Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az elmúlt napokban nagyon...

Az elmúlt napokban nagyon megfáztam és nemszeretnék gyógyszert szedni. Valami jó otthoni kúra?

Figyelt kérdés
Mindenfélét szívesen várok.
2011. dec. 26. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Hallottál már valamit a google-ról?

Google > megfázásra

megfázás ellen

2011. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megfázásra csak akkor van értelme gyógyszert szedni, ha fontos, hogy megőrizd bizonyos mértékig a fittséged. Ha van időd, lehetőséged kifeküdni, akkor nem baj ha meg se bírsz mozdulni, annyira rosszul vagy:D

Akkor kell gyógyszer, ha dolgozol, tanulsz, vagy foglalkozni kell a gyerekekkel stb.

Ugyanannyi a gyógyulási idő, csak egyik esetekben alig van tünet, a másiknál viszont súlyosabb.


Vannak gyógynövénykivonatok, mint az echinacea csepp, soksok tea mézzel, vitamindús gyümölcsök. Forró fürdő esetleg fürdősóval, nagyon meleg ruhák, takarók:)

Jobbulást:)

2011. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
képzeld igen de mindenre kiváncsi vagyok ezért kérdeztem meg itt is
2011. dec. 26. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy lázas akkor kamillás gőzölés 2-3 csepp eukaliptusz vagy teafa olaj.

A c vitamint nyugodtam beszedhetnéd nekem bevált.

A gyógyszereket meg nem mindig lehet kikerülni. Ha nagyon megfáztál akkor többet ártasz ha nem veszel be valamit márcsak a szövődmények miatt is.

Az aszpirin-c vagy valami por alakú ital meghűlésre?

2011. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
sok meleg ital,forró fürdő, kamilla-, eukaliptusz-, fenyő- vagy menta-illóolajjal inhalálhatsz az is nagyon hatásos. Vagy meleg sópárnát teszel a homlokodra vagy meleg vizes palackot jót tesz a meleg a szervezetnek segíti a gyógyulást. Vagy csinálj hagymateát,és ehetsz fokhagymát is, mert ezeknek baktériumölő hatása van. =) jobbulást.
2011. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen biztos kipróbálok párat :)
2011. dec. 26. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Totál felesleges gyógyszer. Meg szerintem feküdni is felesleges vele. Mindkettő persze ha nincs lázad, csak hőemelkedés maximum, nem fáj semmid elviselhetetlenül. Mert ha igen, orvoshoz kell menj holnap.


A pozitív hozzáállás - meg fogsz gyógyulni hamar -, a jókedv a legfontosabb. Jó lenne, ha most megnéznél min. 2 jó minőségű vígjátékot - ezt nem viccből mondom!


Használj infralámpát, inhalálj. Szívj fel sósvizet az orrodba - őrült sz*r érzés lesz -, az sokmindent kihoz bentről.

Egyél meg pár narancsot, mandarint. Igyál teát, amibe, miután kicsit kihűlt, rakj mézet és citromlevet.

Egyél fokhagymát, amennyit bír a gyomrod.

Sokaknak az izzasztás is segít, én ezt nem mondhatom el magamról, ezért én utolsó sorban szoktam javasolni.


Jobbulást!

2011. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ,még azt kérdezném hogya a sós vízet azt úgy csinálom hogy felforralom avízet majd bele asót és megvárom amig kihül igaz?
2011. dec. 27. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Magam se tudom őszintén, mert rokon csinálta. Elvileg a neten megtalálod, meg az arányokat is.

Amúgy régi antihisztaminos spré dobozába raktuk, abból spriccelek.

2011. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azért köszzi :)
2011. dec. 28. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!