Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbélműtét esetén mennyit...

Vakbélműtét esetén mennyit illik adni a dokinak?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2013. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha tudod nélkülözni, magyarán nem kenyérre kell és meg voltál elégedve a dokival, mert mondjuk kedves volt, türelmesen válaszolt a kérdéseidre, megadta a kellő felvilágosítást, és úgy érzed, hogy tök lelkiismeretesen ellátott akkor adj neki egy borítékot, benne mondjuk 10 és 50ezer között, amennyit jónak látsz.

Szerintem nincs konkrét összeg, hogy "mennyit illik".

De a nővérkékről se feledkezz meg, ők jóval kevesebből élnek.

2013. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a munkája, ne adj semmit. Megműtötte, jól van, mehet haza. Elvégezte a munkáját.

Szörnyű, ez az elvárt hálapénz itt Magyarországon.

2013. ápr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem elvárt a hálapénz, de adható. Mindenki tudja, hogy az egészségügyi dolgozók mennyire szarul -inkább sehogy- vannak megfizetve, ugyanakkor több, mint a fél életüket a munkahelyükön töltik. Ez főleg a kórházi dolgozókra vonatkozik, nyilván nem egy rendelőre. Kórházakban általános a szakdolgozó hiány, ugyanúgy orvos is kevés van, mint ápoló, mindenki aki bent van három helyett dolgozik.

Bent vannak heti minimum 50 órát, éjjel-nappal, hétvégén, ünnepnap, semmi nem számít.

Te, aki ezt írod, hogy nem kell adjon semmit, te egy-két nap után ordítva, zokogva menekülnél az ő munkájától, főleg ha tudnád, hogy

szarért-húgyért dolgozol -szó szerint- de hatalmas teher és felelősség terhelné a vállad. Te havi egymillióért nem vállalnád azt, amit ők e összegnek nevetséges töredékéért megtesznek.

Másfelől mindenki pénzből él. Természetes, hogy adunk jattot a fodrásznak, a pincérnek vagy pultosnak, a taxisnak, mindenkinek, de aki segít rajtunk abban az abszolút kiszolgáltatott, nyomorult helyzetben amikor betegek vagyunk, az "csak" a munkáját végzi??

Azért ezen gondolkozz el.


Második voltam megint.

2013. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A 4/4-es válasz kommentre reagálnék egyet.Az ,hogy valaki az egészségügyben dolgozik az egyenlő azzal ,hogy azt is tudja mit vállal.ÉS!Azt amit leírtál ,hogy mennyit is dolgoznak szarért húgyért azt meg is szívjuk mi a betegek rendesen!MErt ,hogy rajtunk állnak bosszút mindenért..a betegen.20 éve is így volt és most is.Sajnos nem teheti meg a beteg ,hogy odébb áll mint a fodrásznál vagy az étteremben amihez hasonlítottad a borravalót.Ott leléphetsz ha nem tetszik valami.Ellenben ha klinikára kerülsz ki vagy szolgáltatva a nővéreknek.A legnagyobb baj az ,hogy beteg leszel és neki munkájába fáradságába kerülsz.Nem értem ,hogy aki ezt a szakmát választja miért nem hagyja ott ha nincs benne emberség.Mert az kihal...és nem pénz kérdés!!!
2013. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még annyi ,hogy az apácákat nem nagyon fizették meg...ők elhivatottságból ápoltak!Ha 200 ezer ft fizetést kapnának akkor talán mosolyognának a betegre??Vagy!lenne pár jó szavuk??Ugyan már...
2013. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 10 ezer forintot és egy bonbont adtam a műtős orvosnak, nagyon rendes volt és jól végezte a munkáját
2019. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!