Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmagyarázzátok nekem, mi az...

Elmagyarázzátok nekem, mi az az 'EMS'?

Figyelt kérdés

Nem a Wikipedia-s linket szeretném, abban semmi használhatót sem találtam. Gondolok itt a tünetekre, kimenetel, meg egyéb általános tudnivalók.

Köszi! :)



2014. máj. 12. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ems = Elektromos izom stimuláció.
2014. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt a fajta kezelést kell kapnod ?
2014. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Alig fél órája hallottam csak így félfüllel, hogy az van nekem. MI is az? Nem tudom, betegség-e vagy kezelés.
2014. máj. 12. 15:09
 4/18 anonim ***** válasza:
Az EMS technológia nem ismeretlen az orvoslásban sem. Mozgásszervi betegségek, sportsérülések utáni rehabilitációban korábban is és jelenleg is alkalmazzák a komplex fizikoterápia egyik nagyon jelentős elemeként. A mozgásszervi betegségek terápiájának része az ingeráram kezelés (TENS), melynek hatására a fájdalmas, görcsben lévő izmok merevsége oldódik, míg a tónust vesztett izmok pedig újra funkcionális állapotba kerülhetnek. A kezelés nem csupán a krónikus mozgásszervi panaszok terápiájának, de az akut (sérülés, baleset következtében fellépő) panaszokat követő rehabilitációs tervnek is része. Sok eltérő elektromos impulzust alkalmaznak a gyógyászatban, kozmetológiában és sport rekreációban. Ezek az ingeráramnak vagy galvánáramnak nevezett különböző hullámformák egy-egy célzott hatás kiváltására alkalmasak és rendeltetésszerű használatuk során nemkívánatos mellékhatások nélkül segítik az izmok és kötőszövetek regenerálódását, fejlődését, a trombózis megelőzését.
2014. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mozgásszervi betegségben szenvedsz ?
2014. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De egyébként Nagyon köszi a válaszokat, nem hittem volna, hogy van olyan ember, aki ezt el tudná magyarázni. Köszi! :)
2014. máj. 12. 15:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Eosinophilia-myalgia syndrome

Itt tök jól leírják: [link]

2014. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem hiszem. Kiszit remeg a kezem, de az már régóta, szerintem az ujjtördelés miatt, amiről Nem Vagyok Képes leszokni, de próbálkozok már egy ideje. Szombaton elestem a nagymamánál, aztán felálltam, lesöpörtem magamról a port, aztán mentem tovább, azt hittem, hogy kiszakadt a nadrágom. Egyébként versenyt futottam.
2014. máj. 12. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Van EMS kezelés (electro-myo-stimulation), meg van EMS betegség (BNO 10 szerinti M3540-es Eosinophilia-myalgia syndrome). A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2014. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A betegséghez: Szeretném megjegyezni, hogy a tünetek felét csak "felvettem", hogy egy kiscit "egyénibb" legyek. (Nem ez a megfelelő szó.)
2014. máj. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!