Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S! Mivel vizsgálhatò...

S. O. S! Mivel vizsgálhatò az egész bélrendszer, és honnan lehet tudni, hogy a vastag- vagy a vékonybéllel van a probléma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok,kérem,aki tud segìtsen!

Daganatos megbetegedés alapos gyanùja esetén honnan lehet tudni,hogy a vastag- vagy a végbélben van-e a gond?Illetve a kolonoszkòpia csak a vastagbèl tükrözése/vizsgàlata,a vékonybelet hogyan nèzik?Van olyan vizsgálat,ami az egész bélrendszerre kiterjed?

Előre is köszönöm a segìtséget!


2013. dec. 26. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A tünetekből nagyon jól lehet tudni, hogy a vastag- vagy a vékonybéllel van-e gond. Ezen kívül a kolonoszkópiával végig tudják vizsgálni a vastagbelet. Van olyan módszer is, amikor lenyelsz egy kapszulát, és azzal minden vizsgálható, de ez úgy tudom, nem kifejezetten elterjedt, mert egyszerűen nem szükséges. Ezen kívül természetesen még ott van a CT vagy MR vizsgálat.
2013. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De azt olvastam,hogy egy sima ct vagy mr vizsgálattal nem lehet a belek falát làtni.Vékonybél endoszkòpia viszont van,nem?
2013. dec. 27. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben van említve CT, ezen kívül a vékonybél endoszkóp is (nem túl pozitív körítéssel), meg persze a hasi UH. Gondolom feltárni is fel tudnak, ha kell.

2013. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!