Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől vagy miért produkál...

Mitől vagy miért produkál ilyen tüneteket a szívem és a testem?

Figyelt kérdés

2012 november 12-e óta vagyok pánikbetegként diagnosztizálva, minden egyes tüneten amit ez a betegség produkálni képest sajnos már átestem. Az elmúlt körülbelül két hónapban viszont fellépett másféle tünet is nálam ami az úgynevezett "szívbeütés" (más néven extrasystole). Amikor ilyen szívbeütéseim vannak mindig nagyon meg szoktam ijedni, beütéskor automatikusan a mellkasomhoz kapok és nagy levegőt veszek, ezt követően viszont elkezd járni vagy a kezem, vagy a lábam, vagy éppen az egész felsőtestem és nem bírom megállítani. Egy egyfajta nyugtalansági érzet jön rám ezek miatt a szívbeütésektől és hiába veszek be nyugtatót szinte semmit sem érek vele sajnos. Ezek az extrasystoles tünetek nagy általánosságban nyugalmi állapotomban jelentkeznek (amikor ülök vagy fekszem), de többször intenzívebb tevékenységek közben is előfordul, például sportolás közben, valamint akkor amikor lehajolok valamiért.


Egyetlen káros szenvedélyem a cigaretta, de ezen kívül más semmi. Soha az életemben nem fogyasztottam még egyetlen korty alkoholt sem, nem iszom szénsavas üdítőitalokat (meg semmilyet sem, csak tisztított vizet), paleolit étrenden élek, másszóval igyekszem magamra odafigyelni és még is vannak ilyen tüneteim. Szerettem volna magam kivizsgáltatni, de a háziorvosom véleménye szerint ez teljesen felesleges mert ez "állítólag" betudható a pánikbetegségnek, viszont én azt érzem, hogy ez már több annál. Éjszakánként nehezen tudok elaludni, van amikor még hajnali fél 5-kor filmet nézek mert egyszerűen képtelen vagyok elaludni.


Mit tehetnék annak érdekében, hogy ezektől a tünetektől és testi produkálásoktól megszabaduljak?

(Kérem csak olyan ember írjon aki valóban hasznos tanáccsal tud szolgálni! Köszönöm szépen!)



2013. szept. 14. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Gábor!

Én egy gyógyult pánikbeteg vagyok, és pontosan tudom, hogy mik a tünetei ennek a betegségnek. Az, hogy "extrasystole" jelentkezik nálad, az még korántsem az u.n. pánikbetegség jele, hanem véleményem szerint (persze így látatlanban nehéz megítélni) inkább lelki, pszichés túlterhelésre utal, ami a tünetek észlelésekor még jobban fokozódik. Én már vagy 30 éve együtt élek ezzel a jelenséggel, és hála Istennek még semmilyen komoly következménye nem volt, viszont egyértelműen arra figyelmeztet, hogy kicsit visszább kell fognom a tempót, jobban kerülnöm kell a felesleges izgalmakat, mert hát mégsem rendjén való dolog ez. Viszont ennyire nem szabad megijedni tőle, mert akkor valóban pánikba eshetsz. A szervezet egyik reakciója generálja a másikat. Nekem is ugyanilyen nyugalmi állapotban szokott jelentkezni egy-egy húzós nap után ez, de ilyenkor mindig tudatosan a megnyugvásra koncentrálok, próbálok lazítani és imádkozni. Így előbb-utóbb el is alszom. Ha az orvosi vizsgálatok nem mutatnak ki elváltozást a szíveddel kapcsolatban, akkor nem szabad neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani, mert csak ártasz vele magadnak...

Főleg akkor, ha nem akarsz valóban pánikbeteggé válni. Röviden leírom a pánikbetegség tüneteit: rendkívül gyors, heves szívverés, gyors és szapora nehézlégzés, szorító érzés a mellkasban, szédülés, olyan érzés, mintha a testeden kívül lennél, félelem a megőrüléstől, halálfélelem...

Én úgy látom, Te még nem tartasz itt, és kívánom, hogy ne is juss el idáig!

