Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon korpás a hajam, tudtok...

Nagyon korpás a hajam, tudtok rá valamit?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta (12 éve) nagyon korpás a hajam, tudom hihetetlennek tűnik, de már többször voltunk orvosnál, de mindig azt mondták, hogy nem látják, hogy korpás lennék, pedig nem kicsit vagyok/voltam az, hanem nagyon nagyon. Nem tudom hogy mi baja volt az orvosnak, lehet egyszerűen csak nem tudott rá mit fölírni. Gondolom akinek már volt ilyen baja, az el tudja képzelni hogy mennyire lehetek az. Annyi van, hogy ki se tudom fésülni csak jön egyfolytában. Nagyon viszket, de ha megvakarom, akkor pedig felsebesedik, és csak még rosszabb lesz, azt se tudom hogy mi lehet az oka, nem mondták meg. Néztem már korábbi kérdéseket, de egyik ötlet sem válna sztem be, és orvoshoz meg biztos nem megyek el, mert ezek nem tudnak semmit, hanem még a végén elkapnék ott valamit, már bocsánatot, de 4-szer voltunk, és mindig elküldtek, hogy semmi bajom :O Sok mindent kipróbáltunk, rengeteg sampont, amire azt mondták, hogy hatásos, de csak rosszabb lett tőle, kénsampont is próbáltunk, de az sem vált be, nem tudom hogy mi lehet az oka, a hajam is rövid, és úgy és annyiszor mosom, ahogy kell, bár a hajam zsíros, a fejbőröm meg száraz, tehát nem tom... Ha valaki ennyire nagyon durván korpás volt, és volt ami elmulasztotta, az kérem írjon mindenképpen, mert nagyon rossz így! Ja és valahol hallottam hogy az ecetes hajmosás lehet, hogy jó de sokszor nem szabad vele megmosni, meg nem tudom hogy milyen hígításban kell használni, és milyen sűrűn nehogy rosszabb legyen, de bármilyen más ötletnek is örülnék.
2013. júl. 19. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

zsiros korpád van valszeg. magyarul nem az a lepergö fehér hóesés hanem ami sárgásabb, rátapad a fejbörödre, lemezesen válik ugye?


ezt baci okozza, keress rá hogy zsíros korpa ,nehéz kezelni, keress fel vmi hajszakit,vannak kifejezetten erre szakemberek, nem emlékszem hogy hivják ezeket:(( de láttam már sampont is rá neten valahol csak ugy emlékszem elég drága.

2013. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ecettel, almaecettel én is szoktam, bár nekem nem korpás, csak, hogy fényesebb legyen. 1 liter vízhez 2-3 evőkanál ecetet szoktam keverni és a végén leöntöm vele a hajam. Azt már nem mosom ki. Utána hajszárító nélkül megszárad.

Keress másik orvost, ha nem múlik el. Hátha az majd megmondja, miért...

2013. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszok. :)
2013. júl. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!