Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorrontásom van mit tegyek?

Gyomorrontásom van mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a hasam. Tegnap óta fel vagyok puffadva. Ettem tejjel magos müzlit (mazsola van benn meg ilyenek) kicsit fájt, meg fel volt puffadva, de már ilyen előfordult, gondoltam majd elmúlik. Tejjel sose volt bajom. Nem vagyok tejérzékeny, amúgy anyám nem hinné el, mer szerinte az már kiskoromba kijött volna. Makacs, azt hiszi el, amit gondol..Meg, hogy ő sem tejérzékeny hiába mondtam, hogy lehet amiatt. De ma este, olyan erős görcsölés jött rám, hogy sírtam és ordítottam annyira fájt. Pluszba hasmenésem is volt, később már az sem. De ezeket a magokat visszaláttam abból ami kijött....Hányingerem is van, de a hasam borzasztóan fáj. Vettem be vagy 5 gyógyszert, hogy javuljon, de semmi.. teát iszok. Anyám megjött, és ordított velem, hogy ez a gyomorrontás lefut, azonnal abbahagyom a diétát, mer hogy csak azt eszem amit kigondolok..Igaz, hogy nem eszek köretet (rizs, krumpli, tészta, kenyér..plusz sütiket se csokit, se cukrot) de azért csináltam, hogy lefogyjak, mégse ment le max 1-2 kg.! Mozgok, és még így se nagyon.. 163 cm 55-57 kg között mozgok. Ez úgy csúszott fel rám, mert 50 voltam, csak aztán befejeződött az iskola, és nem volt sok dolgom, de ilyenkor nem is eszek annyit, ebből sose volt gond. De mégis felszaladt. Most meg hiába diéta sport mintha nem is csinálnék semmit.. Meg kell jegyeznem, hogy eszek húst, tojást, fehérjéket, barna kenyeret is néha, meg zöldségköret, gyümölcsök, meg ezt a k...müzli de többet nem fogom. Tényleg hagyjam abba a diétát? Feleslegesen csinálom?? Ha ilyen fájdalmaim lesznek holnap is és nem múlik el, beakar rakni a kórházba anyám!!!

2014. júl. 8. 00:29
 1/7 A kérdező kommentje:
*bár most nőttem, lehet magasabb vagyok kicsit, nincs itthon centi, úgyhogy nem tudom...
2014. júl. 8. 00:37
 2/7 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz a te korodban inkább mozogni kéne.

A biztonság kedvéért el kéne menned orvoshoz, kiderítendő, hogy mi a probléma gyomorrontás ügyben.

2014. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok
2014. júl. 8. 00:42
 4/7 A kérdező kommentje:
kimaradt
2014. júl. 8. 00:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Mozgok is. Hát ha nem múlik el, elfogok menni..legalább is ha én nem, akkor bevisznek xd
2014. júl. 8. 00:56
 6/7 anonim ***** válasza:

55-57 kilóval hova akar még fogyni? Nem a kilókat kell nézni, hanem hogy mi az a terület, ami változtatásra szorul. Bár sokan hajlamosak hájasnak mondani magukat itt-ott, miközben két újjal se lehet összecsípni a bőrüket.

Én is 19 éves vagyok 154cm és 54-55 kiló. De nem vagyok hájas, nem lóg a bőröm sehol, egyszerűen ilyen alkatom van (vékonynak mondanak), sosem érdekelt, hogy hány kiló vagyok, hanem hogy mi az rajtam, ami rosszul néz ki és változtatást igényel.

Ha nincs miből fogyni, akkor nem is fogsz fogyni, ha mellette jól étkezel.

Müzlit meg ehetsz, mert gyomorrontásod attól is lehetett, hogy épp elfelejtettél kezet mosni vagy akármi. Ha úgy véled, attól van bajod, akkor meg tapasztald ki, hogy pl kevesebb mennyiségeknél mit tapasztalsz. Mellesleg az is lehet, hogy elkaptál valami vírust. Ha holnap se leszel jobban menj orvoshoz.

Amúgy, amit csinálsz nem feltétlenül nevezném diétának, mert nagyon sokan élnek így, bizonyos dolgokat elhagyva, azokat helyettesítve, mert valamivel egészségesebb. Arra azért figyelj, hogy egyél megfelelő mennyiséget. De szerintem élj úgy, ahogy szeretnéd, ne a kilóidat nézegesd, felesleges.

2014. júl. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem nézegetem a kilóimat... Csak hirtelen meghíztam, és rohadtul idegesít. Attól, hogy nem látszik (vagy csak én nem veszem észre mer mindennap látom magam) attól még tudom, hogy híztam. Más felnőtt ember pl. anyám 50 kg volt 2 gyerek után is! Úgyhogy ez bosszantó...Kiskoromba nem foglalkoztam én se a kilókkal, most meg igen. Ez van. Amúgy vírusfertőzés szerintem is..
2014. júl. 8. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!