Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány kilótól van az anorexia?

Hány kilótól van az anorexia?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 11 vagy 12 évesnek mennyi az ideális kiló?

2013. dec. 14. 21:37
 1/9 anonim válasza:
57%
függ a magasságától
2013. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
És a nemtől. Gyanítom lány vagy.
2013. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bárzsing ***** válasza:
39%
Az anorexia nem csak azt jelenti, hogy valaki nagyon sovány. Hanem azt is, hogy az illető ezt nem látja be, újra és újra talál magán ledolgozandó zsírpárnát.
2013. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Az az anorexiás, aki az átlagos súlya alatt van, de így is kövérnek hiszi magát, de hogy kinél mi az átlagos súly, ez egyéni dolog. Függ a kortól és a magasságtól.
2013. dec. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most látom, hogy 11-12 évesről van szó. Viszont így a magasság számít, és az, hogy mennyi a testzsír arányod. Ha lány vagy, legalább 18%-nak kell lenni.
2013. dec. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen lány vagyok 6-os 159-160cm. most jobb hogy meg mondtam?!
2013. dec. 17. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt még mindig nem tudjuk, hogy ehhez a magassághoz hány kiló vagy.
2013. dec. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
11-12 éves lánynak 160 centivel 35-55 kg között van az egészséges, ideális testsúly.
2013. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Az anorexiát nem kilóban mérik.

Az is lehet anorexiás, aki tegyük fel pár hónapig olyan sovány volt, hogy mindenki rávágta, hogy tutira anorexiás, de aztán otthon, vagy kórházban visszahízlalták, de ettől függetlenül könnyen maradhat ugyanannyira anorexiás, mint azelőtt volt. Maximum ez kívül nem mindenben mutatkozik meg.

Az anorexia jár testképzavarral, ami anynit tesz, hogy mindig kövérnek látod magad, és kényszeresen azt érzed, hogy nem fogytál még eleget, dagadt vagy, sportolnod kell, számolod esetleg a kalóriákat, arra kelsz és arra fekszel, hogy "még mindig dagadt vagyok", bűntudatod van miután bármit is eszel, és hányingered van attól a tudattól, ha nem üres teljesen a gyomrod. Nem hagyod, hogy lefényképezzenek.

Naponta többször is mérlegreállsz, vagy épp félsz ráállni a mérlegre, ugyanez a tükrökkel. Esetleg félsz mindkettőtől, és megpróbálsz elmenekülni előlük, vagyis attól, hogy szembesülj azzal, hogyan nézel ki, és hogy - szerinted -mennyire dagadt vagy.

Senki ne akarjon anorexiás lenni, főleg ne 11-12 évesen! Azt sem tudod, hogy mi az - és hidd el, hogy addig volt neked jó, amíg nem is hallottál róla. Tényleg azt szeretnéd, amit itt felsoroltam? Fogyni fogyhatsz, ha szeretnél, de lassan, egészségesen, és próbálj meg nem beleesni ebbe a betegségbe, mert csak negatív hatása lehet.


Tapasztalat, sajnos.

15/L

2013. dec. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!