Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e vakbélműtét miatt...

Lehet-e vakbélműtét miatt valaki kórosan sovány?

Figyelt kérdés
Elég régen volt már a vakbélműtétem 5 éves koromban, azelőtt mondták szüleim is,hogy "ducibb" voltam, azután elég nehezen tudtam hízni ,most vagyok kb 45 kg. Szóval ilyesmi is állhat a dolog mögött? 16/F

2013. júl. 9. 20:20
 1/4 Miklós G. ***** válasza:

Nem. Ez a probléma máshonnan keresendő. A műtét utáni rövid időintervallumban előfordulhat fogyás, a beavatkozás következményeként. Bár ez sem túl gyakori. Itt valószínűleg más anyagcsereprobléma állhat fenn, de "egészséges" állapotokban is előfordulhat, sőt lelki okok is befolyásolhatják, és természetesen ne felejtsük el a géneket sem. A tti(testtömeg-index)adatai alapján lehet eldönteni, hogy ez számodra kóros-e vagy sem. A 45 kg igen kevésnek tűnik. Látogass el pár szakemberhez: Dietetikus, gasztroenterológus, endokrinológus stb. Ők felvilágosítást adhatnak az állapotodat illetően. A vakbélműtétnek, pláne az ilyen régen megtörtént beavatkozásnak, ehhez semmi köze. A vakbél egy nyirokszerv, a bél traktus fertőzéses betegségekre való fokozottabb hajlama előfordulhatna. Hosszú távon, fogyás nem!


Üdv!

2013. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miklós G. ***** válasza:
Javítanék az esetleges félreértések elkerülése érdekében. A vakbél igazából egy bélszakasz. A laikusnak tekinthető nép nyelvén vakbélként említettem. Egyébként maga az eltávolítandó nyirokszerv az a (appendix) féregnyúlvány. És ezért pontosítanék, a vakbél az nem egy nyirokszerv! :)
2013. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, bár a fordítottját már láttam: egy osztálytársam kórosan sovány volt 12 éves korunkig, kivették a vakbelét, és elkezdett hízni. Nekem is kivették, és maradtam ugyanolyan sovány, mint előtte.


Viszont később, már felnőttként volt egy kizáródott sérvem, ahol elmondták, hogy szerencsés vagyok, mert nem kellett csonkolni a beleimet - utána nagyon sokat kellett volna ennem, hogy az amúgy is sovány testalkatomat szinten tartsam.


Az öcsém rettenetesen kövér volt kicsiként, felnőttként nagyon magas, sovány és vékony ember lett belőle. Én szintén, nőként, csak én kisgyerekként is mindig nagyon sovány voltam.


Szóval: ne aggódj. Alkat kérdése az egész. :)

2013. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, és igen felkeresek majd ezzel kapcsolatban egy orvost, igazából mikor régebben mérték a súlyunkat a suliban, akkor is mondták már,hogy elég vékony vagyok és vizsgáltassam meg egy orvossal,hogy mi van emögött,de akkor még annyira nem érdekelt .
2013. júl. 10. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!