Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudna vki segíteni vesekő...

Tudna vki segíteni vesekő problémával?

Figyelt kérdés
Jobb vese rendes helyzetű, körülìrhatò, pangás nem láthatò.100x33mm, pm.12mm. A kp. kehelyvègèben egy 3mm-es echodens kèplet hangárnyèk nèlkűl. Bal vese rendes helyzetű, körülìrhatò, pangás, kõreflex nem láthatò.97x37mm, pm.14mm. Nem èrtem hogy most ilyenkor mivan?

2014. márc. 1. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
3mm-es vesekő a jobb vesében, gondolom. Igyál sokat, mozogj, ez még akkora, hogy bőven tud távozni magától.
2014. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ès mèg annyi h. műteni kb. hány mm/cm-tõl lehet?
2014. márc. 1. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
a hangárnyék, kőreflex igazolná a követ, ez anélkül más is lehet, majd az orvos eldönti.
2014. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akármikor lehet műteni. De ha nincs rá kifejezett ok, akkor nem fogják. Ma a bevett eljárás inkább az ESWL, amikor ultrahanggal összetörik a vesekövet, de kifejezett ok (tehát pl a kő által okozott húgyvezeték-elzáródás vagy fertőzés) nélkül ezt se csinálják... Alapvetően inkább igyekeznek rábízni a természetre a dolgot.
2014. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. Nekem 7mm-es volt. Kaptam rá gyógyszert ami kicsit megbontja a követ,h.ne kelljen zúzni,mert a vezetékben volt már pont a petefészek előtt,így nem javasolták a lézeres zúzást. Sok sört és teát ittam,ettől kb.10percenként mentem pisilni. Kegyetlen fájdalommal távoztak a darabjai! Karcolt,mart,véres volt a vizelet. Üvegbe pisiljúgy,h.egy gézlapot ráteszel,v.utána szűrd át rajta,h.tudd ttávozott e! Nekem az orvos mondta,és be tudod vinni vizs.gálatra,h.milyen jellegű a kő. Ha nem találod,az se nagy probléma. Azért neked az enyémhez képest nem olyan nagy,lehet nem is fogod észrevenni,csak azért írtam le a fájdalom jellegét,h.esetleg ne érjen váratlanul! Én ha még egy szülést kéne végig csinálnom v.egy veseköves storyt előbbit választanán! És most csak a fájdalom részére gondolok!;-)
2014. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg folyadék, lökésszerűen, tehát egyszerre 1,5-2 liter, valami kőoldó teakeverék. Javasolják még közben az erősen rázkódó járművön való utazást is a fellazítás céljából.
2014. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne bohóckodj, ne itt érdeklődj, menj vissza a lelettel a küldő orvoshoz.

A fenébe, ti meg ne akarjátok kőnek diagnoszitázlni látatlanban. Mitől is kő??? MErt pont az a két dolog nem látható az uh-n, ami biztosan kőre utal???

2014. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az echodens kèplet hangárnyèk nèlkűl az kő?

Orvos nem mondta mi az?

2014. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos egyáltalán, hogy kő, mert azt akkor

írta volna

2014. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kő az inkább echodús lenne, nem szegény
2014. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!