Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kellene tennem ha félek?

Mit kellene tennem ha félek?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van ami először nem is volt olyan súlyos de most már kezd rosszabodni.

Senkinek sem beszéltem erről és nagyon félek bárkivel is megosztani.

Elolvastam szinte mindent erről és minden tünet igaz rám.

Nem sokára kezdődik az iskola és én nagyon félek nem tudom hogy egyáltalán eltudok e indulni.

Ha valakinek van/volt hasonló vagy ilyen helyzete kérem segitsen hogy mit kellene tennem..



2014. aug. 20. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A szüleiddel pedig jó lenne beszélni, hogy keressenek egy pszichológust. Az iskolapszichológust is megkeresheted vagy a nevelési tanácsadót. Nincs barátod az osztályban, iskolában?
2014. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De szégyellem..

És ez arra "emlékeztetne" mindig hogy nem vagyok olyan mint a többi ember.

Vannak ismerőseim de barátaim nem igazán.

Egy barátnőm van de neki több barátja is van szóval nem várhatom el tőle hogy velem foglalkozzon.

Köszönöm szépen a válaszodat:)

2014. aug. 20. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha igazán barát, akkor rád is kell, hogy időt szánjon, annak kell több időt szentelnünk, akinek nagyobb szüksége van rá. Az iskolapszichológushoz nyugodtan odamehetsz, ő azért van, hogy segítsen a hozzá fordulóknak. Merj segítséget kérni, nem érdemes szenvedni, ha egy hozzáértő segítségével meg lehet oldani a problémát.
2014. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szégyelld. Mégis jó lenne, ha elmondanád a szüleidnek. Elsősorban ők tudnának segíteni. Az iskolában biztos lesz pszichológus, de nem biztos, hogy már szeptember 1-én ott lesz. Addig is meg kell oldanod a közlekedést, meg egyéb helyzeteket, amiket elviselhetetlennek tartasz. Ha a barátnőddel egy iskolába jársz, mindenképp mondd el neki. Szerintem segíteni fog. Az osztályfőnöködnek is elmondhatod. Ő fogja kérni az iskola pszichológus segítségét. A lényeg az, hogy ne szorongj a fóbiád miatt, és ne gondold, hogy mindenki más tökéletes és felszabadultan éli világát. Nagyon sok serdülőnek van ilyen-olyan panasza, de csak úgy mint Te, hallgat róla, mert attól tart, hogy kinevetik. Amíg hallgatsz, nem tudsz kilábalni belőle. Hát tedd meg az első lépést a gyógyulásod felé!
2014. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom elmondani a szüleimnek

Még az a baj hogy nem tudok megbízni az emberekben, így a pszichológusban sem..

Sokan hazudtak már nekem és vertek át tehát elég nehéz.

2014. aug. 21. 09:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. A pszichológusban teljesen megbízhatsz. Nem fog sem átverni, sem becsapni és náluk az orvosi titoktartás szent. Az emberek meg sokfélék. Biztos vagyok benne, hogy akad egy két jó barátod, akiben megbízhatsz. Nincs is szükséged többre.
2014. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

inni, bulizni, ismerkedni... legyenek barátaid és kapcsolatod, sportolj, mozdulj ki sokat. pia nekem tökjól segít így a kezdetekben most :3


na meg annyi, hogy a gondolkodásodat mindenképp változtasd meg. vedd be a leszarom tablettát, ne érdekeljen más véleménye, semmi sem ciki vagy gáz, rajtad se, máson se, kívül se, belül se! ha hülyeséget csinálsz, akkor utólag ne ragadj le rajta, hiszen tudnod kell, hogy semmi sem gáz! jó volt az úgy, nem lehet megváltoztatni se.. tanulsz belőle max... ennyi.

2014. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
melyik város amúgy? hol laksz?
2014. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!