorvos (ne engedd, hogy lerázzanak egy ambulancián, ilyen tünetek esetén ezzel mindenképpen foglalkozni kell!). Meg fogják nézni szívultrahanggal, készítenek EKG-t, laborvizsgálatokat, megnézik az erek állapotát is. Mivel tüneteket okoz és ismert a rendellenesség, valószínűleg megajánlák a műtétet. A műtéti kockázatok függenek a beteg korától, kísérő betegségeitől, a beavatkozás típusától és magától az alapbetegségtől. Hacsak nem vagy 70-80 év felett, akkor alacsony a súlyos szövődmények kockázata, viszont nagyon fontos, hogy műtét esetén ne "tűnj el" a rendszerből, mert az ilyen típusú bajok hatékony kezelése érdekében szoros együttműködést igényel a beteg részéről. De mindent el fognak mondani, bátran kérdezz!


Addig is a legfontosabb, hogy ne terheld magad, mert valószínűleg kevés vért pumpál ki percenként a szíved a billentyű helytelen és a szíved lassú működése miatt.


Jobbulást!

2014. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!