Próbálj pozitív dolgokra figyelni, lásd meg mindennek a jó oldalát, ne rágódj feleslegesen olyan dolgokon, amit nem áll hatalmadban megváltoztatni, ne izgasd fel magad, ha nem muszáj, a testi tüneteiddel kapcsolatban bízzál jobban tested bölcsességében, hogy a kialakult problémákat jól tudja kezelni, és egyben támogasd erre irányuló erőfeszítéseit, és HAGYJAD, hogy ezt meg is tudja tenni! Ha van benned kellő BIZALOM és REMÉNY, egész biztos, hogy a pánik nem tud urrá lenni rajtad!

Ezeken kívül mozogj sokat a friss levegőn, napfényben, ha teheted járj el úszni, de jót szokott tenni egy kis szabadban végzett könnyű fizikai munka is!

Mindehhez kitartást, és még sok jót kívánok neked!

Üdvözlettel: Csaba

2013. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tisztelt Csaba, -


Köszönöm szépen a hozzászólásodat, igyekszem úgy és olyan életet írni mint amilyet Te is leírtál, de sajnos nem mindig megy az olyan könnyen. A pánikbetegségről pedig annyit, hogy pánikbeteg vagyok most már lassan egy éve, méghozzá nem is kicsit sajnos. A létező összes tünetben volt már részem amiket leírtál, és még sok másban is. Az elmúlt közel egy évben mindössze 5 vagy 6 olyan nap volt amikor tünetmentes voltam, ezt leszámítva minden nap jelentkeznek a pánik jelei. Napi 5 szem nyugtatót szedek és még sorolhatnám. Intenzíven sportolok immáron 20. éve, de sajnos ezzel is vissza kellett vennem azok miatt a bizonyos "szívbeütések" miatt, ugyan is sokszor sportolás közben (is) jelentkeznek ezek a tünetek és nagyon lelassítanak.

2013. szept. 19. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Gábor!

Köszönöm visszajelzésedet! Valóban nem könnyű helyzet amiben vagy, de hidd el, nem reménytelen! Mint a legtöbb betegségnek a pánikbetegségnek is lelki gyökerei vannak. Igazából ezeket a lelki "defektusokat" kell helyretenni, és akkor az idegrendszerben beállt jó változásokat követni fogja a testi működés helyreállása is! Most az idegrendszered "kibillent" állapotban van. Csak azokon a pontokon kell beavatkozni, ahol a "félresiklás" történt. Mint egy vasúti váltót át kell állítani bizonyos pontokon a gondolkodást, hogy jó irányban haladjon tovább. Nyilván ehhez egy gyakorlott szakember segítségére van szükség. Ilyen jó szakembert viszont sokszor nehéz találni, és általában sokba is kerül. Én ahhoz a Valakihez fordultam segítségért, aki a lelkek legjobb ismerője, és doktora, és nem csalódtam! Társaságában rájöttem, hogy mennyi dédelgetett rossz szokásom (bűnöm)van, amelyek megakadályozzák az idegrendszerem helyes működését. Nagy-nehezen felismertem a lelkiismeretem jelzéseit, és megtanultam hallgatni rájuk. A Vele való találkozások hatására rájöttem, hogy nem mindig az a jó nekem, amit ÉN annak hiszek. Szép lassan megtanultam RÁBÍZNI MAGAM. Megértettem, hogyha jót akarok magamnak, és a környezetemnek, akkor jobban teszem, ha elfogadnom az Ő szabályait, melyeket Ő állított fel. (Ezt úgy is mondhatnám kicsit szárazabban: meg kell ismernünk a testünket, és a környezetünket mozgató törvényeket, és ezekhez kell igazodnunk.)

Nos ez a szerető szívű valaki Temelletted is ott áll, és szánakozva figyeli gyötrődésedet, és reménykedve várja, hogy segítséget kérj Tőle, hogy átnyújthassa Neked a gyógyulás ajándékát!

És mindez nem egy mesés álom, hanem reális valóság, az én életem, és gyógyulásom rá a példa, de tudnám mondani feleségemet is, aki nemrég szabadult meg gyötrő depressziójából, és azóta nagyon hálás ennek a Valakinek.

Szívből kívánom, hogy Te is megismerd ezt a csodálatos lényt, Akit úgy hívnak, hogy Teremtő Isten, Akinek a segítségével valódi és teljes gyógyulásban lehet részed!


Üdvözlettel: Csaba

2013. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!