Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mi lehet a bajom?

Vajon mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Nyombélgyulladásom van, de azt nem tudni, hogy mitől. Eddig cöliákia teszten voltam, negatív lett. Állandóan ki vagyok száradva, száraz a bőröm, szám. Múltkor 2 órára elmentünk vásárolni, szédülni kezdtem, és mire hazaértem, teljesen ki voltam száradva, a szám kicsit vérzett is, és repedezett volt. Múlt hét pénteken du kb. 5 banánt ettem, pár óra alatt olyan letargia lett úrrá rajtam, amilyet még sosem éreztem. és utána egész éjjel égett a nyelőcsövem, és mintha véreresebb lett volna szemem, mint máskor. A tejet sem bírom, attól is ég a nyelőcsövem. már tizenéves koromban is feltűnt, hogy rosszul leszek, ha édes dolgokat eszek, de vércukorszintem csak egyszer volt magas, tavaly 2x mérték, akkor is normális volt.

elég sokat iszom, sokszor érzem magam szomjasnak.



2014. márc. 11. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha a dokik nem tudják, mi honnan tudnánk?


Mondjuk az 5 banán egészen elképesztő... Miért ettél 5 banánt? Miért nem eszel normálisan? Ha meg normálisan eszel, 1, max. 2 banán is elég kell, hogy legyen.

A nyelőcsöved éghet refluxtól, amit bizonyos ételek, illetve az elalvás előtt evés ronthatnak. De ez találgatás, 6000 más dolog okozhatja.


Mennyi az az elég sokat iszol? Napi 2-3 liter normális.


Szerintem érdemes lenne táplálkozási naplót vezetned, egyik oszlopba hogy mit ettél, másik oszlopba hogy mikor milyen tüneteid voltak, mikor érezted jól magad. Utána ezt elvinni egy szakembernek, aki ki tudja szűrni a gyanús dolgokat.


A bőrszárazságnak sok oka lehet, most mondanám, hogy télen az enyém is száraz... hogyan és mivel ápolod, milyen gyakran? Én naponta többször használok ajakírt is. Nem Labellót, mert az csak fokozza a tüneteket.

De nyilván nem lehet elbagatellizálni a dolgot, mutasd meg magad bőrgyógyásznak, nézess pajzsmirigyet, inzulinrezisztenciát. (Ezek a bőrödre megoldást jelenthetnek, a nyombélgyulladásra nem hinném.)

2014. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fruktóz felszívódászavar vagy veleszületett intolerancia lehet, az utóbbi elég súlyos problémákat okoz, májmegnagyobbodásod nincsen? Egyéb vérképbeli eltérés?
2014. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A decemberi vérképemen a májfunkciónál enyhe eltérés van, a háziorvos gondolkodott rajta,h továbbküldjön más vizsgálatokra, de a nyárin semmi eltérés, és azt hiszem,h régen is volt vmi kisebb eltérés a májfunkciónál. akkora eltérés sosem volt,h foglalkozzanak vele.tudtommal nincs komolyabb gond a májammal. kösz a tippet egyébként.
2014. márc. 11. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak apró eltérések voltak a vérképemen, közben szép lassan leépültem: máj, vese, idegrendszer ... olyan májfunkciókárosodást szenvedtem a felhalmozódó fruktóz miatt amit sosem néztek a rutin laboron: a cöruloplazmin szintem a nullához konvergált. Ma már gyógyszer nélkül nem tudok létezni. Ez nem játék, minél hamarabb ki kellene vizsgálni! Debrecenben a ritka betegségek tanszékét keresd fel, vagy Pesten az I. Sz. Belgyógyászati Klinika hepatológiai osztályát de Pécsett is foglalkoznak ezzel a betegséggel.
2014. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne még kipróbálnod ezt a diétát, hogy javulnak-e tőle a tüneteid, 2-3 hét alatt már érezhető eredménye van:

[link]

2014. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát... remélem, nem ilyened van, mert ez állati nagy szívás... :(

Részvétem a másik válaszolónak.

1.

2014. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.


Oké, köszönöm, mindenképp utánajárok, mert több tünet is stimmel.


"Ne haragudj, de ha a dokik nem tudják, mi honnan tudnánk?"


Gondolom, nem kell ecsetelnem a magyar egészségügy állapotát és a magyar orvosok értelmi szintjét. Gyakorlatilag az alap vizsgálatokon kívül semmit nem képesek elvégezni, és semmilyen ritkább betegséget/zavart nem tudnak diagnosztizálni. Több mint 10 év alatt nem tudtak rájönni, mi a bajom.


"Hát... remélem, nem ilyened van, mert ez állati nagy szívás... :("


A szívás az,h túlzás nélkül tinédzseréveim óta rosszul vagyok, ugyan voltak jobb periódusaim, de mindig is éreztem,h vmi nem stimmel, és általában pár havonta kidőltem néhány hétre, aztán vmivel jobban lettem, és folytattam az életem. De tavaly nyár óta már nem javulok, 12 kg-t fogytam, ha így megy tovább, akkor nagy baj lesz, de erre már évek óta készítem fel magam, mindenre fel vagyok készülve. Ha arra gondolsz,h kemény a diéta, hát nekem egy szigorú diéta már semmi:). Volt már gluténmentes, candida diéta, amikor edzettem, akkor is speciális étrendem volt. Ha tehetném, vennék egy új testet, de sajnos nem lehetséges. Mindegy, az élettörténetem senkit nem érdekel, kösz a válaszokat, pár vizsgálatot még megpróbálok. minden jót.

2014. márc. 12. 14:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendben, majd írj vissza mire jutottál a dokiknál. Addig is jobbulást! :)
2014. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*Gondolom, nem kell ecsetelnem a magyar egészségügy állapotát és a magyar orvosok értelmi szintjét. Gyakorlatilag az alap vizsgálatokon kívül semmit nem képesek elvégezni, és semmilyen ritkább betegséget/zavart nem tudnak diagnosztizálni.


Úgy érted, hogy a gyk-n előforduló, orvosi végzettséggel nem rendelkező, sokszor írni-olvasni alig tudó, legtöbbször iskolás korú emberek többet tudnak, értelmesebbek és több vizsgálatot ismernek, mint a 12 évig orvosnak tanuló, majd éveken keresztül praktizáló szakemberek (orvosok)?

Elhiszem, hogy nagyon szar sok éven át betegnek lenni, és ez megvisel lelkileg és fizikailag, de azért gondold át a dolgot... Igen, vannak rossz és nemtörődöm orvosok, de lehet jót is találni. A Candidát pl. nem tudom, ki mondta neked, de az egy egészen elképesztő baromság.


Persze sorstársakat, tippeket gyűjthetsz itt.

Jobbulást!

2014. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nézi e még vki a kérdésem. Azért beszámolok róla, h mit történt. Hát nem sok minden.


A múlt heti vérvételen a cöruloplazmin és a szérum réz is viszonylag alacsony lett. A bilirubin változatlanul magas.


réz: 8,8 (12,6 - 24,3)

coero.: 0,16 (0,22 - 0,61)

össz.

bilirubin: 46 (1-17)

dir. bilirubin:7 (1-6)

2014. júl. 23. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!