Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexia? Mi a véleményetek?

Anorexia? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Már van egy kis múltam ilyen téren, ugyanis túlsúlyos voltam, 65 kg hetedikesen és mellette csak 153 centi, elkezdtem fogyózni (tudjátok, az elején csak a gyenge verzióban, majd eluralkodott rajtam a bűntudat, az hogy nem akarok újra olyan nagy lenni, és koplalni kezdtem), majd nyár végére lefogytam 48 kg-ra. Volt hogy megszédültem és elestem, vagy éppen hánytattam magam. Nagyon keveset ettem. Aztán megpróbáltam normálisan enni, viszont felhíztam 55-re. Most kiakadtam és újra fogyózni kezdtem, durván, alig eszek, vagy néha rámtörnek falási rohamok majd kihánytatom magamból. Néha még hashajtót is beveszek. Szerintem nagyon kövér vagyok. Pillanatnyilag 53 kg. Szerintetek beteg vagyok?

2014. febr. 10. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
53kg-ból kétségtelenül még fogyhatsz, de csak néhány kilót. Tehát mondjuk 3-5 kg-t. "Nagyon kövér" biztosan nem vagy, hashajtót szedni meg hánytatni meg koplalni pedig IGEN, BETEG DOLOG. Fordulj szakemberhez, mert ez már bulimia, hál istennek még az elején, még nem vagy harmincnyolc kilós szörnyű kis csontváz, de ha így folytatod, hamarosan az leszel. A fogyókúra kérdését tudni kell a helyén kezelni, úgy tűnik, hogy neked ehhez szakember segítsége kéne, tényleg ne habozz pszichológushoz fordulni!
2014. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előttem szóló már leírta a nagyját amit akartam volna, de annyit hozzáteszek, hogy önmagában az úgy nem jó, hogy nem eszel és úgy akarsz fogyni.


Mindenféleképpen el kellene kezdened valami intenzívebb edzést de úgy, hogy mellette nem szabad éheztetni magad, hanem mértékkel kell enni és lehetőleg egészséges ételeket. Fél év edzés után a szervezeted változni fog. Gyorsabb lesz az anyagcseréd és nehezebben fogsz hízni.

Ha sikerül fogynod, akkor 45kg-alá ne fogyj le!


26/f

2014. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, beteg vagy. Jó volna, ha minél előbb látna egy pszichiáter (létezik a fiataloknak külön ifjúsági pszichiáter).


Ps: nem a kilóid miatt, hanem a gondolkodásod miatt ("tól kövér vagyok...", "ha eszem, akkor bűntudatom van" stb.), mert azzal van a gond. A kilók táncikálása csak tünet.

2014. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

inkább bulimiás vagy..

menj orvoshoz,mielőtt komolyabb bajod lesz!

2014. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!