Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfáztam, taknyos voltam és...

Megfáztam, taknyos voltam és köhögtem. De a megfázás elmúlt és most már taknyos se vagyok, de MÉG MINDIG KÖHÖGÖK. Hogy mulasszam el? :D

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő, hogy nem tudok végig mondani egy mondatot, anélkül, hogy ne köhögnék bele. Ez a folytonos köhögési inger is nagyon zavaró. Tudtok valamilyen módszert ami elmulassza?
2014. ápr. 19. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 3 hétnél tovább is fennáll a köhögés, akkor antibiotikum kell rá, mert valószínűleg fennáll valamilyen bakteriális fertőzés.
2014. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a köhögés egy ilyen betegség után sokszor hetekig eltart, nekem is volt már többször és semmilyen házi praktika nem használt, de valamilyen köptetőt vegyél, attól függően, hogy szárazon, vagy hurutosan köhögsz.

Én negrót szopogattam, mézes teát ittam, és sokan esköüsznek a hagymateára.

2014. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, kedves sorstárs. Nagyon együtt érzek veled.


Jómagam hosszú-hosszú hetek óta kínlódok ilyen dolgokkal. Szedtem mindenféle bogyót, ittam teákat, kipróbáltam mindent a világon, és ugyanott vagyok, ahol a part szakad. Még antibiotikumot nem írtak fel (külhonban nem szívesen írnak fel), orvosnál voltam, megviszgált, kaptam köhögés ellen valami szart - szert - ,de minden más megvolt.


Ma vettem egy szirupot a gyógyszertárban, vény néálkül lehet kapni, megnéztem most az üvegen, otthon is lehet kapni. NEM REKLÁM, hanem segítség céljából írom le a nevét:


Wick Husten- Sirup (valószínűleg ez otthon Köhögés ellen szirup néven fut)


Alatta: Gegen Reizhusten mit Honig (erős, tartós köhögés ellen, mézzel) 120 ml az egész üveg.


Ha nagyon rosszul vagy, akkor napi háromszor is be lehet venni, egyszeri adagja 15 ml. Van hozzá adagoló. Különösen estére király, mert segít az alvásban (van benne bromid is).


Emellett Wick-cukorkázom, mézes teát iszom, sokat fekszem (most is), diétázom (mert a sok lefolyt-benyelt takonytól (bocs!) folyton megy a hasam), sós krumpli és tea, pirítós. Kamillateával gőzölök. Van egy vörös fényű gyógylámpám is, az is jó.


Ezen túl csak az idő és a türelem az, ami segít.


Ha pedig semmi sem, akkor jön kedden az antibiotikum.

2014. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!